Koncert Mikromusic!

Przebój „Takiego Chłopaka” swego czasu nucił chyba każdy. Już niedługo fani zespołu Mikromusic będą mieli okazję zaśpiewać ten hit na żywo wraz z zespołem podczas listopadowego koncertu w WCK. Prawdziwym pretekstem do spotkania okazała się jednak nowa, akustyczna odsłona zespołu pod wdzięczną nazwą „Mikromusic z Dolnej Półki”. Szukając niecodziennych brzmień grupa sięgnęła po nietypowe instrumenty. Czego nie umieli zrobić sami, kupili u lokalnych rzemieślników bądź znaleźli na targu staroci. Na koncercie będzie można usłyszeć takie instrumenty jak gitary z pudełek po cygarach czy miski dla psów, weselny akordeon, saxhorn barytonowy, basowy flet czy turecki saz. Będzie też więcej śpiewania na głosy.

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej czyli Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku, a teledyski do ich utworów wielokrotnie otrzymały wyróżnienia na takich festiwalach jak Yach Film Festival, Camerimage, Berlin Music Video Awards. Oglądalność teledysków Mikromusic na YouTube sięga kilkudziesięciu milionów. Ostatnia płyta „Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują zespół w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2019 r.

Zespół wystąpi w składzie:
Natalia Grosiak
Dawid Korbaczyński
Robert Szydło
Adam Lepka
Robert Jarmużek
Łukasz Sobolak

Bilety w cenie: 40 zł w przedsprzedaży, 50 zł w dniu koncertu do nabycia w sekretariacie Wadowickiego Centrum Kultury (ul. Teatralna 1), kasie Kina Centrum (ul. Teatralna 1) oraz za pośrednictwem strony internetowej.


Artykuły promocyjne

IT Wadowice: Koncert Mikromusic!