Wielkie otwarcie strefy kibica na stadionie MKS Skawa Wadowice
Już w piątek 14 czerwca rozpocznie się wielkie otwarcie Miejskiej Strefy Kibica na stadionie MKS Skawa! To niepowtarzalna okazja, by spędzić czas w klimatycznym ogródku z ogromnym ekranem LED, oglądając transmisje z Euro i Olimpiady. Wydarzenie potrwa aż trzy dni, oferując wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
  1. Otwarcie strefy kibica 14 czerwca na stadionie MKS Skawa
  2. Turnieje piłkarskie dla dzieci i mecze pożegnalne w sobotę
  3. Piknik rodzinny i koncert w niedzielę
  4. Transmisje sportowe przez całe Euro i Olimpiadę

W piątek 14 czerwca o godzinie 19:00 na stadionie MKS Skawa Wadowice odbędzie się uroczyste otwarcie Miejskiej Strefy Kibica. Wydarzenie rozpocznie się zabawą taneczną z DJ-em, a następnie o 20:30 będzie można obejrzeć ceremonię otwarcia Euro 2024 na dużym ekranie. O 21:00 ruszy pierwszy mecz turnieju: Niemcy vs Szkocja (grupa A).

W sobotę MKS Skawa przygotował turnieje piłkarskie dla dzieci: III Memoriał Sławka Świstka dla rocznika 2014 i młodszych rozpocznie się o 9:00, a Skawa Cup dla rocznika 2015 i młodszych o 15:00. Tego dnia będzie również można obejrzeć kilka meczów Euro 2024, w tym Węgry vs Szwajcaria o 15:00, Hiszpania vs Chorwacja o 18:00 oraz Włochy vs Albania o 21:00. O 17:00 odbędzie się także ostatnia kolejka V ligi: Skawa Wadowice vs Błękitni Modlnica.

Niedziela to dzień rodzinnego pikniku organizowanego przez Wadoviana, który rozpocznie się o 13:00. Piknik zakończy się koncertem Daniela Najbora i Emilii Cholewy. Dla kibiców przewidziano także transmisje meczów Euro 2024: Polska vs Holandia o 15:00, Słowenia vs Dania o 18:00 oraz Serbia vs Anglia o 21:00.

Strefa kibica będzie działać przez całe piłkarskie Mistrzostwa Europy od 14 czerwca do 14 lipca oraz podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu od 26 lipca do 11 sierpnia. Oferować będzie nie tylko transmisje sportowe, ale także wiele atrakcji dla całych rodzin, takich jak klimatyczny ogródek, bogatą ofertę gastronomiczną, dmuchańce, animacje, turnieje sportowe na orliku, seanse kina plenerowego, zabawy taneczne i małe koncerty, w tym występ zespołu Baciary 13 lipca.

Po sukcesie zimowego miejskiego lodowiska, Gmina Wadowice oraz Wadowickie Centrum Kultury postanowiły zorganizować letnią strefę kibica. Z informacji, jakie posiadamy, wynika, że będzie to jedyna tak duża strefa kibica w Małopolsce Zachodniej.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wspólnego kibicowania i spędzenia czasu w miłej atmosferze. To doskonała okazja, by zintegrować się z lokalną społecznością i wspólnie przeżywać sportowe emocje.


Informacja Turystyczna Wadowice