18-05-2018

Tak świętowaliśmy 98 urodziny Naszego Papieża

Prawie tysiąc uczniów z całej Polski przyjechało do Wadowic, by spotkać się, wspólnie modlić i świętować z okazji 98 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. W tym roku uroczystej Mszy św. przewodniczył wadowiczanin, ks. biskup Roman Pindel.

Już po raz 18. dzieci i młodzież ze szkół imienia św. Jana Pawła II przyjechały do papieskiego miasta w dniu jego urodzin. Wydarzenie to rozpoczęło się o 9. rano występami artystycznymi przed Szkołą Podstawową nr 1 w Wadowicach.

Później uczniowie w radosnym pochodzie przeszli na rynek. Tu delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II. O godzinie 11.00 w Bazylice Ofiarowania NMP rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Romana Pindla, którego uroczyście w imieniu wszystkich przywitała młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy wspólnie ze starostą wadowickim Bartoszem Kalińskim.

- Dziękujemy, że zgodziłeś się przewodniczyć Eucharystii,  w której uczestniczy tak wielu młodych ludzi. Wiemy, że Ojciec Święty pragnął nadać sens życia dziewczętom i chłopcom. Młodzież to czuła, wiedziała, że Jan Paweł II jest ich wielkim przyjacielem, który chce ich umacniać, wspierać, chce ich prawdziwego dobra – mówił Bartosz Kaliński.

O przepiękną oprawę Mszy św. zadbał zespół góralski z Łostówki (g. Mszana Dolna).W tegorocznym zlocie szkół udział wzięli również rodzice z Dominowa (woj. wielkopolskie), którzy do Wadowic jechali aż 5 dni... na rowerach. To właśnie oni przywieźli prymat przechodni, który dzisiaj ksiądz biskup przekazał uczniom z  Radoczy. Prymat ten co roku trafia do innej szkoły za osiągnięcia w dziedzinie propagowania myśli i wzoru świętości Jana Pawła II wśród społeczności lokalnej.

XVII spotkanie dzieci i młodzieży z okazji Urodzin św. Jana Pawła II zorganizowane było przez: Bazylikę Ofiarowania NMP, Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Starostwo Powiatowe w Wadowicach wraz z ZS CKU im. Jana Pawła II w Radoczy oraz Urząd Miejski w Wadowicach wraz z SP Nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach.