Trzeźwy kierowca BMW z pozytywnym narkotestem - prawo jazdy zabrane

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali na ul. Granicznej w Wadowicach BMW. Kierowca był trzeźwy, jednak narkotest dał wynik wskazujący na obecność środka odurzającego; pobrano mu krew, a dokumenty zostały zatrzymane.
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili kontrolę drogową w środę, 11 grudnia, na ulicy Granicznej w Wadowicach. Kierujący samochodem marki BMW został zbadany alkomatem, który wykazał brak alkoholu w organizmie.
Narkotest wykonany na miejscu dał wynik pozytywny. Policjanci pobrali krew od kierowcy do badań laboratoryjnych. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane.
Jeżeli analiza laboratoryjna potwierdzi obecność środków odurzających, kierowca usłyszy zarzut za kierowanie pojazdem pod ich wpływem - zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Sprawę prowadzą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego.
na podstawie: Policja Wadowice.
Autor: krystian

