• Nowy termin nadsyłania zgłoszeń do Konkursu Ogólnopolskiego Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”
  Biuro Komunikacji Społecznej KGP wspólnie z Biurem Historii i Tradycji Policji KGP organizuje Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”. Wezmą w nim udział wyłonieni wcześniej na etapach wojewódzkich finaliści, a zwycięzcy konkursu finałowego...
 • Policjant w czasie wolnym od służby pomógł mężczyźnie choremu na cukrzycę
  Dyżurny wadowickiej komendy zwrócił uwagę na kierującego samochodem Renault, który jechał całą szerokością drogi. Kierowca stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również innych użytkowników ruchu. Jak się okazało, to nie alkohol był powodem takiego zachowania na drodze…
  W miniony piątek (12...
 • Jedyna taka szkoła jazdy

  Efektywny kurs na prawo jazdy, jest marzeniem wielu osób. Zdanie za pierwszym razem to cel, do którego zmierza, każdy przyszły kierowca. Niewątpliwie, jest to spora oszczędność oraz zmniejszenie stresu, jaki wiąże się ze zdobywaniem licencji kierowcy. Na rynku można spotkać mnóstwo ofert, ale aby wybrać najlepszą należy dobrze jej poszukać. Na terenie stolicy znajduje się ogromna iloś

  placówek, ale chcąc zyskać najlepsze przygotowanie, koniecznie trzeba udać się do OSK Jedynka. Szkoła nauki jazdy z Warszawy, ma bezkonkurencyjne doświadczenie, jest ceniona za doskonałe podejście i profesjonalnych instruktorów. Szkoła nauki jazdy z Warszawy posiada opinie, która potwierdzają jej skuteczność. Kierowcy są wdzięczni za wyjątkowe przygotowanie, a każdy kolejny podnosi poziom zdawalności w wymienionym ośrodku.

  Wsparcie od samego początku

  Priorytetem ośrodka szkoleniowego kierowców z Warszawy, jest przygotowanie świadomych i opanowanych kierowców, którzy nie stanowią zagrożenia dla siebie, ani dla innych. Na samym początku przykładają uwagę do podstaw teoretycznych. Jest to niezwykle istotne, ponieważ znajomość przepisów, zasad ruchu i znajomości różnych technik jazdy ma wpływ na poruszanie się na drodze. Wiedza merytoryczna, zwiększa pewność siebie, pozwala kierowcy czuć się pewnie i redukuje stres. Ugruntowane podstawy mają wpływ na szybkie i precyzyjne reakcje, nawet w sytuacjach nieprzewidywalnych.

  Prawo jazdy w Warszawie, nie musi być niczym strasznym. Po przekazaniu wiedzy w sposób ciekawy i bardzo atrakcyjny, czas na część praktyczną. Tutaj także jest bardzo ważne podejście. Profesjonalni instruktorzy nie wprowadzają stresującej atmosfery. Wspierają kursanta na każdym etapie, odpowiadają na wszystkie pytania i rozwiewają wątpliwości. Trasy są przygotowane w taki sposób, aby kierowca odnalazł się w każdej dzielnicy. Kursant szkoły nauki jazdy z Warszawy przejedzie Wolę nie popełniając błędów. Ponadto, jazda stanie się dla niego przyjemnością. Kierujący po przygotowaniu, przekazanym przez szkołę nauki jazdy z Warszawy Targówek objedzie bez problemów, a Centrum i Śródmieście będzie miał w małym palcu.

  Szkoła jazdy z atrakcyjną ofertą

  Oczywiście dla wielu przyszłych kierowców, zdobycie licencji kierowcy, to bardzo duży wydatek. Na ten problem szkoła jazdy z Warszawy, także ma rozwiązanie. W swojej ofercie, posiada bardzo ciekawe promocje, zniżki i różnorodne pakiety. Co więcej, kursanci mogą liczyć na materiały dydaktyczne, dostęp do profesjonalnych testów i wiele przydatnych gratisów. Placówka szkoleniowa z Warszawy, proponuje także zakup kursu na raty, co jest bardzo dużym odciążeniem. Wymagający klienci, którzy pragną perfekcyjnie przygotować się do każdej sytuacji, mogą wybrać bardzo ciekawą i innowacyjną formę kursu. Mianowicie jazdę w ekstremalnych warunkach, po takim szkoleniu żadne sytuacje na drodze nie będą stanowiły problemu.

