Gramy dla Pawła. Ruszają zapisy na Turniej Mikołajkowy w Halówkę!

Trzydniowe święto futbolu, mistrzostwa powiatu, najważniejsza impreza halowa w roku – zbliża się wielkimi krokami. Ruszyły zapisy na Mikołajkowy Turniej w Halówkę, czyli futsalowe Mistrzostwa Powiatu! W tym roku uczestnicy zbierają pieniądze na 12-letniego Pawła z Wadowic.  Zapisy trwają do 26 listopada. Więcej informacji o zapisach na stronie www.sport.wadowice.pl/pilka-nozna.

Paweł kontra DMD
Paweł to fan motoryzacji i gier komputerowych. Nastolatek zmaga się z bardzo poważną dystrofią mięśniową Duchenne’a. Jego organizm nie wytwarza białka. Białka, które odpowiedzialne jest za mięśnie, dlatego choroba codziennie odbiera mu sprawność fizyczną. Niestety nie ma jeszcze lekarstwa, można jedynie walczyć, spowalniając postęp choroby rehabilitacją, dietą, suplementami diety itd. Ponieważ Paweł większość czasu spędza w pozycji siedzącej, potrzebuje kolejnego sprzętu jakim jest pionizator. Jest on potrzebny, aby wspomóc pracę nerek, poprawić krążenie, wymusić na ciele prawidłową postawę. Kolejnym sprzętem ortopedycznym są ortezy – niezbędne, aby przykurcze jak najmniej deformowały stopy. To są główne cele zbiórki.

LINK DO ZBIÓRKI

Co, Gdzie, Kiedy?
Tegoroczny turniej odbędzie się w drugi weekend grudnia (8-10 grudnia 2023 r.), tradycyjnie na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 4 w Wadowicach.
Podczas trzech dni wydarzenia będzie prowadzona zbiórka do puszek. Oprócz 75 pasjonujących meczów szykuje się  moc atrakcji, m.in. pokazy artystyczne, wizyty niezwykłych gości, konkursy z nagrodami, piłki oraz koszulki słynnych sportowców do wygrania oraz oczywiście obecność św. Mikołaja. To będą magiczne trzy dni, które wprowadzą Was w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Zgłoszenia przyjmowane będą  do niedzieli 26 listopada lub do wyczerpania miejsc. Za udział w turnieju nie są pobierane opłaty, bo uczestnicy grają  dla Pawła.
Szczegóły na temat zapisów i regulaminu można uzyskać pod mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz numerem telefonu: 512 448 952.


Szkoła Podstawowa nr 4 w Wadowicach
Hala sportowa
ul. Juliusza Słowackiego 2
8-10 grudnia 2023 r.
https://wadowice.pl/gramy-dla-pawla-ruszaja-zapisy-na-turniej-mikolajkowy-w-halowke/