Serdecznie zapraszamy na małopolskie obchody Święta Policji, które w tym roku odbędą się 14 lipca br. w Wadowicach.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 10, mszą świętą w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, natomiast po mszy będzie miał miejsce uroczysty apel na placu Jana Pawła II.
Podczas apelu wyznaczeni policjanci zostaną mianowani na wyższe stopnie służbowe, a zasłużonym zostaną wręczone medale i odznaczenia. W czasie uroczystości zostanie nadany sztandar Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach.

W trakcie obchodów, na placu Jana Pawła II, odbędzie się piknik profilaktyczny z wieloma atrakcjami. Funkcjonariusze prezentować będą m.in. radiowozy i służbowe motory. Będzie to okazja, by z bliska zobaczyć sprzęt służący w ich codziennej pracy. Tego dnia na przygotowanych stanowiskach policjanci prezentować będą materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa oraz informować o procesie rekrutacji do służby w Policji. W pikniku weźmie udział również Wawel Truck – interaktywna ciężarówka pełna słodyczy, gier i aplikacji.


Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu wadowickiego oraz turystów do wzięcia udziału w uroczystych obchodach Święta Policji.