Film z narracją Doroty Masłowskiej na Festiwalu Korelacje we Wrocławiu
Film „Wilczyca” w nowej odsłonie z narracją Doroty Masłowskiej zadebiutuje na ekranach Wadowickiego Centrum Kultury. Reżyser Marek Piestrak i pisarka Dorota Masłowska stworzyli unikalne dzieło, które łączy grozę z groteską, dając widzom zupełnie nową perspektywę.
  1. „Wilczyca” z 1982 roku z nową narracją Doroty Masłowskiej
  2. Premiera w Wadowickim Centrum Kultury 12 czerwca o 19:00
  3. Bilety w cenie 12 zł dostępne w kasach WCK i online
  4. Film trwa 98 minut, wiek widzów: od 15 lat

„Wilczyca” Marka Piestraka, kultowy horror z 1982 roku, zyskał nowy wymiar dzięki autorskiej narracji Doroty Masłowskiej. Masłowska, znana z ciętego języka i oryginalnego stylu, wprowadza do filmu elementy groteski, które zmieniają sposób, w jaki odbieramy tę klasyczną opowieść. Jej komentarze i dialogi z filmem sprawiają, że widzowie balansują na granicy strachu i śmiechu.

Akcja filmu rozgrywa się w malowniczej scenerii zaboru austriackiego. Główny bohater, Kacper Wosiński, musi zmierzyć się z tajemniczą śmiercią swojej żony. W tej atmosferze grozy i niepokoju, narracja Masłowskiej dodaje nowego, nieoczekiwanego wymiaru, który z pewnością zaskoczy zarówno fanów filmu, jak i nowych widzów.

Dla jednych „Wilczyca” to nielogiczne guilty pleasure, dla innych – piękna pocztówka z polskiego podwórka grozy. Masłowska, w swoim stylu, komentuje: „Jest to film wspaniały, fatalny, nieznośny i skazany na zagładę”. To z pewnością dzieło, które warto zobaczyć na dużym ekranie, by doświadczyć tej unikalnej mieszanki emocji.

Seans odbędzie się w środę, 12 czerwca o godzinie 19:00 w Wadowickim Centrum Kultury. Bilety w cenie 12 zł dostępne są w kasach WCK oraz online. Film trwa 98 minut, a w obsadzie zobaczymy m.in. Iwonę Bielską, Krzysztofa Jasińskiego, Stanisława Brejdyganta i Jerzego Prażmowskiego. Wiek widzów: od 15 lat.


Opierając się na: Informacja Turystyczna w Wadowicach