17-07-2019

DPS przy ul. Pułaskiego ma nowy dach

Szybko i fachowo – tymi dwoma słowami można podsumować prace, które wykonano w ostatnim czasie w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Pułaskiego w Wadowicach. Właśnie zakończyła się wymiana dachu na budynku placówki.

W ciągu 10 tygodni firma z Tarnowa wymieniła 715 metrów kwadratowych pokrycia dachowego. - Oczywiście prace objęte są gwarancją, ale zewnętrzni fachowcy, którzy im się przyglądali byli pod wrażeniem tempa, a przede wszystkim jakości wykonania. Dlatego wierzymy, że problem z dachem w tym DPS-sie mamy rozwiązany na długie lata – podkreśla wicestarosta Beata Smolec. Za roboty Starostwo Powiatowe w Wadowicach zapłaciło niespełna 272 tysiące złotych brutto.

- Wykonanie tych prac było konieczne, co potwierdzała stosowna ekspertyza. Cieszymy się, że mamy je już za sobą – mówi z kolei Jarosław Tyrpa, dyrektor DPS przy ul. Pułaskiego. - Teraz czekają na nas kolejne wyzwania. Jednym z największych jest wymiana windy na nową. Ta, którą mamy, ma już prawie 30 lat. Można ją użytkować, ale najwyższy czas pomyśleć o nowej. Wspólnie z panią wicestarostą prowadzimy rozmowy na temat dofinansowania z zewnątrz tej inwestycji. Nie są to bowiem małe pieniądze – dodaje dyrektor.

Na razie mieszkańcy i pracownicy DPS przy ul. Pułaskiego cieszą się tym, co udało się wykonać w ostatnich kilkunastu miesiącach. Chodzi zarówno o duże inwestycje, jak i te sporo mniejsze. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku odnowiona została jedna ze ścian DPS, na której powstał mural upamiętniający 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. A teraz razem z nowym dachem, przy budynku DPS pojawiły się piękne kwietniki – dzieła pracowników i mieszkańców, które cieszą wzrok podopiecznych DPS i ich gości.        


1000 Znaków do wykorzystania