Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Pijana wjechała do rowu – miała sądowy zakaz

30 listopada br. policjanci z KP w Kalwarii Zebrzydowskiej około godz. 23:20 interweniowali w miejscowości Zakrzów, gdzie kierująca samochodem Opel Astra straciła panowanie nad pojazdem i zjechała z drogi do przydrożnego rowu. Po przebadaniu kobiety na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że sprawczyni zdarzenia była nietrzeźwa, badanie wykazało ponad 1,7 promila. Ponadto policjanci ustalili, że 47-letnia kierująca posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczony wyrokiem Sądu. Kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Z kolei w sobotę (1 grudnia br.) w Brodach, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego VW Passat, który jak się okazało prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu.

Tego samego dnia po godz. 21:00, funkcjonariusze WRD zatrzymali 49-letniego kierującego Peugotem Partner, który będąc w stanie nietrzeźwości jeździł ulicami Wadowic. Przeprowadzone badanie wykazało 1,56 promila. Kierującym zostało zatrzymane prawo jazdy, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.