Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

16-08-2019

Ta modernizacja była koniecznością. Wadowickie LO z gruntownie odnowioną kotłownią
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się zrealizować tę inwestycję.  Teraz będzie i bezpieczniej, i taniej – tak Janina Turek, dyrektor  I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach podsumowuje właśnie zakończoną modernizację szkolnej kotłowni.

- Wykonawcy zwracali uwagę, że takich urządzeń, jakie zastali u nas, już się nie spotyka. A prace wykonywała firma, która ma wieloletnie i bogate doświadczenie zawodowe, więc jej pracownicy wiedzą, co mówią. Bardzo się ucieszyliśmy, gdy okazało się, że starostwo znalazło środki finansowe na wymianę kotłów i instalacji ciepłej wody. Efekt końcowy bardzo cieszy, zwłaszcza, że spodziewamy się, że ta modernizacja będzie oznaczać także  oszczędności w naszych wydatkach na ogrzewanie – dodaje dyrektor I LO w Wadowicach.

Za kwotę ok. 220 tys. zł m.in. wymieniono dwa kotły gazowe i rury ciepłej wody, zamontowano nowe okna i drzwi, wykonano nową posadzkę, odmalowano pomieszczenie kotłowni. Prace wykonane zostały także na poddaszu, gdzie zlikwidowano zbiornik wyrównawczy i wymieniono rurociąg.

Wysoka jakość kształcenia w naszych szkołach to jedno, ale wielką wagę przywiązujemy także do warunków, w jakich uczy się młodzież. Dlatego sukcesywnie, w miarę możliwości finansowych powiatu dokonujemy kolejnych remontów. Remont kotłowni przy I LO w Wadowicach to kolejna spora inwestycja przeprowadzona w szkołach powiatowych tego lata. Cieszę się, że została zrealizowana w sposób sprawny – podkreśla starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.