• Andrychowianie nie mieli sobie równych
  Zespół Szkół Nr 2 w Andrychowie zwyciężył w powiatowym finale Licealiady w piłce nożnej chłopców. Gratulacje należą się jednak i innym drużynom. Jak podkreśla Jan Szewczyk - koordynator ds. sportu...
 • Zapraszamy na uroczyste rozdanie dyplomów ukończenia studiów licencjackich i magisterskich Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci. Podczas wydarzenia 11 studentów III roku oraz 13 studentów V roku , którzy przystąpili do obrony składając autorskie prace dyplomowe, otrzyma honorowy...

 • Skuteczna Policja – Bezpieczni Polacy
  Jak wynika z najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez CBOS 89 procent badanych uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie, zaś 98 procent badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną. Podkreślić należy, że nigdy w historii tego badania, tj. od marca 1987 roku, odsetek...
 • Pożyczki, są nieodłącznym elementem działania wielu przedsiębiorstw. Nie powinny być one kojarzone negatywnie, ponieważ korzystanie z finansowania zewnętrznego jest czymś naturalnym i nie powinno nikogo dziwić. Chcąc się rozwijać i udoskonalać swoją działalność, powinno się inwestować w nowe rozwiązania i wdrażać nowatorskie pomysły. Bez tego typu działań, ciężko jest osiągnąć sukces na stale zmieniającym się rynku. Oczywiście, inwestycje to dodatkowe obciążenie finansowe, na które nie każdy jest w stanie sobie pozwolić. Bardzo często, budżet danej firmy jest ograniczony i nie wystarcza na więcej, niż bieżące opłaty. Jednakże, pragnąc dotrzeć na szczyt, trzeba najpierw ulokować pieniądze, żeby później móc cieszyć się dużymi zyskami. Pożyczki dla firm, są odpowiedzią na problemy i szansą na wybicie się na tle konkurencji.

  Kredyty dla firm, nie tylko w banku

  Inwestowanie w rozwój firmy, może przynieść bardzo korzystne skutki, jednakże bardzo wiele zależy od obrania najlepszego kredytowania. Niestety, obecne na rynku produkty bankowe, nie zawsze są opłacalne. Wynika to z faktu, że oferowane przez instytucje finansowe warunki są niekorzystne. Wysokie oprocentowanie, wygórowane zabezpieczenie, oraz opłaty dodatkowe, mogą pociągnąć firmę na dno, zamiast pomóc jej w rozwoju W związku z tym, warto przeanalizować pożyczki dla firm pozabankowe. Jedną z interesujących propozycji jest tania pożyczka unijna, która pozwala zainwestować i nie stracić. Pożyczki finansowane ze środków unijnych, mają atrakcyjne warunki, a ich otrzymanie nie jest tak trudne, jak kredytów komercyjnych. Wystarczy mieć zarejestrowaną działalność w Polsce, oraz mieć stałe miejsce zamieszkania na terenie kraju. Ponadto, zabezpieczeniem spłat jest potencjalny zarobek firmy, oszacowany na podstawie biznes planu. Przy małych kwotach, można wziąć pożyczki dla firm pod weksel, a przy większych, wystarczy gwarancja osób trzecich lub inne aktywa.

  Firmy, które chcą się rozwijać muszą inwestować

  Pożyczka na bieżące opłaty

  Każda osoba, która kiedykolwiek prowadziła własna firmę wie, jak ważne jest zachowanie płynności finansowej. Jest to jedno z kluczowych zadań, które leży po stronie właściciela. Zachowanie płynności w stałych opłatach, świadczy o dobrym prosperowaniu danej firmy. Dlatego też, należy dążyć do tego, aby móc podołać tym codziennym płatnościom. Dla wszystkich osób, które maja problemy w tym aspekcie, jest dostępne finansowanie dla firm w postaci pożyczki obrotowej. Ten unijny instrument finansowy, jest tworzony z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą unormować swoją sytuacje. Środki tego typu, mogą być przeznaczone na zapłatę rachunków, wypłacenie wynagrodzeń czy zakup towaru. W celu utrzymania rentowności firmy, należy dbać o jej normalne funkcjonowanie. Pożyczki z Unii, mają oprocentowanie, które nie obciąża, a wnioskodawca może skorzystać z odroczenia spłaty pierwszej raty nawet o 6 miesięcy.

