Wadowiccy policjanci świętowali setną rocznicę powstania Policji Państwowej. Były awanse na wyższe stopnie oraz specjalne wyróżnienia przyznawane przez władze samorządowe. Burmistrz Wadowic wyróżnił i nagrodził dwie osoby.

100 rocznica powołania Policji Państwowej stała się okazją do wręczenia wyróżnień oraz nominacji na wyższe stopnie służbowe. W tym roku w powiecie wadowickim mianowanych ogółem zostało 59 policjantów. W uroczystości uczestniczył insp. Rafał Leśniak – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.

„Dzisiaj mamy święto, ale na co dzień pełnimy służbę. Pełnimy ją codziennie, w każdej chwili, zawsze wtedy, gdy jesteśmy potrzebni. Nasza praca jest trudna, ale dająca dużo satysfakcji” - mówił insp. Rafał Leśniak.

Po wręczeniu awansów burmistrzowie i wójtowie nagrodzili szczególnie wyróżniających się policjantów.  Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wyróżnienie przyznał Pani Bożenie Wiśniewskiej, która jest pracownikiem cywilnym KP Policji w Wadowicach oraz st. sierżant Krzysztofowi Górce z KP Policji w Wadowicach. Okolicznościowe dyplomy i nagrody w imieniu burmistrza wręczyła Beata Mamcarczyk – kierownik Zarządzania Kryzysowego wspólnie z  Małgorzatą Targosz-Storch – kierownik Wydziału Promocji Gminy.

    Galeria zdjęć


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.