Profilaktyczne spotkania z policjantami w Tomicach dla uczniów szkoły podstawowej
W Gminnym Ośrodku Kultury w Tomicach odbyło się wyjątkowe spotkanie, które miało na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach przeprowadzili zajęcia, które dostarczyły uczestnikom nie tylko wiedzy, ale także praktycznych umiejętności w zakresie ochrony przed zagrożeniami.

Bezpieczne Tomiczanki i Tomiczanie – edukacja dla najmłodszych

11 kwietnia 2025 roku to data, która na długo pozostanie w pamięci uczniów Szkoły Podstawowej w Tomicach. W ramach akcji „Bezpieczna i Aktywna szkoła”, organizowanej przez Beskid Media Sp. z o.o. oraz lokalną policję, odbyły się spotkania profilaktyczne, które zgromadziły około 300 uczniów. Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii przygotowali program dostosowany do różnych grup wiekowych, aby skutecznie przekazać istotne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Cyberprzemoc i bezpieczeństwo w sieci – ważne tematy dla starszych uczniów

Dzieci z klas I-III miały okazję nauczyć się zasad bezpieczeństwa osobistego oraz przepisów ruchu drogowego. Natomiast starsi uczniowie z klas IV-VIII skupili się na zagadnieniach związanych z korzystaniem z Internetu. Tematyka cyberprzemocy, a zwłaszcza hejtu, była szczególnie podkreślana. Uczestnicy dowiedzieli się, jak reagować na trudne sytuacje oraz jakie są konsekwencje prawne niewłaściwego zachowania w sieci.

Każdy uczestnik otrzymał odblaski oraz ulotki profilaktyczne, co dodatkowo podkreśla znaczenie dbałości o bezpieczeństwo w codziennym życiu. Spotkania te są częścią szerszego projektu realizowanego w Małopolsce, który ma na celu edukację młodzieży w zakresie zagrożeń występujących w sieci.


Policja Wadowice