  Pożyczka na rozwój firmy

  Kolejnym popularnym produktem finansowania zwrotnego z Unii, jest pożyczka na rozwój działalności. Pozwala ona na wprowadzenie nowych rozwiązań, wdrożenie innowacji, czy finansowanie różnorodnych zmian produkcyjnych, oraz zakup maszyn. Pożyczka na firmę jest szansą na zaistnienie na rynku i wyróżnienie się ze swoim produktem, bądź usługą. Jej oprocentowanie również jest zaskakująco niskie, a czas kredytowania sięga 15 lat. Pożyczka na rozwój firmy jest ogromnie cenioną formą finansowania, także ze względu na karencję spłaty, która wynosi 24 miesiące. Jak widać, propozycji finansowania ze środków unijnych jest bardzo dużo, wystarczy wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie i zacząć podbijać branżowy świat.

  Burmistrz Wadowic przesyła raport o stanie Gminy Wadowice i jednocześnie zaprasza do debaty. W debacie nad raportem o stanie Gminy Wadowice za 2018 rok mogą zabierać głos mieszkańcy Gminy Wadowice.

  Niedziela, 4 sierpnia – zarezerwujcie ten dzień w swoim kalendarzu, bo właśnie wtedy odbędzie się kolejny Piknik Wojskowy w Wadowicach! Już teraz serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich lokalnych organizacji, szczególnie militarnych - do udziału w tej...

  11.06 w godz. 16:00 – 20:00 na Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wadowicach odbędzie się szkolenie mające na celu poznanie sposobów na skuteczną i motywującą pracę zespołową.

  Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie zwrócił się do Rady Miejskiej w Wadowicach z prośbą o dokonanie naboru kandydatów na ławników do Sądu Rejonowego w Wadowicach - w ilości 4 ławników....

  Już 27 maja rusza składanie zadań do 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Swój pomysł może zgłosić każdy mieszkaniec województwa, który skończył 16 lat. Na wypełnione formularze urząd marszałkowski województwa małopolskiego czeka do 17 czerwca....

 • Dwaj piraci drogowi stracili prawo jazdy na trzy miesiące
  Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat, punkty karne oraz utrata prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Niestety nadal nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. Wczoraj, policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali dwoje takich kierowców.
  W...
 • W dzisiejszych czasach, gdzie Unia Europejska wprowadziła szereg zmian na rynku dóbr i usług. Napływ różnego rodzaju towaru z zagranicy, oraz przesycenie rynku, inny pieniądz, oraz możliwości, budowania się, możliwości, sprowadzania towaru z zagranicy i również import towaru do kraju umożliwia bardzo wiele od lat. Można się o tym dowiedzieć korzystając z http://arenalegionowo.pl/.

  Jak również najdziemy szereg poradników wprost z Unii Europejskiej jakie umożliwiają założenie działalności gospodarczej. Znajdziemy szereg firm, które umożliwia zastrzyk gotówki dla firmy. Płynność finansowa dla firm oferowana przez sponsorów inne w firmy, które wspierają słabe firmy, i umożliwiając im dłuższe utrzymanie się na rynku. Jak również start – up, to możliwość uzyskania płynności finansowej. Znajdziemy szereg inteligentnych wpływowych ludzi, którzy z chęcią pomagają małym firemkom, które dopiero startują na rynku. Dzięki temu możemy swobodnie ruszyć, i nie bać się, ze coś pójdzie nie tak. Musimy się zaprzeć i cisnąc cały czas, by móc działać, an rynku, i prowadzić sprzedaż artykułów o danej jakości. Poprzez to również, że możemy prowadzić usługi to realizujemy nasz pomysł na rynku. Rynek dóbr czy też usług. Wszelkiego rodzaju wsparcie, jak również agencje interaktywne, które powodują, że firma może wprowadzić swoją stronę do internetu, do wyszukiwarki, i będzie ona legalnie istniała bez zablokowania przez wyszukiwarkę Google.

