• Kondolencje
  Z wielkim smutkiem, żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Mariusza Niedziółki – pracownika Wydziału Dróg Powiatowych Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Pogrążonej w...
 • Na zdjęciu widać dwóch umundurowanych policjantów oraz dzieci siedzące tyłem.
  Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, w ubiegłym tygodniu policjanci odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Asp. Adam Targosz oraz st. sierż. Sebastian Janus z kalwaryjskiego komisariatu, w ramach...
 • napis Policja
  Dzielnicowi z Wadowic podczas interwencji zatrzymali 17 i 24-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego. Młodszy z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za który ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
  Do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednym z osiedli w...
 • Na zdjęciu widać symbol paragrafu
  13 października 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu. Policjanci na terenie całego kraju prowadzić będą wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych.
  Celem policyjnych działań podczas wyborów...
 • Czy frankowicze mogą liczyć na pomoc ze strony państwa?

  Od kilku lat możemy usłyszeć, że trwają pracę nad przygotowaniem ustawy, która ureguluje kwestię frankowiczów, a także ujednolici zapisy prawne wpływające na relacje kredytobiorców z bankiem. Mimo to, Ustawa Frankowa wciąż pozostaje w fazie planów i na dobrą sprawę nie mamy pewności, czy kiedykolwiek wejdzie w życie. Na szczęście frankowicze wciąż mogą liczyć na wsparcie ze strony wymiaru sprawiedliwości.

  Dlaczego ustawa frankowa wciąż nie weszła w życie?

  Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy spojrzeć na całą sytuację z perspektywy rządzących. Ustawa frankowa w kształcie satysfakcjonującym frankowiczów mogłaby się odbić niekorzystnie na sytuacji finansowej banków. Masowe wypłaty odszkodowań oraz straty z tytułu odwalutowania kredytów byłyby po stronie banków bardzo duże. W takiej sytuacji kwestią czasu byłoby wprowadzenie wyższych opłat oraz gorszych warunków finansowania w przyszłości.

  Rządzący niejednokrotnie podnosili argument, w którym zaznaczali, że rząd musi chronić interesy wszystkich obywateli. Ustawa frankowa mogłaby realnie odbić się niekorzystnie na osobach, które planują podjęcie kredytu w najbliższej przyszłości. Jednak czy taka ustawa wciąż jest potrzebna? A może kredyt frankowy może zostać unieważniony bez wsparcia rządzących? Ostatnie wyroki sądów pozwalają frankowiczom na optymistyczne spojrzenie w przyszłość.

  Pomoc frankowiczom to niezwykle ważne zagadnienie

  Wina rzadko leży po jednej stronie. Podobnie jest w przypadku kredytów frankowych. Klienci z całą pewnością stracili czujność pod wpływem atrakcyjnych warunków oferowanych przez bank. Należy jednak uczciwie przyznać, że kredyt we frankach był mocno promowany z naciskiem na jego największe zalety. Niektóre banki marginalizowały kwestię ryzyka kursowego i nie wywiązały się rzetelnie z obowiązków kredytodawcy względem klienta. Dlatego też, uregulowanie tej kwestii jest niezwykle ważnym zagadnieniem, które może mieć wpływ na losy wszystkich kredytodawców.

  Na jakie wsparcie mogą liczyć frankowicze?

  Z pomocą frankowiczom przychodzi wymiar sprawiedliwości. W ostatnich latach coraz częściej możemy usłyszeć o pozytywnych wyrokach, które pozwoliły kredytobiorcom na odzyskanie swoich pieniędzy. Unieważnienie umowy kredytu w wielu sytuacjach nie jest możliwe ze względu na dokładny kształt samej umowy z bankiem. Wciąż istnieje jednak szeroki wachlarz możliwości, który pozwala wyjść z trudnej sytuacji. Doskonałym przykładem jest chociażby odwalutowanie kredytu i przekształcenie go w kredyt złotówkowy. W takiej sytuacji, klienci mogą odzyskać franki, a w zasadzie, straty z tytułu ryzyka kursowego.