  Ponadto jako jedyna placówka w Warszawie, OSK Jedynka proponuje swoim uczestnikom jazdę przy użyciu alkogogli. Takie doświadczenie pozwala pokazać jak niebezpieczna jest jazda w stanie nietrzeźwości i uzmysłowić przyszłym kierowcom, z czym to się wiąże. Podwójne widzenie, zmiana odległości czy spowolnienie czasu reakcji, to tylko nieliczne skutki jazdy pod wpływem alkoholu. Skuteczność szkoły nauki jazdy z Warszawy, ma odzwierciedlenie w wysokim poziomie zdawalności. Każdy poszukujący kursu, powinien udać się do tego ośrodka, ponieważ jest on nastawiony na ludzi i na wykształcenie najlepszych kierowców. Ludzi, którzy będą jeździć płynnie, bezpiecznie i świadomie.

 • Uwaga! Ważna informacja!
  Od dnia 13.04.2019 r. od godziny 12:00
  do dnia 15.04.2019 r. do godziny 12:00
  będą trwały prace serwisowe dotyczące rozbudowy serwera.

  W tym czasie obsługa stron w Wydziale...
 • Nurkowanie wrakowe: techniki i sprzęt

  Nurkowanie to wyjątkowy sport. Wiele osób, które spróbowały nurkowania, nie potrafiły o nim zapomnieć. Jest to jednak również sport bardzo wymagający. Potrzebna jest umiejętność dobrego pływania, opanowanie, ale przede wszystkim konieczny jest wysokiej jakości sprzęt, który zapewnia bezpieczeństwo.

  Nurkowanie wrakowe – nurkuj i odkrywaj

  Jednym z rodzajów nurkowania jest nurkowanie wrakowe. Bardzo interesujące i mające wielu zwolenników. Do tego rodzaju nurkowania należy zakupić specjalistyczny sprzęt. Jednym z elementów wyposażenia jest kołowrotek nurkowy Tecline. Czym charakteryzuje się nurkowanie wrakowe? Nurek schodzi pod wodę, aby obejrzeć zatopione wraki. W naszych rodzimych zbiornikach, a więc w jeziorach na ternie całego kraju najczęściej zatapiane są autobusy, samochody, a nawet czołgi czy koparki. Czasem zdarzają się również wraki statków, jednak w większej ilości znajdują się one w morzach.

  Biorąc pod uwagę, że nurkowanie wrakowe cieszy się bardzo dużą popularnością, nie powinien dziwić fakt, że powstaje coraz więcej kursów oferujących naukę tego typu nurkowania. Najczęściej kursy obejmują tylko naukę nurkowania wrakowego w zbiornikach mniejszych, np. jeziorach czy zalanych kamieniołomach. Tylko nieliczne zapewniają nurkowanie wrakowe w morzu. Jeżeli jesteś zainteresowany właśnie nurkowaniem w morzu, musisz bardzo dokładnie przejrzeć oferty.

  Nurkowanie wrakowe – zachowanie ostrożności

  Podczas nurkowania wrakowego trzeba zachować szczególna ostrożność. Wspominaliśmy wyżej o tym, że wraki mogą mieć różny stan – najczęściej nie najlepszy. Jednak to nie wszystkie zagrożenia. Często z wraków mogą wystawać pręty, ostre przedmioty, a wtedy nie trudno o to, aby się skaleczyć, czy rozedrzeć kombinezon. Do niektórych warków przymocowane są także różnego rodzaju liny, trzeba uważać, aby się nie zaplątać. Oczywiście konieczne jest zapewnienie sobie odpowiedniej ilości światła.

  Sprzęty do nurkowania wrakowego

  Aby móc cieszyć się nurkowaniem wrakowym, należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Potrzebne jest wspomniane już oświetlenie oraz dobry kask. Wiele osób bagatelizuje kask, uważając, że nadaje się on tylko do nurkowania jaskiniowego. Tymczasem jest także konieczny podczas nurkowania wrakowego. Oglądając wraki nietrudno o uraz głowy. Dobra latarka pozwoli zajrzeć w interesujące miejsca i szczeliny. Bez dobrego oświetlenia nie można zobaczyć najciekawszych miejsc na wraku. Potrzebny jest także nóż nurkowy, czasem także sekator. Dlaczego te ostre przedmioty są potrzebne? Często we wrakach zadaszają się zaplątania. Wtedy sekator jest niezwykle potrzebny. Jeżeli go nie mamy, nóż staje się koniecznością. Nie mając tych przedmiotów można niebezpiecznie utknąć pod wodą. Bardzo ważne są bojki dekompresyjne, szpule oraz kołowrotki. Bardzo dużą popularnością cieszy się obecnie wysokiej jakości kołowrotek nurkowy Tecline. Charakteryzuje się uproszczoną konstrukcja, która sprawia, że nurkowanie jest znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Kołowrotek wykonany jest z tworzywa sztucznego oraz aluminium. Posiada linkę o długości 115 cm. Bęben kołowrotka wykonany jest z derlinu. Produkt ten ceniony jest za bezawaryjną pracę i bardzo duży komfort podczas użycia. Nurkując trzeba także znać węzły żeglarskie.

