Baciary ponownie rozgrzeją Wadowice na Stadionie MKS Skawa!
Zapraszamy wszystkich mieszkańców na kolejną odsłonę cyklu Muzyczne Wadowice! Tym razem na Stadionie MKS Skawa Wadowice czeka nas prawdziwa góralska uczta muzyczna. W sobotę, 13 lipca, startujemy o godzinie 15:00. Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji i niesamowite występy, które rozgrzeją Was do czerwoności.

Muzyczne Wadowice - stały punkt w kalendarzu kulturalnym

Cykl koncertów Muzyczne Wadowice, organizowany przez Urząd Miejski oraz Stowarzyszenie LGD Wadoviana, zyskał już stałe miejsce w sercach mieszkańców. Wydarzenia te odbywają się przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i przyciągają tłumy entuzjastów dobrej muzyki. Tegoroczny sezon rozpoczął się od wyjątkowego koncertu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach, gdzie orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Piotra Kiełbińskiego zaprezentowała największe perełki muzyki filmowej, gromadząc licznych słuchaczy.

Góralski klimat na Stadionie MKS Skawa Wadowice

W sobotę, 13 lipca, o godzinie 15:00 na stadionie MKS Skawa Wadowice odbędzie się druga edycja tegorocznego cyklu koncertów, tym razem w góralskim klimacie. To idealna okazja, aby spędzić sobotnie popołudnie w gronie rodziny i przyjaciół, ciesząc się muzyką na żywo. Wstęp na wydarzenie jest zupełnie darmowy, dlatego zachęcamy do wcześniejszego przybycia, aby zająć najlepsze miejsca.

Harmonogram koncertów - kto wystąpi?

Na scenie jako pierwsi wystąpią muzycy z Kapeli Okovita. O godzinie 15:30 zespół z Zawoi, spod Babiej Góry, rozgrzeje publiczność energetycznymi brzmieniami folkowymi z różnych stron świata. Ich niepowtarzalne biesiady góralskie, pełne humoru i zabaw, na pewno na długo zostaną w pamięci uczestników.

Następnie, o godzinie 16:30, na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - zespół Baciary. Założony w 2002 roku na Podhalu przez Andrzeja i Janusza Body, zespół szybko zdobył popularność dzięki nowoczesnemu podejściu do tradycyjnych melodii. W ich repertuarze znajdziemy takie hity jak „Żyje się raz”, „Oczy zielone” czy „Jak się bawią ludzie”. Baciary łączą pop, rock, biesiadę i góralską nutę, tworząc niepowtarzalne, taneczne kompozycje.

O godzinie 18:00 na scenie pojawi się Servoos Family - zespół rodzinny, który zaprezentuje szeroki repertuar polski i europejski. Ich wesoła i taneczna muzyka na pewno porwie wszystkich do tańca.

Dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych

Oprócz muzycznych występów, na uczestników czeka wiele dodatkowych atrakcji. Na miejscu znajdą się stoiska z lokalnymi przysmakami, rękodziełem oraz wystawa samochodów i motocykli retro. Dla najmłodszych przygotowano strefę z dmuchańcami oraz fotobudkę, gdzie będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia. Impreza towarzysząca, organizowana przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, obejmie konkurs kulinarny Bitwa Regionów, w którym wezmą udział Koła Gospodyń Wiejskich, prezentując lokalne specjały.

Nie zabraknie również bufetu i grilla z napojami, a także zbiórki charytatywnej na rzecz Fundacji Pomóc Więcej. Przygotowaliśmy coś dla każdego, więc nie może Was zabraknąć na tym wyjątkowym wydarzeniu!


Według informacji z: Urząd Miejski w Wadowicach