Około 30 osób, a wśród nich kombatanci, przedstawiciele samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, członkowie Solidarności, strażacy oraz uczniowie – spotkali się w środowy poranek (10.04) na Placu Solidarności pod Krzyżem Katyńskim, aby oddać hołd tym, którzy zginęli w zbrodni katyńskiej oraz katastrofie smoleńskiej.

- Dziś oddajemy hołd tym, którzy 79 lat temu zginęli z rozkazu Józefa Stalina. Zostali zamordowani dlatego, iż mimo, że Polska na kilka lat zniknęła z map Europy, to mieli tą Polskę w sercu. Nosili w sercach ten depozyt patriotyzmu, który był powodem do wydania straszliwego zdradzieckiego rozkazu. Sam fakt, że spotkaliśmy się pod tym pomnikiem świadczy o tym, że ten depozyt patriotyzmu również w sercach nosimy – mówił pod pomnikiem burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński. - Dziś wspominamy także tych, którzy 9 lat temu pojechali oddać hołd polskim bohaterom, a sami zginęli tragicznie w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach – podkreślał Bartosz Kaliński.

Krzyż Katyński w Wadowicach odsłonięto na Placu Solidarności 22 kwietnia 2010 roku. Pomnik zaprojektował sekretarz Gminy Wadowice, Marek Brzeźniak.

    Galeria zdjęć


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.