Tak zaciętej rywalizacji w Gminnej Orlikowej Lidze Amatorów jeszcze nie było! Zarówno w walce o mistrzostwo, jak i rywalizacji o awans do 1 ligi – toczy się pasjonująca rywalizacja, w którą zaangażowanych jest łącznie pięć zespołów. Konia z rzędem temu, kto wskaże faworyta do końcowego triumfu.

image7 1024x768 - Wielkie firmy w finale Gminnej Orlikowej Ligi Amatorów. Kto sięgnie po Puchar Burmistrza?

Już dziś wielki Finał Gminnej Orlikowej Ligi Amatorów! Zgodnie z przewidywaniami bukmacherów, w pojedynku o mistrzostwo GOLA zmierzą się faworyci – Mrugacz Auto Serwis z broniącym tytułu Allbagiem.

O ile Ci pierwsi półfinał wygrali bez żadnego problemu (8:2 z FC Fumandores) , o tyle Ci drudzy musieli się sporo napocić, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Skazywana na porażkę ekipa SKP postawiła Allbagom twarde warunki i dość długo utrzymywała wynik remisowy. Pod koniec meczu młodzi piłkarze z Wadowic w końcu jednak „pękli” i to faworyci zagrają w wielkim finale.

Finał będzie pojedynkiem obrońców tytułu z lokalnymi gwiazdami futbolu. W składzie Mrugaczy grają przecież piłkarze IV ligowego Orła Ryczów – Konrad Kawaler i Jakub Smagło, a także trener Skawy WadowiceMaciej Żak, który jeszcze niedawno był czołowym obrońcą III ligi śląskiej w barwach LKS Czaniec. Z kolei w ekipie Allbag grają młodzi piłkarze z Choczni, którzy na co dzień reprezentują barwy A klasowej Olimpii, a na turnieju mikołajkowym grają jako Starsze Dzieci Boiska czy ostatnio jako Bar de Prix.

Finał finałem, ale jeszcze bardziej zacięta jest rywalizacja o awans do 1 ligi. Tu przed ostatnią kolejką trzy pierwsze drużyny nadal nie mają na koncie ani jednej porażki! I co ciekawe, po ostatniej serii gier może się to nie zmienić.

Jeśli La Furia zremisuje z Asami, a Dachy pokonają Young Boys, trzy drużyny będą miały na koncie tyle samo punktów i o awansie zadecyduje mała tabelka, w której każda z drużyn będzie miała po dwa remisy!!

W przypadku uzyskania jednakowej ilości punktów przez 2 lub więcej drużyn o miejscu w tabeli decydują kolejno:

  1. a) wyniki bezpośrednich spotkań pomiędzy tymi drużynami – TU BĘDZUE REMIS
  2. b) lepsza różnica bramek z tych spotkań – TU BĘDZIE REMIS
  3. c) większa ilość bramek z tych spotkań – W TEJ CHWILI WYGLĄDA TO TAK

Asy z B klasy 2:2 Dachy Pszczeliński

La Furia 3:3 Dachy Pszczeliński

… w najgorszej sytuacji są Asy, dla których każdy remis z La Furią będzie oznaczał jedną bramkę mniej.

Przy remisie 3:3 i każdym większym do 1 ligi awansuje La Furia, bo będzie miała najwiecej zdobytych bramek w bezpośrednich meczach.

Przy remisie 2:2 Furia będzie miała tyle samo bramek, co Dachy i wówczas o awansie zdecyduje… punkt d)

  1. d) lepsza różnica bramek w całych rozgrywkach – TU ZDECYDOWANIE WYGRYWAJĄ DACHY:

Dachy Pszczeliński 54:19 +35

La Furia 45:14 +31

I punkt e i f regulaminu nie ma już żadnego znaczenia.

  1. e) większa ilość bramek w całych rozrywkach,
  2. f) rzuty karne, w pierwszej serii 5 a następnie do rozstrzygnięcia.

Podsumowując, kto wygra starcie La Furia vs. Asy z B klasy – wywalczy mistrzostwo i awans. Remis nie większy niż 2:2 daje awans Dachom.

Teoretycznie może również dojść do sytuacji, że w starciu Asy vs. Furia pada remis, a Dachy nie wygrywają swojego meczu. Wówczas mistrzostwo zdobędą Asy, które mają lepszy stosunek bramek od Furii (+36)!

Zarówno rywalizacja o Final Four jak i o awans, zapowiada się zatem pasjonująco. A jest o co walczyć, bo nagrody w tym roku są naprawdę atrakcyjne.

 

Nagrody w 1.lidze po rundzie zasadniczej:

1 miejsce – Mobilna Balia kąpielowa na weekend i awans od Final Four

_____________

Nagrody w 2.lidze

1 miejsce – Mobilna Balia kąpielowa  na weekend i awans do 1. ligi

2 miejsce – 600 zł do wykorzystania w Mrugacz Auto Serwis

3 miejsce – nagroda rzeczowa

_________________

Nagrody w Final Four:

– 1500 zł od Parkowa Galicjanka

– 1000 zł od Galicjanka Skarpa

– 500 zł od Galicjanka Łękawica

  1. miejsce – nagroda rzeczowa

_______________________

Królowie strzelców 1. i 2. ligi – nagrody rzeczowe od burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego

Najlepsi bramkarze 1. i 2. ligi – nagrody rzeczowe od burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego

_________________

A dodatkowo każdy zawodnik po każdym meczu otrzymuje bon na dyszkę do wykorzystania w dowolnej restauracji Galicjanka. Przy założeniu, że mamy do rozegrania 47 meczów, a w każdym gra średnio 20 zawodników, sponsor przygotował ponad takich bonów!