  Jak uporać się z niekorzystnym kredytem?

  Przede wszystkim warto zdecydować się na podjęcie aktywnych działań. Na chwilę obecną nie wiemy, czy ustawa frankowa kiedykolwiek wejdzie w życie. Na szczęście wciąż możemy skorzystać z pomocy sądów, które coraz częściej decydują się stanąć po stronie klientów. A zatem, decydując się na kredyt we frankach pozew możemy rozpocząć proces, który zakończy się odzyskanie pieniędzy. W tym celu warto skorzystać z pomocy specjalistów.

  Istnieją kancelarie prawne, które specjalizują się w sprawach frankowiczów. Doskonałym przykładem jest chociażby kancelaria Rachelski & Wspólnicy. Doświadczeni radcy prawni przeanalizują Twoją sytuację oraz doradzą działania, które sprawią, że odfrankowanie kredytu stanie się możliwe. Na przykładzie wielu przychylnych wyroków sądowych możemy stwierdzić, że frankowicze mają duże szanse na odzyskanie swoich pieniędzy.

  Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie oferującym wsparcie dla osób powyżej 30 roku życia w szczególnej sytuacji, bezrobotnych i biernych zawodowo.

 • Dużo rywalizacji i jeszcze więcej radości
  To wydarzenie dla wielu jego uczestników stanowiło źródło energii, obudziło w nich siły życiowe, dodało wiary w siebie i radości z życia. Mowa o XVI Dniu Sportu i Zabawy im. Tadeusza Giżyckiego pod...

 • X Sesja Rady Powiatu w Wadowicach odbędzie się 27 września 2019 r. o godz. 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wadowicach przy ul. Mickiewicza 24. Porządek obrad w załączeniu.  ...
 • W minioną niedzielę (15.09) miała miejsce 40. edycja jednej z najstarszych imprez sportowych w naszym regionie – „Biegu Powsinogi”, zorganizowanej przez Ognisko TKKF Leskowiec.

  Gościem Dyskusyjnego Klubu Książki w WBP był Marcin Meller - dziennikarz, felietonista, podróżnik, a także zapalony propagator Gruzji w Polsce.

 • Ostrożnie w lasach - trwa akcja szczepienia lisów
  W związku z pismem Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Krakowie informujemy, iż w dniach od 28 września do 5 października 2019 roku na terenie województwa małopolskiego zostanie...
 • Na zdjęciu widać umundurowanych policjantów
  17 września 2019 roku na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbył się uroczysty apel z okazji 79. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i ustanowienia Krzyża Martyrologicznego przy Obelisku w Hołdzie Pomordowanym Policjantom II RP. W apelu wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie,...
 • Na zdjęciu widać czapkę policyjną oraz tarczę sygnalizacyją
  Wczoraj, policjanci z Wadowic wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierowców, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Niestety pomimo licznych apeli kierowanych do kierowców oraz szeregu przeprowadzonych akcji policyjnych, za kierownicą samochodów nadal spotyka się nietrzeźwych...
 • Krajanka tytoniowa
  Policjanci z Wadowic, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który posiadał wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono ponad 20 kg krajanki tytoniowej i 70 paczek papierosów.
  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w...
 • Pozycjonowanie stron – najważniejsze pytania i odpowiedzi

  Chcąc osiągnąć sukces w biznesie, coraz częściej trzeba zadbać o widoczność w Internecie – czy to wykorzystując wysoką pozycję strony w Google, czy też korzystając z potęgi mediów społecznościowych. Jedną z najpopularniejszych metod promowania firmy jest dzisiaj pozycjonowanie stron, które przysparza przedsiębiorcom wielu pytań. W tym artykule poznasz odpowiedzi na te najczęściej zadawane i w ten sposób uznasz, czy pozycjonowanie jest rozwiązaniem odpowiednim dla Ciebie!

  Pozycjonowanie stron – 6 pytań i odpowiedzi

  Czym jest pozycjonowanie stron?

