Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Odpust Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej 11 - 18 VIII 2019 r.

W niedzielę 11 sierpnia w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie się odpust ku czci Wniebowzięcia NMP. Uroczystości jak co roku będą trwały przez cały tydzień.

W tym roku główne sierpniowe uroczystości odbędą się 16 sierpnia (piątek godz. 15.00) - procesja Pogrzebu Matki Bożej od Domku Matki Bożej oraz 18 sierpnia (niedziela godz. 6.30) - procesja Wniebowzięcia NMP od Grobu Matki Bożej. Pielgrzymi wraz z pięknie przystrojonymi asystami towarzyszącymi figurze Matki Bożej przejdą wzdłuż trasy Dróżek Kalwaryjskich. Natomiast w sobotę (17 sierpnia) bracia Bernardyni zapraszają na Dzień Młodych do Kalwarii w ramach którego m.in. odbędzie się koncer zespołu "niemaGOtu".

Karol Wojtyła jako mały chłopiec mieszkając w Wadowicach często odwiedzał z tatą to miejsce. Jedna wizyta pozostała szczególną. Gdy umarła Mama, Karol senior zabrał swoich synów do klasztoru w Kalwarii Zebrzydowskiej i miał powiedzieć Karolowi, że: teraz ta Matka Boża Kalwaryjska będzie Twoją mamusią. Dla Karola Wojtyły – późniejszego papieża Jana Pawła II było to wyjątkowe miejsce. Warto zajrzeć do kalwaryjskiego sanktuarium w drodze do Wadowic. 

Więcej szczegółów dotyczących tegorocznego Odpustu Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej można znaleźć na oficjalnej stronie kalwaryjskiego Sanktuarium


Artykuły promocyjne

IT Wadowice: Odpust Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej 11 - 18 VIII 2019 r.