IT Wadowice: Twoje 100 sekund na 100-lecie urodzin Jana Pawła II

2 min czytania

W życiu wielu z nas Święty Jan Paweł II był obecny zawsze urodziliśmy się, gdy nasz Rodak zasiadał już na tronie Stolicy Piotrowej. Nie wiedzieliśmy, jak to jest nie mieć naszego człowieka” w Watykanie. Ale nasi rodzice czy dziadkowie dobrze pamiętają moment wyboru na głowę Kościoła i emocje związane z tym wielkim wydarzeniem.

Nie ma wątpliwości, że Jego pontyfikat miał ogromny wpływ na Kościół Katolicki, na losy Polski, Europy i świata. A jaki miał wpływ na nas samych? Jakie ślady i osobiste przeżycia zostały w nas którzy mieliśmy szczęście spotkać wielkiego Świętego naszych czasów?

W stulecie Jego urodzin chcemy prosić Was o podzielenie się Waszymi osobistymi wspomnieniami dotyczącymi Jana Pawła II. Co szczególnie zapadło Wam w pamięć i serce? Może osobiste uczestnictwo w spotkaniu, pobudka skoro świt i wielokilometrowy spacer, aby wziąć udział we wspólnym święcie, jakim zawsze były Jego wizyty w Ojczyźnie? Może Jego ostatnie pożegnanie?

Podzielcie się wspomnieniami, zachęćcie rodziców i dziadków, aby i oni opowiedzieli innym, co na zawsze zachowają w swojej pamięci. Nakręćcie krótki filmik, około 100 sekund, i wrzućcie w komentarzu naszego wydarzenia na Facebooku z dopiskiem # 100JP2.

Wspólnie stwórzmy kronikę naszych wspomnień niech to będzie prawdziwy pomnik Jego pamięci!

A jeśli ktoś lepiej odnajduje się w słowie pisanym, to również zapraszamy!

Dla uczestników Gmina Wadowice przewidziała wyjątkowe prezenty związane z 100. rocznicą urodzin Świętego.

100JP2

Informacja Turystyczna Wadowice, it.wadowice.pl/, it.wadowice.pl/post/twoje-100-sekund-na-100-lecie-urodzin-jana-pawla-ii,1778.html

Autor: krystian