Komenda hufca Ziemi Wadowickiej ZHP oraz Gmina Wadowice zapraszają na uroczystości upamiętniające 75. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oraz święta 12 Pułku Piechoty Ziemi Wadowickiej. W czwartek, 1 sierpnia, na wadowickim Rynku przygotowano szereg wydarzeń....

 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym
  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem...
 • Edukacja lingwistyczna jest bardzo istotna już od najmłodszych lat – dzięki niej dziecko szybko poznaje nowe słówka i wyrażenia, a do tego ma znacznie zwiększoną szanse na wysoką efektywność przyszłej nauki. Jednak dwujęzyczne przedszkola w Miasteczku Wilanów, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród rodziców, oferują nie tylko to – do atutów tych najlepszych placówek należy również wiele innych elementów, które warto poznać. Szczególnie z perspektywy rodzica.

  Dwujęzyczne przedszkola w Miasteczku Wilanów – 7 atutów!

  Jeżeli jesteś rodzicem, który zastanawia się nad tym, do której placówki zapisać swoje dziecko, przeczytaj ten artykuł – znajdziesz w nim zalety, jakie posiada dwujęzyczne przedszkola Miasteczko Wilanów, co może mieć znaczący wpływ na Twoją decyzję!

  1. Najlepsza opieka w małych grupach

  Niewątpliwie największym atutem, jaki posiada przedszkole prywatne o uznanej marce, jest doskonała kadra nauczycieli, w skład której wchodzą zarówno opiekunowie grup, prowadzący wszelkiego rodzaju zajęcia dydaktyczne, jak również lektorzy i native speakerzy, uczący języka angielskiego. Prowadzą oni zajęcia w małych, kilkuosobowych grupach, dzięki czemu dziecko otrzymuje indywidualne podejście i spełniane są jego codzienne potrzeby.

  1. Wysoka jakość posiłków

  Wyżywienie jest bardzo ważne dla dziecka – zależy od niego jego rozwój, a także dobre samopoczucie. Posiłki muszą być więc pełnowartościowe, smaczne i zdrowe, a nowoczesne przedszkole językowe jest w stanie o to zadbać – kierując się wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia oraz zamawiając posiłki w renomowanej firmie cateringowej.

  1. Przemyślane i rozbudowane zajęcia

  Odpowiedni plan zajęć to bardzo ważna kwestia dla samopoczucia oraz rozwoju dziecka. Dlatego też angielskie przedszkole powinno oferować nie tylko standardowe zajęcia, w ramach codziennego planu nauczania, ale również wiele zajęć dodatkowych, które pozwolą na poszerzanie horyzontów dziecka, a także rozwijanie jego talentów. Im zajęć tych będzie więcej, tym lepiej świadczy to o placówce

  1. Kompleksowa pomoc dziecku w rozwoju

  Prywatne przedszkole z językiem angielskim w Warszawie, powinno zapewniać kompleksowe wsparcie dla dziecka – również wtedy, gdy w jego życiu pojawiają się różnorodne problemy. Niezbędna może okazać się więc współpraca z psychologiem, logopedą albo terapeutą integracji sensorycznej – to właśnie dzięki tym specjalistom możliwe będzie eliminowanie wszelkich problemów rozwojowych dziecka i tym samym wsparcie rodziców.

  1. Bezpieczna zabawa

  Nowoczesne przedszkole angielskie dba o standard pomieszczeń oraz ich odpowiednie wyposażenie. Nie zapomina też o bezpieczeństwie dzieci, montując nowoczesny system kamer i dobrej zabawie dziecka. Jeżeli więc wybierasz odpowiednią dla swojego malucha placówkę, sprawdź, czy posiada ona dostęp do własnego placu zabaw.

