Powiat Wadowicki z najlepszym wynikiem w Małoposlce pod względem zdawalności matur

Centralna oraz Okręgowe Komisje Egzaminacyjne opublikowały wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Spośród powiatów z województwa małopolskiego najlepszy wynik (wspólnie z regionem limanowskim) osiągnął Powiat Wadowicki, gdzie zdawalność wyniosła aż 82 procent.

Powiedzieć, że cieszymy się z wyników tegorocznych matur, to mało. Wiemy, jak to był trudny rok szkolny. Nie ma co ukrywać, że zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele oraz my, odpowiadający za powiatową oświatę trochę obawialiśmy się, jak wypadną tegoroczne egzaminy dojrzałości. Okazało się, że niepotrzebnie. Było jeszcze lepiej niż rok temu. Wtedy jeśli chodzi o zdawalność mieliśmy drugie miejsce w Małopolsce, teraz razem z powiatem limanowskim z wynikiem 82 procent jesteśmy na pierwszym miejscu – cieszy się wicestarosta Beata Smolec. – Znakomite wyniki egzaminu maturalnego są dowodem na efektywną pracę a także bardzo dobrą współpracę między młodzieżą, nauczycielami i rodzicami w tym szczególnym, tak mocno naznaczonym pandemią roku szkolnym. Szczególne wyrazy uznania należą się wszystkim dyrektorom oraz nauczycielom szkół ponadpodstawowych Powiatu Wadowickiego za ich zaangażowanie oraz trud włożony w przygotowanie młodzieży do egzaminu maturalnego. W ciężkim okresie pandemii stworzenie odpowiednich warunków nauki wymagało bowiem jeszcze większego poświęcenia i zaangażowania ze strony grona pedagogicznego – dodaje wicestarosta.

W naszym powiecie do matury przystąpiło 1 042 uczniów. Najwyższy wynik biorąc pod uwagę licea uzyskali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach, gdzie zdawalność wyniosła 100 proc. Wśród techników wysoką zdawalnością mogą pochwalić się Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach w Technikum Nr 1 – 96,70 proc. oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie – 95,20 proc.

Szczegółowe dane w tabelach poniżej.

Wyniki matur jak marzenie!

 

Wyniki matur jak marzenie!Wyniki matur jak marzenie!