09-01-2019

O bezpieczeństwie podczas ferii

14 stycznia br. uczniowie z powiatu wadowickiego rozpoczynają ferie zimowe. W związku z tym we wtorek, 8 stycznia na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego spotkały się służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców, aby omówić organizację tegorocznych ferii. Pierwszemu w tym roku posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przewodniczyła wicestarosta Beata Smolec.

Reprezentanci powiatowych służb, inspekcji i straży zapewnili, iż miejsca zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży zostały skontrolowane pod kątem m.in. bezpieczeństwa przeciwpożarowego, przestrzegania przepisów prawa budowlanego, a także wymogów higieniczno-sanitarnych. Kuratorium Oświaty w Krakowie prowadzi bieżący monitoring zgłoszeń wypoczynków na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na chwilę obecną do elektronicznej bazy wypoczynków zgłoszono 18 turnusów (półkolonii, zimowisk, obozów czy rekolekcji).

Szereg wydarzeń mających na celu wypełnienie dzieciom i młodzieży czasu w trakcie ferii przygotowały gminy z naszego powiatu. Ciekawą ofertę proponują również ogniska pracy pozaszkolnej, działające w Wadowicach, Andrychowie i Kalwarii Zebrzydowskiej. Z jej treścią można się zapoznać, pobierając pliki załączone poniżej. Amatorzy „białego szaleństwa” mogą natomiast śledzić na bieżąco informacje o warunkach narciarskich w ośrodkach zabezpieczanych przez Grupę Beskidzką GOPR, sięgając na stronę www.beskidy.gopr.pl

Dzieci i młodzież zainteresowane poznaniem pracy służb mundurowych będą mogły po raz kolejny skorzystać z oferty przygotowanej przez Komendę Powiatową Policji w Wadowicach (w ramach Dnia Otwartej Komendy), a także Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, która ponawia coroczną akcję „Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice”.

Pliki do pobrania:

Akcja Zima 2019 Kalwaria.pdf (Rozmiar: 1090464 bajtów)
Akcja Zima Andrychów.pdf (Rozmiar: 224257 bajtów)
Akcja Zima Wadowice.pdf (Rozmiar: 214952 bajtów)

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.