  1. Doskonały program dydaktyczny

  Program dydaktyczno-wychowawczy dwujęzycznych przedszkoli w Miasteczku Wilanów powinien być przede wszystkim skupiony na tym, by dziecko zdobywało nowe umiejętności poprzez działanie, doskonale adaptowało się w grupie i poznawało świat. Sprawdź zatem, jaki program oferuje placówka i czy jest on zgodny z wytycznymi MENiS.

  1. Stały kontakt z rodzicem

  Bardzo istotną kwestią, mającą wpływ na prawidłowy rozwój dziecka, jest również świadomość rodziców na temat jego problemów i postępów. Na szczęście najlepsze przedszkola brytyjskie oferują stały kontakt z rodzicem oraz informowanie go o tym, co dzieje się z dzieckiem i jak się zachowuje.

  Dwujęzyczne przedszkola w Miasteczku Wilanów – co oferują poza językiem angielskim?

  Deski idealne na taras

  Decydując się na budowę tarasu przy naszym domu warto najpierw zastanowić się na jakiej powierzchni powinien się on znajdować oraz jakich materiałów powinniśmy użyć. Rynek budowlany w ostatnim czasie rozwinął się na tyle, że często mamy problem z wyborem poszczególnych produktów. Ogrom wyboru, jeśli chodzi o rodzaj materiałów, zastosowania oraz technologii potrafi wprawić w zakłopotanie przeciętnego człowieka, który na co dzień nie ma kontaktu z produktami stricte budowlanymi. Budowa tarasu opiera się głównie na wyborze odpowiednich desek, do czego świetnie nadadzą się deski kompozytowe.

  Tajemnica desek tarasowych kompozytowych

  Dobrej jakości deski tarasowe powinny być przede wszystkim wytrzymałe na wszelkie nieprzewidziane uszkodzenia oraz działanie warunków atmosferycznych, które niejednokrotnie stanowią „gwóźdź do trumny” desek wykonanych z drewna. Deska kompozytowa wykonana jest z mieszanki polichlorku winylu i części drewna w postaci pyłu drzewnego pochodzącego z drzew liściastych najlepszego gatunku. Pomysłowe połączenie tradycji z innowacyjnością skutkuje deskami, które wydają się idealne do wykorzystywania ich przy budowie przydomowego tarasu, ale również przy obiektach o charakterze publicznym, takich jak tarasy widokowe, ogródki restauracyjne czy parki.

  Tarasowe deski kompozytowe uwzględniane są także w projektach renowacji nadmorskich promenad czy mol przede wszystkim ze względu ze zmniejszeniem kosztów utrzymania takiego obiektu. Deski kompozytowe bowiem nie wymagają co sezonowej impregnacji, która w przypadków dużych obiektów pochłania nie tylko wiele pieniędzy, ale również czasu.

  Zalety deski tarasowej kompozytowej

  Deski tarasowe WPC (ang. Wood Plastic Composite) są niezwykle odporne na zniszczenia i korozję dzięki odpowiednim materiałom wzmacniających ich wytrzymałość i długą przydatność.

  Ponadto deski kompozytowe są niewrażliwe na działanie nieustannego, mocnego promieniowania UV, które w przypadku zwykłych drewnianych desek są powodem utraty intensywności ich koloru, a także osłabienia struktury wewnętrznej.

  Deski WPC to świetne rozwiązanie jeśli nie jesteśmy miłośnikami najmniejszych form życia, takich jak gryzące insekty, które potrafią zrujnować przyjemny wieczór w domku nad jeziorem. Deski powstałe z kompozytu gwarantują ochronę przed wszelkim robactwem, które również może być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

  Powierzchnia desek tarasowych WPC jest w przypadku większości modeli pokryta warstwą zabezpieczającą przed poślizgami na mokrych lub tłustych plamach, które mogą skończyć się tragicznie dla naszego zdrowia. Gładko zeszlifowana płaszczyzna wzbogacona o wyżłobienia wspomagające odprowadzanie nadmiaru wody sprawia, że chodząc bez butów nie odczujemy żadnego dyskomfortu. Dodatkowo deski kompozytowe wolne są od drzazg i wystających śrub, które często są przyczyną rozległych, bolesnych ran.

