Jak poznać, że produkt jest dobrej jakości? Praktyka często pokazuje, że obietnice producentów o klasie asortymentu mijają się z prawdą. Jak zatem rozpoznać, że bluza wykonana jest z wysokogatunkowe materiału? Sprawdź już dziś!

Chcesz uniknąć sytuacji, w której bluza po pierwszym praniu (zgodnie z zaleceniami producenta i z użyciem markowych środków piorących) straci kolor lub ulegnie zniszczeniu? Markowe bluzy męskie oferują dostępność informacji odnośnie gramatury, składu tkaniny i pielęgnacji. Czy internetowy sklep z bluzami męskimi musi podawać takie parametry?

Tkanina, czyli z czego powinna zostać wyprodukowana bluza

Tkaniny dzielimy na syntetyczne (np. poliester) i naturalne (np. bawełna). Okazuje się, że bluzy bawełniane męskie niekoniecznie muszą być wyprodukowane ze 100-procentowej bawełny. Na rynku znajdziemy wiele wysokogatunkowych produktów z domieszką materiałów syntetycznych. Są to jednak zazwyczaj konstrukcje zaprojektowane z myślą o użytkownikach aktywnych fizycznie.

Gramatura – czy to ma znaczenie?

Gramatura nie ma wiele wspólnego z jakością. Dlaczego? Ponieważ w sklepach dostępne są lekkie bluzy letnie, o niskiej gramaturze. Jej wartość często zbliżona jest do zwykłych koszulek (np. longsleeve). Chociaż warto zwrócić uwagę na aspekt wagi tkaniny (podawana w g/m2), nie możesz opierać decyzji jedynie na niej.

Po czym poznać, że bluza jest wysokiej jakości? (TOP5)

Jakość nadruku i technologia wykonania

Na temat technologii nadruków można napisać mnóstwo szczegółowych artykułów. Do najpopularniejszych należą natomiast: sitodruk, folia flex i druk DTG. O tym, jakich błędów nie popełnić przy wyborze nadruku na bluzie dowiesz się z tego wpisu o bluzach męskich.

Folia flex i sitodruk charakteryzują się imponującą wytrzymałością, lecz nie oferują przejść tonalnych. Druk DTG pozostawia wiele do życzenia pod względem głębi barw i żywotności, lecz udostępnia niską cenę produkcji (nawet przy nakładach jednostkowych) i możliwość wykonania dowolnej grafiki.

Dbałość o detale – spójrz na szwy

Gdy firma na pierwszym miejscu stawia niezawodność i zadowolenie klientów, dba o każdy detal. Profesjonalnie przeszyte szwy to gwarancja wytrzymałości i estetyki, dlatego są one tak istotne dla wyglądu produktu. Stylowe bluzy męskie powinny być skonstruowane przy pomocy grubych i równo ułożonych nici – zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz produktu.

Modny krój

Czy fason bluzy może mieć jakiekolwiek znaczenie dla jej jakości? Okazuje się, że tak. Zauważ, że każdy producent wypuszczający na rynek podróbki, bazuje na gotowych propozycjach odzieży marketingowej. Jedyną zmianą jest nałożenie grafiki i przeszycie metki. Jeśli więc w oficjalnym katalogu popularnego producenta brakuje podobnego modelu, prawdopodobnie masz do czynienia z niskiej jakości podróbką.