CK Wadowice: Czesław Mozil solo koncert “Przy Lampce”
Zapraszamy 11 marca o godz. 19:00 do WCK na występ****duńsko-polskiego **piosenkarza ****Czesława Mozila. Muzyk, autor tekstów, kompozytor, akordeonista, aktor dubbingowy
i osobowość telewizyjna człowiek wielu talentów. Marcowy występ będzie swoisty połączeniem koncertu i monodramu. Publiczność usłyszała stare, znane piosenki Mozila oraz te pochodzące
z nowej płyty # IDEOLOGIAMOZILA.To jego pierwsza, w 100 procentach autorska płyta. **
Czesław Mozil Solo to przewrotna, bardzo zabawna, muzyczno liryczna podróż, w którą wkomponowane są największe hity artysty. Wyjdźcie z domu! Nie możecie tego przegapić!
W programie są piosenki z nowej płyty # IDEOLOGIAMOZILA, która ma swoją premierę 19 listopada ubiegłego roku, a także piosenki stare, zarówno te bardziej jak i mniej znane.
IDEOLOGIAMOZILA” to album bardzo osobisty, zbiór obserwacji świata, ale i najbliższego otoczenia. To zamknięty w 12 piosenkach manifest ważnych dla Czesława Mozila spraw i wartości.
Jak mówi Czesław Mozil: # IDEOLOGIAMOZILA” to także płyta, która jest moją osobistą walką
z kompleksem pisania po polsku. To pierwsza płyta, do której teksty napisałem w większości samodzielnie. Jako emigrant, wychowany na duńskiej ziemi, zawsze odczuwałem tremę pisząc po polsku. Tym razem podjąłem tę walkę z własnymi strachami, co było jak katharsis. Mam 42 lata, jestem wykształconym muzykiem, z dyplomem Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze,
ale przede wszystkim jestem prostym grajkiem, który kocha stać na scenie”.
Za produkcję albumu # IDEOLOGIAMOZILA” odpowiada znany i ceniony w świecie hip-hopu Matheo, wokale nagrał i zmiksował Marcin Bors.
11 marca 2022 r. w WCK
Bilety: 50 zł i 60 zł w dniu koncertu. Dostępne w kasach WCK i na stronie: wck.wadowice.pl
Wadowickie Centrum Kultury im. M. Wadowity, wck.wadowice.pl/, wck.wadowice.pl/czeslaw-mozil-solo-koncert-przy-lampce/
Autor: krystian