  Gdzie kupić tarasowe deski kompozytowe?

  Ten rodzaj desek możemy kupić w każdym renomowanym sklepie i markecie budowlanym. Ponadto sklepy internetowe posiadają niezwykle rozbudowaną ofertę pokryć podłogowych przeznaczonych do użytku wewnętrznego i zewnętrznego.

  Koszt zakupu desek kompozytowych znacznie przewyższa koszt tradycyjnych desek drewnianych. Musimy liczyć się z ceną rzędu kilkuset złotych od metra kwadratowego, wszystko zależy od danego producenta. Nie jest to zakup najtańszy, jednak warto zainwestować w produkt, który posłuży nam przez wiele lat. Ponadto jeśli chodzi o deski tarasowe producent często proponuje swoim klientom wiele wersji kolorystycznych, które będą odpowiadać naszemu zmysłowi estetycznemu.

  Stawianie czoła alkoholizmowi jest niezwykle trudne. Wiele osób nie jest w stanie znaleźć w sobie na tyle siły, aby w ogóle tę walkę rozpocząć. Alkoholikiem pozostaje się na zawsze, jednak chorobę można pokonać – przede wszystkim w swojej głowie. Jednym ze sposobów jest esperal – substancja w pigułce, którą wszywa się pod skórę. Czy jest to skuteczny sposób na walkę z alkoholizmem?

  Sposoby na walkę z alkoholizmem

  Walka z choroba alkoholową nie jest łatwa. Jednakże, każdy uzależniony od alkoholu może przestać pić i może częściowo uwolnić się od ogromnego brzemienia, które ze sobą nosi. Może to trwać całymi miesiącami, jednak jest możliwe. Na czym opiera się walka z alkoholizmem? Przede wszystkim na znalezieniu w sobie wewnętrznej mocy, która pozwoli uporać się z tym problemem. Najważniejszy jest pierwszy krok. Po podjęciu decyzji o leczeniu nic nie będzie prostsze, ale jednak chory będzie przybliżał się do upragnionego celu. Esperal Warszawa to jeden ze sposobów leczenia. Ale zanim wyjaśnimy na czym polega, przyjrzyjmy się też innym metodom, które można wykorzystać, albo łączyć z esperalem.

  Psychoterapia

  Psychoterapia jest bardzo skutecznym sposobem walki, jednak pod warunkiem, że leczony naprawdę chce pozbyć się problemu alkoholowego. Chęć jednostronna, a zatem ze strony psychoterapeuty nie wystarczy, aby odnieść sukces. Psychoterapia może być indywidualna, a więc pacjent spotyka się wyłącznie z psychoterapeuta, albo grupowa, w której znajduje się wiele osób uzależnionych od alkoholu. Niektóre osoby nie wyobrażają sobie braku współpracy z psychologiem w tak ważnej walce.

  Program dwunastu kroków – wspólnota AA

  Wspólnota AA czyli wspólnota anonimowych alkoholików stworzyła specjalny program 12 kroków. Grupy AA złożone są z osób mających problem i starających sobie wzajemnie pomóc. Wśród 12 punktów znajdziemy takie, które pozwalają uświadomić sobie, że osoba cierpiąca na alkoholizm jest wobec tej choroby bezsilna, ale że można znaleźć potężniejsze siły, które potrafią przywrócić zdrowie. W programie 12 kroków jest również uświadomienie sobie, jakie krzywdy zostały popełnione innym i jak może je zadośćuczynić.

