To będzie Zjazd!

To będzie duże wydarzenie w Wadowicach. Od 1 do 3 lipca nasze miasto będzie gospodarzem X Zjazdu Dużych Rodzin. Będziemy w tych dniach gościć u nas 300 rodzin czyli ok. 1 000 osób. Uczestnicy wezmą udział w różnych warsztatach, będą zwiedzać nasze miasto i okolice. W sobotę 2 lipca w WCK będzie panel społeczno-ekonomiczny, w którym udział wezmą m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Szydło oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg. W sobotę wieczorem na wadowickim rynku będzie koncert.  

„Nie lękajcie się. Jest rodzina!”. To hasło tegorocznego zjazdu Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Po raz dziesiąty Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”, tym razem wespół z miastem Wadowice, zaprasza rodziców i dzieci z całej Polski do wspólnego świętowania i promowania rodzinności. Po raz pierwszy włącza w tę integrację również rodziny ukraińskie, które korzystają na co dzień z gościnności i pomocy dużych rodzin.

Podczas Zjazdu, który jest jednocześnie czasem letniego odpoczynku dla dzieci i młodzieży, organizowane są liczne warsztaty, zajęcia, wycieczki turystyczne po Wadowicach i okolicach. Organizatorzy zapewniają również spotkania z kultura wyższą – są to koncerty czy przedstawienie teatralne.

Obok wielu propozycji zarezerwowana jest też przestrzeń do pracy nad relacjami w rodzinach. W tym roku pojawi się też punkt informacyjny dla osób z Ukrainy – będzie można uzyskać tam informacje dotyczące funkcjonowania polskiego systemu społecznego, oświatowego oraz rynku pracy. Zaproszone rodziny ukraińskie będą mogły uczestniczyć we wszystkich punktach programu Zjazdu Dużych Rodzin.

Przedstawiciele rządu, biznesu i instytucji regulujących życie polityczne i gospodarcze będą mieli okazję usłyszeć głos dużych rodzin i ich postulaty podczas panelu społeczno-gospodarczego, który będzie miał miejsce w drugim dniu Zjazdu. 2 lipca w WCK o godzinie 10.00 rozpocznie się panel pt. „Polityka rodzinna – co udało się osiągnąć i co dalej?”  Do debaty zaproszeni zostali: Minister Rodziny
i Polityki Społecznej Marlena Maląg
, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Artur Soboń, poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Szydło, ekspert Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” prof. Marek Kośny z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Dyskusję poprowadzi prof. Łukasz Hardt z Uniwersytetu Warszawskiego.

A wieczorem o 19.00 rozpocznie się niebiletowany koncert Joszko Brody z rodziną i zespołu Czeremszyna, na który organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców.  Zjazd zakończy się w niedzielę mszą św. w wadowickiej Bazylice o godz. 10.30.


IT Wadowice: To będzie Zjazd!