Dzień Otwarty Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odbył się w przepiękne niedzielne popołudnie 12 czerwca br. na terenie Stacji Ratunkowej Leskowiec w Beskidzie Małym. 

W ramach wydarzenia omówiony został charakter pracy ratownika górskiego oraz etapy ścieżki zawodowej. Przedstawiono uczestnikom możliwe niebezpieczne sytuacje jakie mogą ich spotkać w górach i poinstruowano jak należy się wtedy zachować. Przeprowadzono między innymi instruktaż z udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Dużą popularnością cieszył się pokaz psów ratowniczych oraz symulowana akcja ratunkowa. Przez cały dzień można było zapoznać się ze sprzętem jaki jest wykorzystywany do działań w górach (karetka górska, pojazd czterokołowy typu quad, nosze ratunkowe). Najmłodsi mogli spróbować swoich sił na mobilnej ściance wspinaczkowej.

Dzień Otwarty GOPR spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem i przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Głównym celem wydarzenia było zwiększenie bezpieczeństwa turystów i pielgrzymów, którzy tak licznie odwiedzają Groń Jana Pawła II i okoliczne pasma. Ratownicy zachęcają, aby zasilić ich szeregi oraz poświęcić swój czas i energię na niesienie pomocy ludziom w górach.