  Esperal – skuteczna pigułka

  Esperal nazywany również „wszywką” to pigułka ze specjalna substancja, która hamuje wydzielanie enzymu odpowiadającego za rozkład w alkoholu w organizmie. W skutek tego, jeżeli osoba po wszywce sięgnie po alkohol, natychmiast zatruje się alkoholem i poczuje bardzo nieprzyjemne dolegliwości. Ból głowy, wymioty, często drgawki. Dodatkowo wszelkie alergiczne objawy, wysypki, zaczerwienienie, opuchnięcie. Do tego dochodzi bardzo duży strach. Wszystkie te objawy są niezwykle nasilone i trwają dopóki alkohol nie zostanie zupełnie usunięty z organizmu, a może to trwać kilka lub kilkanaście godzin. Przeżycia te są tak ciężkie i tak gwałtowne, że wiele osób cierpiących na alkoholizm ich unika. Esperal Warszawa 24 – to jedno z miejsc, gdzie chirurg dokonuje wszycia tej substancji zamkniętej w pigułce pod skórę pacjenta.

  Chęć wyeliminowania problemu

  W leczeniu alkoholizmu najważniejsza jest chęć chorego do pokonania problemu. Nie jest to wcale łatwe i każdy chory zdaje sobie z tego sprawę. Jednakże bez chęci i woli walki, żaden sposób nie będzie skuteczny. Wykonanie pierwszego kroku nie jest łatwe, jednak konieczne. Leczenie i wychodzenie z alkoholizmu zaczyna się w głowie osoby uzależnionej. To ona sama musi podjąć decyzje o walce z esperalem lub z grupą wsparcia, to ona musi chcieć odbudować to, co zostało zniszczone. Często jest to wysiłek, który wydaje się niemożliwy po spełnienia przez osobę chora. Ale jednak wielu ludziom się udaje – i warto o tym pamiętać!

  Jak walczyć z alkoholizmem?

  Dolina Trzmiela Tańczy 3-4 sierpnia

  Tańczą trzmiele, pszczółki, biedroneczki, a oprócz nich – tańczą też dzieciaczki! Na niesamowity, pełen przyjaznych robaczków, muzyki i tańców weekend dla najmłodszych zaprasza Rabkoland – już 3 i 4 sierpnia.

  Jak pracują pszczółki? Czy owca iRena umie tańczyć tango? Skąd bierze się miodek? Czy trudno jest zrobić własną, prawdziwą, ekologiczną zabawkę, kiedy ma się kilka lat? Czy krokodyl Oskar lubi podjadać z ula? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w najlepszym parku rozrywki dla dzieci podczas tej niezwykłej imprezy!

  Dolina Trzmiela – czyli jedna z 5 niezwykłych stref tematycznych Rabkolandu – roztańczy się dzięki koncertom zespołu Beti & Bobass Dla Dzieci, który zagra znane wszystkim piosenki Majki Jeżowskiej i inne hity dla najmłodszych. Roztańczone maluchy z pewnością pokochają też Trzmielowe Disco z nagrodami, które odbędzie się kilka razy w ciągu obu dni imprezy.

  Weekend na imprezie Pana Trzmiela zapowiada się zielono! Na najmłodszych czekają ciekawe, kreatywne warsztaty, które doskonale połączą frajdę z ekologii. Dzieci przekonają się, jak łatwo mogą stworzyć własną eko-zabawkę!

  Przez całą imprezę będzie nam towarzyszyło stoisko z ulem, w którym można zobaczyć pracę prawdziwych pszczół. Dzieci usłyszą pasjonujące opowieści o pszczółkach, ich pracy i środowisku, w którym żyją te kochane, bzyczące owady. Będzie także możliwość zakupienia ekologicznych miodów prosto ze swojskiej pasieki.

  Nie zabraknie też stałych artystów Rabkolandu – iluzjonista Łukasz Podymski popisze się magicznymi sztuczkami, a Teatr Bajdurka zaprasza na premierę 2019: spektakl „Krucabomba i kwiatek cioci Maryni!”. Mali aktorzy teatrzyku i najmłodsi asystenci magika na świecie zostaną

  Zabawa Dolina Trzmiela Tańczy trwa 3 i 4 sierpnia (sobota i niedziela) od 10:00 do 18:00, a wszystkie dodatkowe atrakcje są wliczone w cenę biletu do parku rozrywki (39 zł za cały dzień zabawy).

