Czas... start... odliczamy dni do nowego projektu malarskiego! Spray, farba, pędzle, wałki w ruch i zamienimy nudną powierzchnię przed budynkiem WCK w kolorowe arcydzieło!

 • Policja przestrzega przed nową formą oszustw tzw. metodą „Na BLIK-a”
  Przestępcy sukcesywnie opracowują nowe metody oszustw, aby wyłudzić pieniądze. Policja coraz częściej otrzymuje zgłoszenia o kradzieżach metodą „na BLIK-a”. Zazwyczaj zaczyna się niewinnie od wysłania od znajomego/znajomej prośby o pożyczkę za pośrednictwem komunikatora internetowego. Oszuści...
 • Autolaweta w Gliwicach oraz holowanie – narzędzia, zasady i wskazówki

  Niestety, większość samochodów w Polsce nie należy do najmłodszych, a wiąże się to z częstymi ich awariami na naszych drogach. Sporo z nich, będziemy w stanie naprawić samemu, jednak w wypadku poważniejszych, konieczna okaże się pomoc specjalisty. Samochód musi trafić do mechanika, a wówczas będziemy zmuszeni wezwać lawetę, co może okazać się kosztowne. Jest jednak tańsza alternatywa, którą z pewnością będzie holowanie.

  W wypadku gdy koniecznością staje się już autolaweta Gliwice to miejscowość, gdzie nie bez większych problemów uda się nam uzyskać pomoc. Nie potrzeba poważnych awarii do tego, aby wymagane było już holowanie pojazdu, chociażby do pobliskiego parkingu, serwisu samochodowego lub pod nasz dom, co pozwoli nam przekonać się co spowodowało usterkę. Musimy jednak wiedzieć, jak holować auto.

  Co przyda się nam podczas holowania?

  Bez posiadania kilki ważnych narzędzi, holowanie w Gliwicach i wszędzie indziej, w ogóle nie może mieć miejsca. Kiedy mowa o osobowych autach, których masa nie przekracza 3,5 tony, wystarczająca będzie syntetyczna lina od długości od 4 do 6 metrów. Taka lina, powinna być dostępna praktycznie na każdej stacji benzynowej. Co więcej, jej zakup na pewno nie będzie dla nas problemem, gdyż zazwyczaj jest to niski koszt.

  Bardzo ważne jest, aby posiadać trójkąt ostrzegawczy, który powinien być na wyposażeniu każdego auta. Niekiedy o nim zapominamy, dlatego musimy być pewni, czy zawsze znajduje się on w naszym samochodzie. Jeśli nie, od razu go kupmy. Z pewnością nie jest on drogi, a dzięki nemu uda się nam uniknąć otrzymania mandatu oraz spowodowania zagrożenia na drodze. Okazuje się, że przydatne będą też kable rozruchowe. W momencie gdy rozładuje się akumulator, będzie mogli go podładować, by chociaż włączyć światła.

  Przygotowanie pojazdu do holowania

  Mając już wszelkie konieczne narzędzia, następnie wypada odpowiednio przygotować uszkodzone auto. Na tyle samochodu po lewej stronie, należy umieścić trójkąt ostrzegawczy, natomiast kiedy widoczność jest słabo bądź mamy do czynienia z nocą, włączy światła pozycyjne. Szczególnie pamiętajmy o tym, że światła awaryjne nie mogą być używane podczas holowania.

  Lina musi być przymocowana na tyle mocno, aby się nie odpięła. Posłużmy się zaczepami, które zazwyczaj są zespolone z liną, gdyż one będą odpowiednio zabezpieczone. Nie zaleca się przyczepiania liny ani do wahaczy, ani do zderzaków. Do tego celu przeznaczone są haki oraz uszy holownicze. Nowsze modele aut, będą posiadać wkręcane uchwyty w miejsca, które czasami są zasłonięte przez zaślepkę.

  Podczas jazdy holowanym autem…

  Gdy dochodzi do autoholowania w Gliwicach, od obydwu kierowców wymaga się odpowiedniego skupienia. Doświadczony kierowca, powinien prowadzić holowany samochód. Jest to istotne, gdyż osoba, która pierwszy raz podejmuje się tego zadania, może bardzo łatwo popełnić wiele błędów, a przy towarzystwie dużego stresu, z pewnością nie będzie o to ciężko.

  Konieczne jest odpowiednie napięcie liny, a szczególnie w wypadku ruszania. W wypadku gwałtownych pociągnięć, może dojść do wielu usterek. Podczas zmiany pasów ruchu, wymaga się tego, aby to obydwa auta sygnalizowały manewr. Jeżeli jedziemy drogą, dwupasmową lub więcej, starajmy się zawsze trzymać prawego pasa. Holowany pojazd musi dohamowywać nieco mocniej niż ten holujący, aby uniknąć rozluźnienia liny.

