Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Sztuczna trawa w rolkach –  gęsty i miękki trawnik bez wysiłku!

Trawa w rolce jest doskonałym wyborem wtedy, gdy zależy nam na uzyskaniu pięknego trawnika w krótkim czasie. Teraz można kupić ja również jako trawę sztuczną, która cechuje się wieloletnią trwałością i nie wymaga pielęgnacji!

Najczęściej trawa w rolkach kojarzona jest jako trawa naturalna, którą umieszcza się na gruncie. Jednak możemy wykonać także sztuczny trawnik z rolki, który także posiada bardzo szerokie zastosowanie – doskonale nadaje się nie tylko do ogrodu, ale również na taras czy na balkon.

Obecnie tego rodzaju trawy z rolki oferowane są przez różne firmy. Szeroki asortyment różnych typów traw sztucznych posiada firma Multi Grass.

Gdy także interesuje Cię sztuczna trawa w formie rolki, zapraszany do zapoznania się z naszymi poradami!

Sztuczna trawa w rolkach – co jest?

Zacznijmy od podstaw, a mianowicie od tego, czym tak naprawdę jest sztuczna – syntetyczna trawa w rolce. Jest to specjalny rodzaj wykładziny, którą kupujemy na metry. Wykładzina ta jest projektowana i produkowana tak, aby przypominała do złudzenia naturalny trawnik.

Do produkcji stosuje się tworzywa sztuczne. Najczęściej sztuczna trawa w rolce wykonana jest z polietylenu albo polipropylenu lub ich mieszanki. Włókna umieszczane są na specjalnym podłożu, który zapewnia odpowiednią amortyzację. Dodatkowo, pod nią można umieścić dodatkowe podkłady.

Dlaczego warto wybrać sztuczną trawę w rolkach?

Aktualnie sztuczna trawa z rolki to interesująca alternatywa dla traw naturalnych. Przede wszystkim nie wymaga ona żadnej pielęgnacji, na przykład podlewania, nawożenia, wertykulacji czy koszenia, a przy tym wygląda stale atrakcyjnie.

Aby uzyskać optymalny efekt, najlepiej wybrać taką trawę, która zaliczana jest do segmentu premium. Producenci stosują wtedy różnorodne długości i grubości włókien oraz ich odcienie. Takie trawniki są gęstsze, co przekłada się również na ich gramaturę. Często dopiero po przyjrzeniu się trawnikowi z bliska możemy ocenić, że rzeczywiście nie jest on prawdziwy!

Wysokiej jakości sztuczny trawnik będzie także wysoce odporny na czynniki zewnętrzne, w tym między innymi na wysokie i niskie temperatury, na promieniowanie UV ze słońca, na wilgoć.

Dobra sztuczna trawa jest też przyjemna w dotyku – można chodzić po niej także boso.

Sztuczna trawa w rolkach – jak ją układać?

Jedną z wielu zalet sztucznej trawy jest jej montaż. Nie potrzebujemy żadnych specjalnych umiejętności, by założyć piękny trawnik!

Trawa w rolkach jak układać – ułożenie sztucznej trawy w rolkach naprawdę jest bardzo proste i można zrobić to także samodzielnie, bez potrzeby korzystania z usług ekip montażowych.

Trawę w rolce odpowiednio przycinamy, aby pasowała do miejsca montażu, a potem układamy ją na uprzednio oczyszczonej nawierzchni. Następnie wykładzinę zabezpieczamy taśmą montażową – należy nakleić ją w miejscu łączenia się kuponów wykładzin oraz na nabrzeżach.

Ile kosztuje sztuczna trawa w rolkach?

Gdy interesuje nas trawa z rolki Warszawa jest jednym z wielu miast, w którym możemy ją zakupić. Dostępna jest ona także w wielu innych miastach na terenie całego kraju. Możemy również zamawiać ją on-line.

Trawa w rolkach cena – koszt zakupu sztucznej trawy w rolkach zależny jest przede wszystkim od jej jakości, producenta, a także od potrzebnej nam ilości.

Jeśli chcemy, aby na naszym tarasie albo na balkonie zagościła trawa w rolkach cena za m2 rozpoczyna się już od około 20 złotych za jeden metr kwadratowy. Gdy jednak zależy nam na tym, aby trawnik wyglądał jak najbardziej naturalnie, warto wybrać trawę z segmentu premium. W tym przypadku koszty mogą wynosić nawet około 100 złotych za jeden metr kwadratowy trawy.