Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

01-02-2019

Wadowicki Oddział Związku Inwalidów Wojennych zaprasza na jubileuszowe uroczystości

To bardzo ważny jubileusz. W marcu tego roku mija 100 lat od powstania Koła Związku Inwalidów Wojennych RP w Wadowicach.

Jubileuszowe uroczystości odbędą się w niedzielę, 24 marca. Rozpocznie je Msza św. sprawowana w intencji członków i darczyńców Koła o godz. 10.30 w Bazylice Ofiarowania NMP. Zarząd  ZIW RP zaprasza na nią wszystkie sposoby związane z organizacją. – Nasz związek jest najstarszą polską organizacją kombatancką. Jednocześnie jest wśród pięciu najstarszych na świecie organizacji grupujących weteranów wojen. Jesteśmy dumni z tego, że tyle już lat darczyńcy, a także sami członkowie nawzajem pomagają weteranom. Mamy nadzieję, że zaproszenie do udziału we Mszy św. przyjmie jak największa grupa naszych członków oraz osób, które są dla nas wsparciem. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. odbędzie się druga część uroczystości. Program jeszcze „dopinamy”, ale jestem pewny, że będzie godnie, jak na okoliczności przystało. Zaplanowany jest m.in. przemarsz ze sztandarami pod Pomnik 12 Pułku Piechoty  – mówi Stanisław Tyrybon, prezes Zarządu Oddziału ZIW RP w Wadowicach. 

Pierwszy Komitet Inwalidów Żołnierzy i Klub Oficerów Żołnierzy powstał w Krakowie w 1917 r. Do Związku Inwalidów Wojennych RP należą osoby, które podczas działań wojennych i służby wojskowej poniosły rany i kontuzje. Opieką otaczane są również rodziny członków organizacji. Bliższe informacje o Związku można znaleźć na stronie internetowej www.ziwrp.pl