Wakacyjna wyprawa do Muzeum Małopolski Zachodniej dla najmłodszych
Zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłej wakacyjnej wyprawie, która pozwoli dzieciom odkryć fascynujące historie i dziedzictwo Małopolski Zachodniej. Muzeum Miejskie w Wadowicach przygotowało pełen atrakcji program wycieczki, która odbędzie się już 9 lipca 2024 roku. Warto zarezerwować ten termin i zapewnić swoim pociechom niezapomniane wspomnienia.

Nowa siedziba Muzeum Pożarnictwa w Alwerni: przeszłość i współczesność strażackiego rzemiosła

Wycieczka rozpocznie się od wizyty w nowej siedzibie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni. Jest to najstarsza tego typu placówka w Polsce, która gromadzi bogaty zbiór eksponatów związanych z historią pożarnictwa. Zwiedzający będą mogli na własne oczy zobaczyć strażackie wozy konne, samochody pożarnicze, a także kolekcje medali, odznaczeń, pamiątkowych plakietek i fotografii. Dla najmłodszych uczestników to nie tylko okazja do nauki, ale także do podziwiania z bliska narzędzi i sprzętu używanego przez strażaków na przestrzeni lat.

Warsztaty „Bezpieczny dom”: praktyczne lekcje z symulatorem dymu

Po zwiedzaniu muzeum, dzieci wezmą udział w warsztatach „Bezpieczny dom”. Zajęcia te, prowadzone z wykorzystaniem symulatora dymu, mają na celu nauczenie najmłodszych, jak prawidłowo wzywać pomoc i jak zachować się w sytuacji zagrożenia pożarowego. To niezwykle wartościowe doświadczenie, które może okazać się bezcenne w przyszłości. Dzięki realistycznym scenariuszom, dzieci nauczą się odpowiednich reakcji i procedur podczas ewakuacji.

Skansen w Wygiełzowie: podróż do przeszłości i warsztaty z zapomnianych zabaw

Kolejnym punktem wyprawy będzie wizyta w skansenie w Wygiełzowie. Tam, pod opieką przewodnika, uczestnicy poznają, jak wyglądało życie dzieci przed stu laty. Warsztaty „Ele mele dudki… czyli zapomniane zabawy i zabawki pradziadków” pozwolą dzieciom na chwilę przenieść się w czasie. Uczestnicy dowiedzą się, jak dawniej spędzano czas na wsi, poznają tradycyjne zabawy i własnoręcznie wykonają szmaciane lalki oraz koniki na patyku. Te unikalne zabawki będą mogli zabrać ze sobą do domu na pamiątkę.

Informacje organizacyjne: jak dołączyć do wycieczki

Wakacyjna muzealna wyprawa do Muzeum Małopolski Zachodniej odbędzie się 9 lipca 2024 roku w godzinach od 8:00 do 15:30. Wycieczka jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat oraz ich rodziców i opiekunów. Koszt udziału wynosi 80 zł dla dziecka i 100 zł dla opiekuna. To doskonała okazja, by spędzić czas z rodziną, poznając jednocześnie bogatą historię i kulturę regionu. Oferta jest współfinansowana z budżetu Gminy Wadowice, co pozwala na jej atrakcyjną cenę.

Nie przegapcie tej unikalnej okazji na edukacyjną przygodę pełną ciekawych doświadczeń i niezapomnianych chwil. Zarezerwujcie miejsce już dziś i wyruszcie w fascynującą podróż po Małopolsce Zachodniej.


Informacja Turystyczna Wadowice