  Warto także określić jakikolwiek znak ostrzegawczy, jeśli doszłoby do konieczności nagłego hamowania. Nie wybierajmy jazdy drogami głównymi, ponieważ zetkniemy się tam z większym natężeniem ruchu, a my powinniśmy unikać częstego hamowania i zatrzymywania się. Szczególną ostrożność zachowajmy też na przejściach dla pieszych, gdyż osoby te nie będą wiedziały o tym, że holujemy pojazd i istnieje ryzyko, że wejdą między nie. Dodatkowo, jeśli nasz pojazd ma automatyczną skrzynię biegów, nie ma możliwości holowania go, gdyż może dojść do licznych awarii.

  Jesteś lokalnym liderem, prowadzisz fundację, działasz na rzecz innych i otoczenia, może znasz taką osobę? Szukamy ludzi zaangażowanych społecznie, poświęcających się dla innych i chcemy ich wyróżnić, aby o ich działalności dowiedziało się jak najwięcej...

  Wystawa jest przepiękna i cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Ci którzy przybyli na otwarcie, otrzymali od pracowników IPN wiele cennych wydawnictw i materiałów edukacyjnych. Ekspozycja pozostanie w Wadowicach do 8 sierpnia....

 • PFRON wzmocni działania. Nowa ustawa o dostępności
  W piątek 19 lipca br. Sejm RP przyjął ustawę o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Dokument zakłada m.in. utworzenie Funduszu Dostępności, zlikwidowanie barier...
 • Na zdjęciu widać mężczyznę w garniturze oraz umundurowanych policjantów
  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda skierował list do funkcjonariuszek, funkcjonariuszy, pracowników Policji oraz ich rodzin z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. • ŻYCZENIA KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI Z OKAZJI ŚWIĘTA POLICJI W 100. ROCZNICĘ POWOŁANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ
  W liście z okazji Święta Policji, w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej, Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk dziękuje wszystkim Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Policji za ich wkład w dzisiejsze sukcesy formacji, za trud i poświęcenie dla...
 • Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie z okazji Święta Policji
  Z okazji Święta Policji, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta składa podziękowania wszystkim Policjantkom, Policjantom oraz Pracownikom Policji za ich codzienną oddaną i sumienną pracę na rzecz bezpieczeństwa obywateli, życząc równocześnie satysfakcji z...
 • Prowadzenie kadr - jakość na najwyższym poziomie

  Wszystkie duże zakłady pracy muszą mieć zatrudnionych ludzi, którzy odpowiedzialni są za obliczanie wynagrodzenia wszystkim pracownikom danego zakładu pracy. Stanowisko te zajmują specjaliści, którzy pracują w kadrach. Prowadzenie kadr to zakres wielu obowiązków, które należą do ludzi pracujących na tym stanowisku. Istnieje również forma pracy, która jest zewnętrzną formą tych obowiązków są nimi kadry outsourcing. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy i obowiązków ludzi pracujących w kadrach, wystarczy dowiedzieć się dokładnie, czym jest prowadzenie kadr, by uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania i prowadzenie kadr cennik.

  Kadry outsourcing zewnętrzna forma spełniania swoich obowiązków

  Kadry niewątpliwie odgrywają bardzo ważną rolę w procesie rozwoju i funkcjonalności każdej dużej firmy, gdzie zatrudniona jest bardzo duża ilość pracowników. Outsourcing kadr i płac to obowiązki w zakresie prowadzenia formalności związanej z wszelkimi urlopami, zwolnieniami, czy też nadaną indywidualną premią. Outsourcing kadry to firma, która w sposób profesjonalny prowadzi wszelkie obowiązki, które do nich należą. Kadry odpowiedzialne są za zorganizowanie szkolenia BHP, oraz sprawdzenia kwalifikacji nowo przyjętych pracowników. Outsourcing kadry i płace to bardzo duża pomoc przy organizowaniu wszelkich szkoleń dla pracowników. Jeśli, któryś ze specjalistów z przyczyn losowych nie mógł pojawić się na szkoleniu outsourcing płac może w znacznym stopniu zminimalizować koszty nieobecności takiego pracownika, lub nawet całkowicie je zniwelować.

  Outsourcing płacowy to obliczenia na podstawie, których każdy pracownik każdego miesiąca otrzymuje swoje wynagrodzenie. Wydajność pracy, zaangażowanie i olbrzymie chęci uwarunkowane są odpowiednią płacą. Dla każdego pracownika bardzo ważna jest również pensja wydawana w odpowiednim terminie. Obsługa kadr i płac to ogrom ciężkiej pracy, który musi być zgodny z kodeksem pracy. Każda decyzja, która zostanie podjęta musi mieć swoją podporę prawną.

