Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II  zaprasza w ferie na Interaktywną Grę Miejską

Z okazji rozpoczynjących się ferii zimowych od 18 stycznia 2022 roku w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach będzie można wziąć udział w interaktywnej rodzinnej grze muzealnej – wystarczy pobrać bezpłatną aplikację oraz dostępną w kasie biletowej kartę zadań. Zagadki i zadania do wypełnienia pomogą rozwiązać główne hasło. Taka forma zwiedzania będzie atrakcyjna dla najmłodszych i pozwoli im – także poprzez zabawę – poznać osobę Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

W grze muzealnej będzie można wziąć udział w ramach zakupionego biletu do Muzeum. Wystarczy pobrać ze sklepu Google Play lub Apple Store bezpłatną aplikację pn. „Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II” i wybrać odpowiednią ścieżkę zwiedzania. Rozwiązując zadania na otrzymanej karcie zadań oraz zgodnie z informacjami zawartymi w aplikacji, dzieci wraz z rodzicami będą miały możliwość rozszyfrowania głównego hasła, a jednocześnie poznania Patrona Muzeum. Do korzystania z aplikacji konieczne będą słuchawki, dlatego warto zabrać własne lub zakupić jednorazowe w kasie Muzeum (z uwagi na czas przejścia ścieżki zwiedzania z grą – ok. 60 min., karty zadań będzie można pobrać w kasie Muzeum do godz. 14.30).

Opracowana ścieżka zwiedzania zawiera nie tylko instrukcje potrzebne do zdobycia hasła w grze, ale także najważniejsze informacje o eksponatach. Jest przede wszystkim opowieścią o życiu Karola Wojtyły od narodzin, poprzez lata młodzieńcze spędzone w Wadowicach, aż po ostatnie dni pontyfikatu papieża Jana Pawła II.

Czas ferii zimowych to również okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną Muzeum. Dla dzieci i młodzieży w zorganizowanych grupach Muzeum oferuje  warsztaty tematyczne i zajęcia poświęcone nie tylko Janowi Pawłowi II, ale też historii przedwojennych Wadowic. Wybrać można m.in. warsztaty „W 80 minut dookoła świata”, „Jak Lolek Wojtyła został superbohaterem”, „Historie rodzinne” czy „Z Lolkiem do szkoły, czyli jak wyglądała nauka 100 lat temu?”.

Zajęcia edukacyjne odbywają się  od poniedziałku do piątku, w grupach maksymalnie 15-osobowych. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja w celu potwierdzenia terminu.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej instytucji:  https://domjp2.pl/warsztaty-muzealne/


IT Wadowice: Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II  zaprasza w ferie na Interaktywną Grę Miejską