Ochotnicy z Choczni będą mieli teraz jeszcze większa ochotę, aby służyć w swojej straży, dbając o nasze bezpieczeństwo! Właśnie zakończono tam remont pomieszczeń socjalnych i sanitarnych, na co Gmina Wadowice pozyskała 40 tysięcy dotacji!

- W takich warunkach będą się teraz szkolić nasi strażacy ochotnicy!  Dzięki dotacji pozyskanej z Województwa Małopolskiego w ostatnich tygodniach zmodernizowaliśmy pomieszczenia socjalne i sanitarne w remizie Ochotnicza Straż Pożarna w Choczni. Koszt inwestycji to ponad 100 tysięcy złotych, z czego 40 tysięcy złotych pochodzi z dotacji – cieszy się burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Zadanie polegało m.in. na: wymianie drzwi wewnętrznych,  położeniu gładzi gipsowych, malowaniu ścian i sufitów, licowaniu ścian  płytkami , przeróbce instalacji elektrycznej i przeróbce  instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Realizacja projektu wpłynęła na poprawę warunków szkoleniowych, socjalnych  i sanitarnych w  remizie, co pozwala na prowadzenie specjalistycznych szkoleń strażaków ochotników. Efektem takich szkoleń jest sprawniejsze podejmowanie działań ratowniczych i tym samym szybsze dotarcie do poszkodowanych, co znacznie wpływa na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom sołectwa, gminy i powiatu, a nawet województwa .

Wartość inwestycji to dokładnie 101 001,20 zł. z czego 40 tysięcy złotych to dofinansowanie pozyskane z Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019”.

- Jest to pierwszy, ale nie ostatni etap modernizacji OSP w Choczni. Kolejny już wkrótce – zapowiada Bartosz Kaliński.

    Galeria zdjęć