  Dolina Trzmiela Tańczy 3-4 sierpnia! Roztańczony weekend dla maluchów w Rabkolandzie

  Rabkoland

  Zdjęcie z Rabkolandu

  Widoki w Rabkolandzie

  Jezioro w Rabkolandzie

  Chcesz wzbić się balonem w powietrze, poczuć się jak pilot szybowca, albo postrzelać z repliki broni? To tylko część z atrakcji, które już w najbliższą niedzielę czekają na Was podczas wielkiego rodzinnego Pikniku Wojskowego. Nie...

  Serdecznie zapraszamy do spędzenia swojego wolnego czasu w sposób aktywny, a mianowicie do spaceru śladami Wadowickich twórców i Andrychowskich sportowców.

 • Wojewoda dofinansuje zakup kolejnej karetki dla wadowickiego szpitala
  Dobry, nowoczesny sprzęt to jeden z filarów służby zdrowia. Już za kilka tygodni mieszkańcom powiatu wadowickiego i naszym gościom służyć będzie kolejna nowa karetka. Dziś w Małopolskim Urzędzie...
 • mapa, na krórej zaznaczona jest trasa przejazdu wyścigu kolarkiego
  Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje, że 3 sierpnia 2019 roku na trasie KrakówKraków rozgrywany będzie I etap wyścigu kolarskiego pod nazwą „76. TOUR DE POLOGNE".
  Na terenie powiatu wadowickiego trasa wyścigu ma długość 47,55 km i biegnie na odcinku od granicy z powiatem myślenickim...
 • Tanie wirtualne biuro w Warszawie – rozwiązanie dla Twojej firmy

  Wiele firm odchodzi obecnie od standardowego modelu pracy, w którym pracownicy pojawiają się w biurze w ustalonych godzinach. W dobie Internetu możliwe jest prowadzenie działalności bez biura – nadal potrzebna jest jednak lokalizacja firmy, najlepiej w atrakcyjnym miejscu. Pozwala na to opcja taniego wirtualnego biura w Warszawie, dająca szerokie możliwości przedsiębiorcom z wielu branż.

  Co oznacza adres wirtualny?

  Siedziba firmy, do której przychodzą pracownicy lub są organizowane spotkania z klientami, obecnie nie zawsze jest potrzebna do prowadzenia działalności. Dzięki Internetowi i telefonom można w wielu branżach poradzić sobie bez oficjalnego biura, decydując się na pracę zdalną. Mimo to przedsiębiorstwo nadal potrzebuje adresu, nie tylko do jego zarejestrowania, ale również w celach reklamowych i korespondencyjnych. Rozwiązaniem jest tanie wirtualne biuro – Warszawa, w którym znajduje się adres do wynajęcia za pomocą tej usługi, jest bardzo atrakcyjną biznesowo lokalizacją, która każdej firmie przyniesie szereg korzyści.

  Adres wirtualny można wynająć, by móc z niego skorzystać przy rejestracji swojej działalności oraz prowadzenia firmowej korespondencji. Jest to opcja dostępna nie tylko dla przedsiębiorstw ze stolicy, ale z całego kraju lub nawet spoza jego granic, w obrębie Unii Europejskiej. W efekcie właściciel firmy może swobodnie prowadzić ją na odległość, nawet przebywając z dala od uzyskanego adresu.

  Jak działa wirtualne biuro w Warszawie Śródmieściu?

  Zasady działania wirtualnego biura w centrum Warszawy są bardzo proste – przedsiębiorca wybiera jeden z dostępnych pakietów, w ramach których uzyskuje dostęp do adresu oraz dodatkowych usług. Pod wynajętym adresem znajduje się elegancka kamienica, wyposażona w przestrzeń biurową, salę konferencyjną i sekretariat. Przedsiębiorca nie musi jednak wynajmować biura, by uzyskać możliwość wykorzystywania adresu do rejestracji działalności czy korespondencji – dzięki temu usługa jest bardzo tania i dostępna dla każdego.