  Pozycjonowanie stron to złożony proces, który ma na celu wywindowanie Twojej witryny internetowej jak najwyżej w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google. Mówiąc inaczej – specjalista zadba o optymalizację Twojej strony, linki oraz treści, co pozwoli znaleźć się na pierwszej stronie Google. To z kolei sprawi, że Twoja firma stanie się widoczna w Internecie, a Ty zyskasz większe szanse na osiągnięcie sukcesu.

  Pozycjonowanie stron WWW to alternatywa dla kampanii linków sponsorowanych, które umożliwiają pojawienie się reklam w płatnych wynikach wyszukiwania Google. Jest rozwiązaniem długofalowym, który daje wiele korzyści Twojemu przedsiębiorstwu.

  Jak pozycjonowanie wpłynie na mój biznes?

  Wysokie pozycje witryny w Google powodują, że błyskawicznie wyświetla się ona użytkownikom po tym, jak Ci wpisali w okno wyszukiwarki określone hasło. Jest więc bezpośrednią odpowiedzią na ich zapytanie czy produkt/usługę, jakiej szukają. W ten sposób na Twojej stronie zagości większa liczba osób, a co za tym idzie – zainteresowanie ofertą będzie o wiele większe. To z kolei pozwoli Ci zwiększyć sprzedaż. Oczywiście to nie wszystko – SEO powoduje również, że budujesz pozytywny wizerunek marki w Internecie i zyskujesz status eksperta w swojej branży. Budujesz w ten sposób zaufanie klientów.

  Co ma szczególny wpływ na pozycję strony w Google?

  Przede wszystkim odpowiednio zoptymalizowana strona internetowa, a także linki jakie będą do niej prowadzić. Te ostatnie mają ogromny wpływ na popularność oraz autorytet witryny, która jednak musi być merytoryczna i w pełni sprawne technicznie. Dlatego też kluczem do sukcesu jest również zadbanie o wysokiej jakości treść, która się na niej znajdzie, jak również szybkie działanie, responsywność czy metatagi. Czynników wpływających na pozycjonowanie stron i pozycję w Google jest oczywiście o wiele więcej – muszą być znane przez specjalistę, z którego usług skorzystasz.

  Czym jest pozycjonowanie lokalne?

  Pozycjonowanie lokalne nie różni się wiele od tego „globalnego”, jednak skierowany jest do innego grona odbiorców, mianowicie tych właścicieli firm, którzy chcą promować się nie w całej Polsce, ale w konkretnym mieście czy regionie. Jest to rozwiązanie idealne dla właścicieli restauracji czy firm świadczących usługi – dzięki pozycjonowaniu lokalnemu, w SERP pojawi się nie tylko link do Twojej witryny, ale też lokalizacja i dane kontaktowe firmy.

  Jakie są największe błędy pozycjonowania?

  Podstawowym jest przesycenie treści słowami kluczowymi i zbyt duża liczba bezwartościowych linków, które zamiast pomóc, mogą tylko zaszkodzić. Błędem specjalistów SEO (albo przedsiębiorców) jest też brak dbałości o wysoką jakość treści, jaka znajduje się w witrynie, a także wybór niewłaściwych słów kluczowych. Co więcej – wielu przedsiębiorców nie dostosowało jeszcze swojej strony do urządzeń mobilnych, co jest rażącym niedopatrzeniem.

  Czy mogę pozycjonować stronę samodzielnie?

  Jeżeli masz wiedzę, doświadczenie i dysponujesz odpowiednimi narzędziami – jak najbardziej! Jednak dopiero dowiedziałeś się o istnieniu SEO, postaw na specjalistów. Pozycjonowanie stron jest bowiem procesem skomplikowanym, w którym niezbędna jest ogromna wiedza. Bez niej osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania Google nie będzie możliwe.

 • Weź udział w projekcie
  Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Dołącz do pracujących", który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego...
 • Fitness Graviton Wadowice - siłownia i fitness w Wadowicach

  Artykuły promocyjne

  logo RSS