  Nurkowanie wrakowe – niezapomniana przygoda

  Nurkowanie wrakowe to niezapomniana przygoda. Ten rodzaj nurkowania lubią chyba wszyscy nurkowie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nurkowanie tego typu bywa niebezpieczne. Dlaczego? Ponieważ zatopione wraki nie zawsze są w najlepszym stanie. Podczas nurkowania wrakowego należy zachować zatem szczególną ostrożność. Trzeb a także wyposażyć się w dobrej jakości sprzęt.

 • Policja poszukuje właściciela odzyskanego mienia
  Policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie poszukują właściciela wiertarko – wkrętarki z akumulatorem oraz ładowarką.
  Zabezpieczone przedmioty pochodzą z kradzieży, do której doszło na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku. Ustaleni sprawcy ukradli w/w przedmioty z nowo budowanego domu...
 • Minęło 90 lat od powstania służb prasowych
  Dbają o pozytywny przekaz i wizerunek Policji. Dostarczają mediom informacje dotyczące działalności Policji, często goszczą w stacjach radiowych i telewizyjnych, występują przed kamerami - mowa o służbach prasowych Policji. Dzisiejsza data jest szczególna właśnie dla tej grupy. Dzisiaj bowiem mija...
 • Wiosna przyniosła szereg nagród dla zespołów artystycznych rozwijających swoje pasje w Wadowickim Centrum Kultury. Sukcesy na festiwalach odniosły zarówno młodzieżowe zespoły taneczne jak również zespół „AleBabki” skupiający studentki Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku!...

 • Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość
  We wtorek (9 kwietnia), funkcjonariusze ruchu drogowego wadowickiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Seata. Mężczyzna pędził przez miejscowość Chocznia z prędkością 127 km/h, przekraczając dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 67 km/h. Ponadto kierujący wykonał manewr...
 • Komunikat policyjny
  Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach prowadząc postępowanie w sprawie pożaru sklepu Lidl w Wadowicach, zwraca się z prośbą o zgłaszanie się osób – świadków zdarzenia, które podczas pożaru w dniu 14 stycznia 2019 roku znajdowały się na terenie placówki handlowej i zostały z niej ewakuowane przez...
 • Około 30 osób, a wśród nich kombatanci, przedstawiciele samorządu gminnego, powiatowe i wojewódzkiego, członkowie Solidarności, strażacy oraz uczniowie – spotkali się w środowy poranek (10.04) na Placu Solidarności pod Krzyżem Katyńskim, aby oddać tym, którzy...

  Koszykarze Skawy Wadowice nie zdołali wywalczyć awansu do drugiej ligi. W półfinałowym turnieju barażowym przegrali wszystkie trzy spotkania, ale odnieśli sukces organizacyjny. Przez cały weekend na halę w czwórce zawitało kilkuset kibiców, co pokazuje jak...

 • Bezpłatne badania mammograficzne
  29 maja w Kalwarii Zebrzydowskiej i 30 maja w Andrychowie będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Badania prowadzone będą w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka...
 • Szkoła Podstawowa w Wysokiej oraz Wadowickie Centrum Kultury serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych (w tym klas gimnazjalnych) z terenu gminy Wadowice do udziału w kolejnej edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii 2019”.

 • SZKOŁA W INWAŁDZIE LIDEREM PROJEKTU "SZKOŁA PROMUJACA BEZPIECZEŃSTWO"
  W dniu 5 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Inwałdzie podczas uroczystego świątecznego apelu Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach podinsp. Arkadiusz Śniadek wręczył na ręce dyrektora szkoły pana Michała Kołodziejczyk certyfikat Lidera Projektu „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”...
 • Stowarzyszenie WIO zaprasza przedstawicieli wszystkich organizacji, klubów, kół gospodyń, rad sołeckich i grup nieformalnych do wzięcia udziału w III Pikniku Organizacji pozarządowych.

  logo RSS