  Jak możliwe jest prowadzenie biura na odległość? Nie sprawi to problemu żadnemu przedsiębiorcy – wraz z adresem uzyskuje się bowiem dodatkowe usługi, które znacznie ułatwiają pracę w takim modelu. W zależności od pakietu, można liczyć na profesjonalną obsługę poczty, obsługę prawną, a także udostępnienie sali konferencyjnej w Warszawie – jeśli będzie to potrzebne, np. na spotkania biznesowe z klientami. Przy najbardziej rozszerzonym pakiecie, sekretariat pod danym adresem będzie odbierał wszystkie przesyłki dostarczane na daną firmę, włącznie z kurierskimi i z potwierdzeniem odbioru, informował o ich odbiorze, przechowywał je, a także skanował zawartość listów i przesyłał ją drogą mailową, jeśli klient wyrazi takie życzenie. Co więcej, można także liczyć na zbiorczą wysyłkę poczty raz w miesiącu. W efekcie jest to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców, znajdujących się w innym mieście lub poza krajem – nie muszą pojawiać się w stolicy, by być na bieżąco z ważną, firmową korespondencją.

  Jakie są koszty wirtualnego adresu?

  Tanie wirtualne biuro w Warszawie to fakt – koszty uzyskania wirtualnego adresu są bardzo niskie. Cena jest zależna od wybranego pakietu, z których najtańszy jest dostępny już od 49 zł miesięcznie, a najdroższy to koszt zaledwie 199 zł miesięcznie. Jest to więc opcja dostępna dla każdego właściciela firmy. Szczególnie poleca się ją niewielkim działalnościom, start-upom oraz freelancerom, a także firmom działającym zdalnie.

  5.08 (poniedziałek) rozpocznie się nabór na bezpłatne warsztaty z szycia pt. "Upcykling, czyli ekoszycie - cykl wydarzeń dla mieszkańców Gminy Wadowice". Śledźcie z uwagą naszą stronę oraz fb!

  Wadowice będą mieć swoje 10 minut podczas rozpoczynającego się w ten weekend 76. wyścigu Tour de Pologne. Nasza gmina znalazła się na trasie największej imprezy kolarskiej w Polsce, i to już w inauguracyjnym etapie!...

 • Na zdjęci uwidać krzewy konopi indyjskich oraz inne rośliny
  Policjanci z powiatu wadowickiego zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany. Zabezpieczyli ponad 160 krzewów konopi indyjskich, z których można by było wyprodukować około 3,5 kilogramów marihuany.
  Policjanci z Posterunku Policji w Spytkowicach oraz Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy ustalili...
 • Do czego jest nam potrzebna kreatywność?

  Przytaczając naukowe definicje, kreatywność to umiejętność rozwiązania jakiegoś problemu w nowy sposób lub metoda, sposób postępowania w określonych sytuacjach. Przekładając to na codzienne postępowanie, kreatywnością można nazwać m.in. chodzenie do pracy codziennie inną drogą, a także znalezienie ułatwień w pracy.

  Do czego jest nam potrzebna kreatywność?

  Według badaczy, kreatywność to jedna z najważniejszych umiejętności człowieka, który chce odnaleźć się w obecnych czasach. Większość skomplikowanych czynności jest stopniowo zastępowanych przez powtarzalne prace, dlatego kluczem okazuje się umiejętność rozwiązywania problemów i ułatwiania sobie życia.

  Kreatywność to jedna z najważniejszych cech osób, których głównym zadaniem jest zachęcenie innych do skorzystania z usług danej firmy. Nowatorskie rozwiązania są doceniane nie tylko przez szefostwo, ale także i przez klientów, co pozytywny sposób odbija się na przychodach. Osoby kreatywne są otwarte na świat, przyjmują pomysły innych osób, analizując je i dostosowując do aktualnych warunków. Kreatywność pozwala działać poza utartymi schematami, omijając wyuczone sposoby myślenia i funkcjonowania.

