Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Sprawca rozboju na taksówkarzu usłyszał zarzuty.

Policjanci w wyniku podjętych działań tuż po zdarzeniu zatrzymali na terenie miejscowości Andrychów sprawcę rozboju z niebezpiecznym narzędziem.

Do zdarzenia doszło 17 lipca w godzinach nocnych, kiedy młody mężczyzna zamówił taksówkę. Podczas podróży nic nie wskazywało, że dojdzie do tak zatrważającej sytuacji. Podczas kursu 25-letni mieszkaniec gminy Wadowice, zaatakował kierowcę taksówki, zaczął go dusić w ręku miał nóż. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny w trakcie której kierujący stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu melioracyjnego. Sprawca doprowadził go do stanu bezbronności, a następnie skradł mu portfel z pieniędzmi i oddalił się w nieznanym kierunku. Taksówkarz wezwał pomoc, na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

Na miejsce zostały skierowane wszystkie policyjne siły prewencyjne i kryminalne, użyto psa tropiącego. W wyniku podjętych czynności na miejscu zdarzenia kryminalni wytypowali potencjalnego sprawcę. Następnie ustalono miejsca do których mógł się udać. W ciągu kilku godzin od zdarzenia zatrzymano 25-letniego mieszkańca gminy Wadowice, który trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 280§2 kk, za który grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. W przeszłości był karany za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.


1000 Znaków do wykorzystania