Gazetki promocyjne supermarketów – niezawodny sposób na oszczędności

Popularność gazetek promocyjnych rośnie z miesiąca na miesiąc. Wzrost cen sprawia, że zaczynamy szukać oszczędności. Jeżeli znajdziemy dobre materiały promocyjne i nauczymy się z nich korzystać, mamy szansę kupować nawet kilkanaście procent taniej. Musimy jedynie pamiętać, żeby nie wpaść w pułapkę promocji. Jak oszczędzać z gazetkami promocyjnymi? Sprawdź na egazetka.com

Wybierzmy właściwe gazetki

Współcześnie gazetki promocyjne wydaje większość sieci sklepów. Nie wszystkie te materiały przyniosą nam jednakowe korzyści. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z konkretnych gazetek, koniecznie porównajmy ceny w kilku sklepach. Zdecydujmy się robić zakupy tam, gdzie jest najtaniej pod warunkiem, że sklep ten znajduje się blisko naszego miejsca zamieszkania.

Gdzie robić zakupy?

Duży wpływ na nasze oszczędności ma wybór sklepu, w którym będziemy robić zakupy. Logiczne jest, że wybieramy sklep, który ma najniższe ceny. Pamiętajmy jednak o tym, że to czas, a nie pieniądze jest naszym największym kapitałem. Warto jest zastanowić się, czy dojazdy do sklepu, który znajduje się w znacznej odległości od naszego domu są dla nas opłacalne. Jeżeli nie chcemy rezygnować z zakupów w takim miejscu, być może rozwiązaniem jest robienie większych zakupów   raz w tygodniu.

Również gazetki promocyjne mogą być pomocne w wyborze konkretnego sklepu. Warto robić zakupy tam, gdzie są największe promocje na interesujący nas asortyment. Zanim jednak zdecydujemy się na zakupy, koniecznie upewnijmy się, czy dana gazetka (dotyczy to gazetek internetowych) obowiązuje w konkretnym mieście i sklepie (wiele sklepów tej samej sieci posiada inny asortyment i różne promocje).

Korzystajmy z gazetki promocyjnej z głową

Osoba, która chce oszczędzać musi zdawać sobie sprawę, że gazetki promocyjne mogą jej w tym pomóc, ale i zaszkodzić. Nie mamy szans na oszczędności, jeżeli będziemy kupować wszystkie dostępne w promocji produkty. Niestety wiele osób właśnie tak postępuje. Korzystają oni z promocji w nadziei, że coś im się przyda w przyszłości. W przypadku zakupów spożywczych takie podejście prowadzi do marnowania jedzenia.

Jeżeli chcemy wydawać mniej, korzystajmy z materiałów promocyjnych przy okazji. Gdy na naszej liście zakupów znajduje się majonez, możemy wybrać produkt tej marki, na którą obecnie jest promocja. Kiedy dana rzecz nie jest nam aktualnie potrzebna, po prostu ją pomińmy, nawet jeżeli jest sprzedawana za pół ceny.

Gazetki promocyjne są bardzo pomocne, gdy każdego roku kupujemy dużo prezentów. Tego typu zakupy, zwłaszcza gdy mają miejsce w ostatniej chwili są często nieudane i stresujące. Dobrze jest więc zdecydować się na wcześniejszy zakup. Śledzenie gazetek promocyjnych ułatwi nam znalezienie ciekawych prezentów w bardzo okazyjnych cenach.

Materiały promocyjne mogą stać się dla nas inspiracją również podczas planowania zakupów spożywczych. Załóżmy, że mamy problem z decyzją dotyczącą obiadów w przyszłym tygodniu. Gdy po przeanalizowaniu gazetek promocyjnych stwierdzimy, że bardzo opłaca się kupić indyka, możemy przygotować dania na bazie tego mięsa.