  Co sprawia, że jesteśmy kreatywni?

  Według psychologów, o kreatywności decyduje przede wszystkim nasze spojrzenie na świat. Większą zdolność do wykazywania się kreatywnym myśleniem i działaniem mają osoby, które lubią obracać się w nie do końca wyjaśnionych, zagadkowych sytuacjach, gdzie bardzo często mają do czynienia z brakiem informacji. Ludzie preferujący komfort i równowagę stoją po przeciwnej stronie barykady i bardzo rzadko są w stanie zaskoczyć czymś nowym i niespotykanym.

  Osoby kreatywne możemy poznać po ich cechach charakteru. Najczęściej są one ciekawe świata, posiadają mnóstwo zainteresowań i łakną nowej wiedzy i doświadczeń. W razie natrafienia na jakiś problem nie chowają się z tyłu, ale próbują się z nim uporać na różne sposoby. Osoby kreatywne bardzo często posiadają również bujną wyobraźnię i zależy im na tworzeniu nowych rzeczy.

  Kreatywności sprzyjają zainteresowania takimi dziedzinami wiedzy jak: kulinaria, sztuka, literatura i muzyka. Doświadczenie w takich branżach ułatwia rozwijanie kreatywnego myślenia, pozwala przyjmować do wiadomości inne, mniej oczywiste rozwiązania problemu i uczy dostrzegania całkowicie nowych ścieżek. Kreatywność połączona jest również z umiejętnością inspirowania się tym, co zostało już wymyślone, a także zdolnością do wykorzystywania i przerabiania pomysłów.

  Warto jednak nadmienić, że nie zawsze odkrywanie wszystkiego na nowo jest dobrym rozwiązaniem. Czasami te najprostsze solucje są najbardziej efektywne. Osoby kreatywne muszę więc mieć zdolność słuchania i przyjmować na siebie krytykę płynącą z otoczenia.

  Jak pobudzić kreatywność?

  Kreatywne myślenie możemy pobudzić na wiele sposobów. Jeśli pracujemy w grupie, najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie tzw. burzy mózgów, stworzenie map myśli lub też prognozowanie przyszłości na podstawie dostępnych danych. Metody te pozwalają rozwinąć kreatywność za pomocą wykorzystania różnych podejść i procesów, a także nauczą jak wykorzystywać i łączyć informacje uzyskiwane z różnych źródeł.

  Kreatywność możemy rozwijać także samodzielnie i da się to robić w prosty i zaskakujący sposób. Jedną z najlepszych metod jest długi spacer na łonie natury, bez telefonu i innych urządzeń, które mogą rozpraszać nasze myśli. Warto wprowadzić go do naszego codziennego planu. Dobrym pomysłem może okazać się również medytacja, która pozwoli uspokoić myśli i odpowiednio je poukładać.

  Kluczem do sukcesu jest nauka nowych rzeczy. Regularne wychodzenie poza strefę komfortu, poznawanie nieznanych miejsc, podejmowanie wyzwań, rozmowa z obcymi ludźmi, a także wszelkie gry i zabawy pomogą nam rozwinąć kreatywność umysłu do niewyobrażalnych wręcz wartości.

  Warto pamiętać, że w kreatywności nie chodzi tylko o sam sposób myślenia, ale przede wszystkim o działanie. Dopiero po wprowadzeniu w życie naszych myśli i celów, możemy uznać, że jesteśmy kreatywni.

  Dodatkowe informacje

  Jeżeli szukasz przedmiotów do szeroko rozumianego DIY, znajdziesz je na stronie https://czakos.pl/ - zobacz pełen asortyment

  Fitness Graviton Wadowice - siłownia i fitness w Wadowicach

  Artykuły promocyjne

  logo RSS