Działająca od dwóch lat w naszej gminie Młodzieżowa Rada Miejska zakończyła właśnie swoją pierwszą kadencję. Młodzi radni spotkali się na ostatniej sesji, by podsumować swoje działania.

Spotkanie, które odbyło się 11 września, było również doskonałą okazją do podzielenia się swoimi wrażeniami z tej dwuletniej społecznej działalności. Młodzi radni nie ukrywali, że był to dla nich szczególny czas, kiedy to nie tylko poznali nowych ludzi, ale też sporo się nauczyli – o funkcjonowaniu gminy, o trudzie organizowania różnych przedsięwzięć, czy też o tym, jak ciężka i zarazem satysfakcjonująca jest praca na rzecz swoich rówieśników.

Podziękowania młodzieżowym radnym w imieniu Burmistrza Wadowic i Przewodniczącego Rady Miejskiej złożyli Dyrektor Kancelarii Bartłomiej Tkacz oraz radna Anna Pławny, która zaznaczyła, że dla wadowickiego samorządu ważny jest głos ludzi młodych oraz poprosiła o wsparcie radnych MRM kolejnej kadencji przez doświadczonych kolegów i koleżanki. Bartłomiej Tkacz podkreślił natomiast fakt, że młodzi radni, choć wywodzili się z różnych szkół, potrafili stworzyć zespół i wspólnie pracować, stawiać sobie cele i odważnie do nich dążyć. Ich pionierskie osiągnięcia z pewnością będą wyznacznikiem dla nowej kadencji, a wysoko podniesiona poprzeczka zmotywuje do równie ciekawych działań.

Wybory do kolejnej kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wadowicach odbędą się 10 października w szkołach na terenie całej gminy. Radnymi mogą zostać uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich. Zachęcamy do obserwowania profilu rady: www.facebook.com/MRMWadowice/ oraz strony www.mrmwadowice.wordpress.com.

    Galeria zdjęć