Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Jak podnieść wartość sprzedawanego mieszkania?

Sprzedając mieszkanie, chcielibyśmy otrzymać za nie najwyższą cenę. Z drugiej strony kupujący chcą zapłacić jak najmniej, choć nie będą mieli nic przeciwko, by nieco więcej dołożyć za wyższy standard i pewne udogodnienia. Jak w prosty sposób ponieść wartość sprzedawanego mieszkania i zachęcić nabywców do kupna?

Jak sprzedać mieszkanie drożej? Napraw drobne usterki!

Rynek wtórny rządzi się swoimi prawami. Potencjalni nabywcy nieruchomości zwracają dość dużą uwagę na ogólny stan wyposażenia. Już podczas oglądania mieszkania sprawdzą baterie wodne, otworzą szafki czy zapalą światło we wszystkich pomieszczeniach. Takie drobnostki jak cieknący kran czy niedziałająca żarówka mogą negatywnie wpłynąć na odbiór lokalu. Dlatego przed zaproszeniem pierwszych oglądających warto naprawić:

  • niewielkie usterki w meblach, szczególnie w zawiasach,
  • cieknące krany i rury,
  • oświetlenie,
  • nieszczelne uszczelki w oknach i drzwiach.

Takie drobne naprawy nie kosztują wiele wysiłku i pieniędzy, a mogą znacząco podnieść cenę transakcyjną mieszkania.

Postaw na prostotę i dobre pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze. Dlatego zawsze przed wystawieniem mieszkania na sprzedaż, należy je dokładnie posprzątać – także w miejscach trudno dostępnych, których na co dzień się nie odkurza. Kłęby kurzu za kanapą nie będą wyglądać zachęcająco. Posprzątać można samemu lub wynająć do tego specjalistyczną firmę. Warto usunąć także wszystkie zbędne meble i elementy wyposażenia, które są uszkodzone lub zbyt mocno wyeksploatowane. Sprzedając mieszkanie, pamiętaj, że sprzedaje się metry kwadratowe, a nie meble. Odświeżony i posprzątany lokal będzie wydawał się większy i jaśniejszy, a to dobrze wpływa na negocjacje cenowe. Spodziewając się odwiedzających, postaw na stole świeże kwiaty i owoce. Przewietrz wszystkie pomieszczenia, a także zapal świece zapachowe. Nie zapominaj także o drzwiach wejściowych do lokalu i klatce schodowej lub przedsionku. Muszą zachęcać do wejścia.

Zwiększ liczbę zainteresowanych kupców

Im więcej potencjalnych nabywców, tym większa szansa zawarcia umowy opiewającej na satysfakcjonującą kwotę. Jak przyciągnąć chętnych do obejrzenia mieszkania? Wypromować ogłoszenie za pomocą atrakcyjnych zdjęć i opisu. Fotografie powinny być wykonane profesjonalnie i pokazywać największe zalety nieruchomości, koniecznie przy dobrym oświetleniu i perspektywie.

Warto w tym celu nawet wynająć fachowego fotografa – koszt wykonania zdjęć zwróci nam się z nawiązką. Jako przykład niech posłużą mieszkania na sprzedaż w krakowskich Czyżynach. Mieszkania w podobnej lokalizacji i o podobnym metrażu, ale z lepiej wykonanymi zdjęciami i przy odpowiednim przygotowaniu lokalu cechują się wyższą ceną ofertową nawet o tysiąc złotych za metr kwadratowy.

By uzyskać dobrą cenę za nieruchomość, warto odpowiednio przygotować swoje mieszkanie do sprzedaży. Można się zdziwić, jak bardzo wysprzątanie wszystkich pomieszczeń i naprawienie drobnych usterek potrafi podnieść końcową cenę transakcyjną.