Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Jedziemy z Gdańska do Krakowa! Czyli jak bezpiecznie podróżować przez całą Polskę

Polskie drogi nie cieszą się najlepszą opinią szczególnie wśród rodzimych kierowców. Świadczyć o tym może wciąż rosnąca popularność krajowych lotów lub niesłabnąca sława podróży pociągami. Jednak bez wątpienia, kiedy podróżujemy z dziećmi, psem oraz wieloma bagażami wybór samochodu wydaje się oczywisty. Jak bezpiecznie i wygodnie pokonać ponad sześciogodzinną trasę Gdańsk-Kraków? Podpowiadamy!

Wszystko, co musisz zrobić przed wyruszeniem w drogę

Przed wyruszeniem w drogę jest kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać. Przede wszystkim należy zawsze sprawdzić stan techniczny pojazdu, którym będziemy podróżować. Warto wybrać się do zaprzyjaźnionego mechanika na szybki przegląd. Samochody nie są niezawodne i nawet jeśli uważamy nasze auto za najlepsze na świecie, zawsze może się ono zepsuć. Ponadto zadbajmy o siebie. Wypoczywajmy, unikajmy alkoholu oraz połóżmy się wcześniej spać. W ten sposób już z samego rana będziemy mogli pełni życia oraz optymizmu wsiąść za kierownicę. Przygotujmy sobie również wygodne, komfortowe ubrania – nikt nie lubi, kiedy przez wiele godzin go coś uwiera. Warto również sprzątnąć wcześniej auto w środku, aby podróż mijała nam w miłej atmosferze, a zbędne śmieci nie zabierały miejsca.

W trakcie długiej podróży

Jeśli podróżujemy sami przygotujmy sobie kawę, lub zapatrzmy się w nią w czasie podróży. Warto również mieć pod ręką orzeźwiające miętówki lub gumę do żucia. W trakcie samotnej jazdy wcale nie musimy się nudzić! Warto sięgnąć po ciekawe podcasty, ebooki lub płyty z ulubioną muzyką. Dla ambitnych polecamy kursy nauki języka. W czasie sześciu godzin jazdy można poznać sporo przydatnych słówek oraz zwrotów.

Jeśli podróżujemy w gronie przyjaciół, warto się z kimś podzielić czasem spędzonym za kierownicą. Mamy wtedy szansę na chwilę odpoczynku w krytycznych momentach podróży. Jeśli podróżujemy z dziećmi lub psem to przede wszystkim zadbajmy o ich bezpieczeństwo. Odpowiednie foteliki dla dzieci oraz mata podróżna dla psa to absolutny obowiązek. Warto również zapewnić najmłodszym odrobinę rozrywki. Tablet z bajkami umieszczony w zagłówku z pewnością nie zaszkodzi.

Bezpiecznie do celu!

Kiedy dojedziemy wreszcie do Krakowa, jedno jest pewne – będziemy głodni oraz wykończeni. 604 kilometry w trasie to wcale nie mało, a doliczając do tego przerwy na toaletę oraz posiłki, nieraz taka podróż zajmują na lwią część dnia. Warto zatem zjeść coś smacznego i udać się na zasłużony odpoczynek. Pizzeria Dominium na Rynku Głównym 22 to doskonały wybór. Nie dość, że otrzymamy tam najlepszą pizzę w Krakowie oraz wyśmienite pasty to do tego już od pierwszych chwil pobytu w Krakowie, będziemy mogli chłonąć niezwykły klimat tego pięknego miasta, jedzą posiłek na zabytkowym Rynku.