Policjanci z Wadowic zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który przewoził w samochodzie zakazane substancje. Dodatkowo przeprowadzone badanie wykazało obecność środków odurzających w jego organizmie.

17 listopada br., policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wadowickiej komendy, zauważyli pod wiaduktem w Kleczy Dolnej zaparkowaną skodę, którego kierujący na widok nadjeżdżającego radiowozu zaczął odjeżdżać. Podejrzane zachowanie kierowcy zwróciło uwagę mundurowych, dlatego zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. Szybko okazało się, co było powodem jego zdenerwowania. W portfelu 24-latka policjanci znaleźli 6 woreczków strunowych z krystaliczną substancją. Wstępne testy wykazały, że to mefedron. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie obecności środków odurzających w organizmie mężczyzny, poddano go badaniu, które wstępnie wykazało, że jest on pod wpływem środków narkotycznych. Kierującemu została również pobrana  krew do dalszych badań. 24-latek został zatrzymany. Śledczy przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeśli badanie krwi kierującego wykaże obecność narkotyków, wówczas mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, dodatkowo usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.