Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Młodzi włamywacze zatrzymani przez andrychowskich kryminalnych.

W dniu 10.07.2019 roku około godziny czwartej dyżurny Komisariatu Policji w Andrychowie został powiadomiony o fakcie kradzieży z włamaniem do jednej z placówek handlowych na jednym z osiedli w Andrychowie. W związku z zaistniałym zdarzeniem na miejsce skierowano funkcjonariuszy pionu prewencji i wydziału kryminalnego.

Na miejscu zdarzenia podjęte czynności przez policjantów doprowadziły do ustaleń, że związek z tym zdarzeniem mogą mieć młodzi mężczyźni, mieszkańcy Andrychowa, dlatego też niezwłocznie policjanci zabezpieczyli wskazany adres. Po godzinie 07:00 zatrzymano jednego ze sprawców, który opuszczał obserwowany dom, następnie w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych w związku z powyższym zdarzeniem zatrzymano kolejnych dwóch mężczyzn. Policjanci w trakcie przeszukania zabezpieczyli między innymi telefon komórkowy pochodzący z włamania, a przy jednym ze sprawców pieniądze.

Tego samego dnia dwóm mężczyznom: 21-latkowi i 19-latkowi przedstawiono po dwa zarzuty popełnienia przestępstwa określonego w art. 279 § 1 KK, gdyż jak ustalili detektywi mężczyźni Ci byli również sprawcami kradzieży z włamaniem do tej samej placówki handlowej w dniu 03.07.2019 roku. Obaj mężczyźni są bezrobotni, jeden z nich był w przeszłości karany za inne przestępstwa.

Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed Sądem, za co grozi im kara od jednego roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.