Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach po raz kolejny podzielili się swoją krwią w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”

W dniu 9 lipca 2019 roku Policjanci z Komendy z Wadowic i jednostek podległych po raz kolejny wzięli udział w akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”., w trakcie której oddawali swoją krew, niektórzy jak zawsze cyklicznie, inni po raz pierwszy, zdając sobie sprawę z tego jak ważna i potrzebna jest krew.

W tym roku Polska Policja świętuje 100 rocznicę powstania, w związku z tym w województwie małopolskim ten wyjątkowy jubileusz obchodzony jest na różne sposoby m.in. akcje zbiórki krwi dla potrzebujących. Zbiórka odbyła się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Oddział terenowy w Wadowicach przy współpracy z Klubem HDK PCK Kropla z Nowego Targu, Komendami Policji w Nowy Targu, Myślenicach, Zakopanem, Suchej Beskidzkiej, Limanowej, Gorlicach, Brzesku, a została zainicjowana przez IPA Nowy Targ.

Akcja potrwa do końca lipca 2019 roku. Osoby, które chciałyby włączyć w to wyjątkowe przedsięwzięcie informujemy, że oddając krew indywidualnie, przy rejestracji wystarczy zgłosić, że krew oddajemy w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”.

Pomagajmy!