  W biznesie znajdziemy szereg pojęć oraz specjalności, jak marketing, ekonomia, statystyka, mikroekonomia, makroekonomia, prawo handlowe. Jak również w tych specjalnościach, znajdziemy stos równych terminów, definicji, które maja ogromny wpływ na działalność gospodarczą.

  Rynek – to miejsce spotkań kupujących i sprzedających, gdzie następuje wymiana produktów oraz usług. Pojęcie bardzo ogólne, gdyż pod nim kryje się wile firm, małych, dużych oraz szereg branża, jak na przykład budowlane, farmaceutyczne, księgarnie, fryzjerstwo, kosmetyki, cukiernie, piekarnie, restauracje, bary, pub- y, i tak dalej i tym podobnie. Następuje też równowaga rynkowa, i szereg związanych z nim zagadnień.

  Znajdziemy też takie pojęcia jak popyt i podaż? Wbijając się i utrzymujące na długo w pamięci. Oczywiście, że popyt jak sama nazwa wskazuje to ilość dóbr jakie są w danej chwili zakupione przez kupujących. A podaż to produkty jakie są w danej chwili wprowadzone na rynek po określonej cenie przez przedsiębiorcę.

  Następuje też taki etap, gdzie albo przewyższa podaż, albo przewyższa popyt co powoduje, że to ma znaczny wpływ na cenę towaru, jaki jest w danym czasie oferowany na rynku. Występuje też równowaga rynkowa, która również jest jednym z procesów mających wpływ na rynek dóbr i usług.

  Podsumowując, biznes to szereg zagadnień z ekonomi, prawa handlowego, mikroekonomii i makroekonomii. Oczywiście, biznes, to interes, który trwa i będzie trwał, ogólnie rzecz biorąc dotyczy to ogółu działalności, różnego rodzaju, firm, które działają na rynku od długiego czasu i maja znaczący wpływ na społeczeństwo oraz działają na najwyższym poziomie, zaspokajać potrzeby ludzkie.

  Pomoc Unii Europejskiej w zakładaniu biznesu

  Konkurs miał na celu rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania historią i kulturą „małej ojczyzny” oraz pogłębienie wiedzy o historii Wadowic i znanych wadowiczanach.

 • Ostrzeżenie o burzach z gradem!
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że w dniu 28.05.2019 r. na terenie powiatu wadowickiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu  od 30 mm do 40 mm,...
 • Policjant Małopolski Roku 2019. Zgłoś swojego kandydata
  Widzisz, że policjant wykazuje ponadprzeciętne zaangażowanie w wyjaśnienie sprawy? Byłeś świadkiem wydarzenia podczas którego funkcjonariusz wykazał się szczególną odwagą? Doceniasz społeczną czy charytatywną działalność mundurowego w czasie wolnym od służby? Gazeta Krakowska wspólnie z Komendą...
 • automaty do gry
  Policjanci z wadowickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na terenie Brzeźnicy ma być prowadzona nielegalna działalność hazardowa. Wczoraj (27 maja br.) policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie ujawnili w...
 • Za nami 99 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Magiczny czas, przepełniony radością, zadumą i nadzieją. Zachęcamy do zapoznania się z relacją fotograficzną.

  Prosimy o zapoznanie się z informacją na temat ćwiczeń Renegade z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności

  Burmistrz Wadowic zaprasza osoby o wykształceniu i przygotowaniu fachowym związanym bezpośrednio z teorią i praktyką planowania przestrzennego, urbanistyką lub architekturą do zgłaszania swoich kandydatur.

  logo RSS