Jak wybrać firmę, która stworzy dla nas stronę www?

Dobra strona internetowa z pewnością wymaga sporych nakładów pracy. Początkowy pomysł należy przekuć na gotowy projekt strony www. Następnie ten projekt jest przekształcony w gotową witrynę dzięki umiejętności grafików i webmasterów. Jeśli planujemy założenie strony www to z pewnością bez problemu znajdziemy mnóstwo wszelkiego rodzaju ofert w internecie. Jak więc dokonać tego właściwego wyboru i gdzie znaleźć firmę, która tworzenie stron www dla firm osiągnęła do perfekcji?

Wizytówka firmy tworzącej strony internetowe

Bez wątpienia należy sprawdzić jak prezentuje się sama strona internetowa firmy, która tworzy dla innych strony www. Czy zawiera konkretne i rzeczowe informacje? Jak prezentuje się jej szata graficzna? Czy korzysta z ciekawych i innowacyjnych rozwiązań? Wszystkie te elementy mogą dać odpowiedź na to czy nasza przyszła strona firmowa będzie wysokiej jakości. Świetnym przykładem jest strona internetowa agencji marketingowej 48 Media – przyjazny i rzeczowy design oraz konkretne informacje wraz z cennikiem i możliwością szybkiego nawiązania kontaktu przez formularz dostępny z poziomu ich witryny.

Portfolio to podstawa

Portfolio to pierwsze miejsce do którego kierujemy kroki jeśli chcemy przekonać się w jaki sposób w przeszłości dana firma poradziła sobie z wyzwaniami zleconymi przez inne przedsiębiorstwa. Warto poświęcić dłuższą chwilę, aby sprawdzić drobiazgowo jak prezentują się poszczególne podstrony wykonanych stron www oraz czy strony są responsywne. Responsywność to funkcja witryn internetowych, która pozwala dostosować treść do urządzeń mobilnych. Fakty są takie, że praktycznie połowa internautów korzysta ze smartfonów i innych urządzeń tego typu do przeglądania internetu. Jeśli strona nie będzie responsywna to po prostu stanie się dla takiego użytkownika nieczytelna, ponieważ nie dostosuje się do mniejszych rozdzielczości i tekst będzie mikroskopijnych rozmiarów. Wszystkie nowoczesne strony powinny być w pełni responsywne.

Kontakt z klientem

Przy zamawianiu usług warto sprawdzić czy w ramach stworzenia strony uzyskamy możliwość konsultacji i porady. Dobrze jeśli doświadczona firma przeprowadzi nas przez cały proces tworzenia i zadba również o kwestie związane z domeną i hostingiem lub chociaż podpowie najbardziej optymalne rozwiązania. Warto też zwrócić uwagę czy strona www będzie posiadała opiekę techniczną i możliwość jej rozbudowy w przyszłości. Rzeczowy kontakt gwarantuje możliwość nawiązania dłuższej współpracy.