Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Czy doradztwo kredytowe rzeczywiście zawsze jest doradztwem?

Musimy przyznać, że zaciągnięcie kredytu hipotecznego na okres dwudziestu czy też trzydziestu lat jest sporym zobowiązaniem. Nie podlega to wątpliwości. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. W związku z tym nie mając odpowiedniej wiedzy raczej nie powinniśmy takiej ważnej decyzji o wyborze konkretnej oferty podejmować samodzielnie. Możemy to porównać do zakupu używanego samochodu przez laika. Może się okazać, że wyjedziemy samochodem z uszkodzonym silnikiem. Jak tego uniknąć? W przypadku kredytów warto postawić na profesjonalną usługę jaką jest doradztwo kredytowe. Musimy być jednak czujni.

Czy to na pewno doradztwo?

Z punktu widzenia klienta przeciętnego to, czy ma do czynienia z pośrednikiem kredytowym czy też z doradcą kredytowym nie ma większego znaczenia. Są sytuacje dla klientów, w których nawet pierwsze czy też drugie rozwiązanie wydaje się lepszym wyborem. Musimy mieć jednak zawsze w takiej sytuacji świadomość, że spotkanie z doradcą kredytowym może się okazać spotkaniem z ekspertem kredytowym. Wszystko za sprawą obowiązujących przepisów prawnych. Obojętnie jak dana osoba jest tytułowana, nam powinno zależeć na kilku bardzo ważnych aspektach. O czym mowa? Mowa tutaj o:

  • niezależności doradcy - zależy nam na tym, aby doradca kredytowy był z nami szczery i wybrał dla nas naprawdę najlepszą i najkorzystniejszą dla nas ofertę, a nie taką, której autorem jest jego pracodawca,
  • doświadczeniu na rynku - pragniemy podjąć współpracę z doradcą kredytowym, który ma doświadczenie, a więc obcuje z rynkiem od lat, a nie dopiero wchodzi do świata bankowości,
  • dobrych opiniach - doradca kredytowy, z którym podejmiemy współpracę powinien wyróżniać się spośród innych bardzo pozytywnymi opiniami. Dzięki temu rzeczywiście będzie to osoba z odpowiednią wiedzą oraz także z odpowiednim podejściem do klienta.

Wsparcie w procesie kredytowania

Wiemy doskonale, że współpraca z doradcą kredytowym czy też pośrednikiem kredytowym pomaga nam nie tylko w znalezieniu odpowiedniego produktu, jak i także analizie aktualnej oferty poszczególnych banków. W naprawdę znacznym stopniu ułatwia także przejście przez jakże skomplikowany proces. Firmy, które się zajmują doradztwem kredytowym bardzo często współpracują między innymi z rzeczoznawcami majątkowymi, którzy to zajmują się przygotowaniem operatu szacunkowego, firmami ubezpieczeniowymi, którzy to klientom oferują specjalne warunki ubezpieczeń przy hipotecznym kredycie, jak i także notariuszami. Co to dla nas jako dla klientów dokładnie oznacza? W praktyce dobry kredytowy doradca czy też pośrednik zajmie się znaczną częścią obowiązków, które to są niezbędne w procesie ubiegania się o sam kredyt hipoteczny. Na pewno każdy kredytobiorca to doceni. Warto także przy okazji pamiętać, że korzystanie z usług kredytowego pośrednika nas nic nie kosztuje. Jak to jest możliwe? Wynagrodzenie doradcy kredytowego jest opłacane przez bank, który to nam udzieli kredytu. Jak widać same plusy.

Ekspert finansowy Tomasz Wostal - poznaj więcej możliwości dzięki profesjonalnemu doradztwie kredytowemu