Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

16-05-2018

Uwaga - burze z intensywnymi opadami!

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach informuje, że od godz. 11:00 dnia 16.05.2018 do godz. 23:00 dnia 17.05.2018 prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu okresami miarkowanym. Prognozowana suma opadów za okres obowiązywania ostrzeżenia od 35 mm do 50 mm, lokalnie do 80 mm. Prognozowane jest także wystąpienie w ciągu dnia 16.05 burz z porywami wiatru do 75 km/h (prognoza IMGW- PIB Kraków).

Możliwe skutki: Połamane konary drzew, zerwane linie energetyczne, przerwy w dostawach energii elektrycznej i innych mediów, utrudnienia komunikacyjne. Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Należy pamiętać, że jeżeli zostaniemy zaskoczeni przez burzę poza domem najlepiej jest schować się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami.

Więcej informacji na temat jak zachować się podczas silnego wiatru oraz burz można znaleźć na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Wadowicach w zakładce: zarządzanie kryzysowe -zasady postępowania podczas zagrożeń.

Zachęcamy do skorzystania z RSO.

Wadowice, dnia 16.05.2018 r.