Policjanci z wadowickiej drogówki, w trakcie kontroli miejsca zagrożonego w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zatrzymali do kontroli kierowcę skody, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h. W konsekwencji mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem.

24 maja br. policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość na ul. Wadowickiej we Frydrychowicach, gdzie zgodnie ze wskazaniem na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Tuż przed godziną 20, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą, który jechał  z prędkością 101km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. 25-latek z powiatu oświęcimskiego za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Dodatkowo, mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba, której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiążę się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.