  Kadry outsourcing ważny element każdej firmy

  Pracownik, który chce podjąć pracę w danej firmie. Pierwsze co musi zrobić to dać swoje zgłoszenie do kadr. To właśnie tam następuje weryfikacja danego zgłoszenia i na podstawie CV sprawdzenie doświadczenia danego pracownika. Następnie zgłoszenie go na podstawowe szkolenie BHP. Outsourcing kadr mimo, iż działanie to nie jest bezpośrednio w firmie praca poza otoczeniem danej firmy odbywa się w ten sam sposób. Outsourcing kadry płace to właśnie one odpowiedzialne są za obliczanie wynagrodzeń każdemu pracownikowi. Praca ta wymaga olbrzymiej odpowiedzialności i skrupulatnego dbania o każdą dokumentację. Teczki powinny być zawsze podpisane tak, aby w razie nagłej potrzeby można było szybko dostać się do dokumentów danego pracownika. Kadry i płace outsourcing to miejsce pracy najlepszych specjalistów, którzy posiadają olbrzymią wiedzę z zakresu prawa pracy i wszystkiego co jest z tym związane.

  Obsługa kadr i płac na podstawie umowy o pracę danego pracownika terminowo odpowiada za terminową wpłatę wypłaty na konto. Prowadzenie kadr i płac to wielka rzetelność i pracowitość w wykonywaniu powierzonych zadań. Bardzo ważnym czynnikiem w tej pracy jest również umiejętność utrzymania w tajemnicy przed innymi kto ile zarabia, gdyż jest to sprawa indywidualna każdego pracownika. Normy i obowiązki spoczywające w tej pracy są bardzo duże dlatego też mogą pracować tam najbardziej komunikatywni pracownicy. Sprawa zarobków musi pozostać tylko i wyłącznie między przełożonymi, a danym pracownikiem.

  Częstotliwość odwiedzenia serwisu jest bardzo indywidualnym zagadnieniem. Aby więc ułatwić diagnostykę, przyjmuje się, że niektóre z części eksploatacyjnych powinny być wymienione po określonej liczbie przejechanych kilometrów. BMW serwis podchodzi do tej sprawy podobnie, jak większość innych autoryzowanych punktów. Przyjęty standard jest o tyle wygodny, że łatwiej jest kontrolować przebyte kilometry niż czas, który upłynął od ostatniej wymiany. Ta prosta zasada opiera się na wieloletnich obserwacjach. Są osoby, które korzystają z auta codziennie, jest to ich główny środek transportu, zatem ilość przebytych kilometrów szybko zostanie zrealizowana. Inni kierowcy używają samochodu okazjonalnie, więc w tym wypadku narzucanie im kolejnego terminu wymiany jest zbędne.

  Pewność wykonanej usługi

  Jeśli chcemy mieć pewność, że zlecona naprawa będzie wykonana rzetelnie, to warto jest odwiedzić dobry serwis BMW w Warszawie, takim punktem niewątpliwie jest Auto Fus dealer należący do Grupy BMW. Oddając auto do naprawy, każdemu właścicielowi pojazdu zależy na tym, aby usługa była wykonana szybko i profesjonalnie. Serwis BMW stawia sobie za cel wysoką jakość obsługi niezależnie od tego czy zgłasza się do niego właściciel samochodu czy też motoru BMW. Kilkunastoletnie doświadczenie pracowników zatrudnionych w punkcie serwisowym pozwala na zapewnienie wysokiej jakości obsługi i profesjonalnie wykonanej wymiany uszkodzonego elementu.

  Serwisy BMW to nie tylko obsługa w czasie gwarancji, właściciele pojazdu, którego okres gwarancyjny już się zakończył również mogą skorzystać z usług punktu. Każdorazowo obsługa jest wykonywana na tym samym poziomie oraz z tym samym profesjonalnym podejściem. Nowoczesne wyposażenie serwisu sprawia, że pojazdy BMW takie jak motory czy też samochody, mają zapewnioną dokładną diagnostykę jeszcze przed rozpoczęciem naprawy.

  Z szacunku do Klienta

  Auto Fus BMW Warszawa to serwis, w którym zadowolenie klientów stawiane jest na pierwszym miejscu. Ze względu na przywiązanie marki do jakości i komfortu, w czasie naprawy zapewniany jest samochód zastępczy, jeśli wymaga tego sytuacja. Jest to dowód na profesjonalne podejście do swoich klientów. Pracownicy marki BMW wykazują się wiedzą i zaangażowaniem, dlatego też szanując czas swoich klientów, wykonują niezbędne naprawy tak szybko, jak to jest tylko możliwe. Jeśli niezbędna jest także pomoc związana z naprawą blacharską, to serwis BMW Auto Fus w Warszawie Praga Północ zapewnia taką możliwość. Wykonując usługi blacharskie od ponad 12 lat, świadczy także kilkuletnią gwarancję na wykonaną pracę. Zlecając więc naprawę w serwisie BMW możecie być pewni, że będzie ona wykonana solidnie i rzetelnie, z zachowaniem wszystkich wymogów i standardów wypracowanych wewnątrz marki.

  Zaangażowanie i chęć udzielenia wyczerpujących informacji na temat stanu technicznego pojazdu, sprawia, że klienci serwisu darzą pracowników niezwykłym zaufaniem. Poza diagnostyką samochodów, serwis zajmuje się także diagnostyką i naprawą motorów BMW, dzięki temu klienci, którzy zaufali marce mogą w pełni skorzystać z oferty jaką zapewnia punkt Auto Fus. Dostępność niezbędnych akcesoriów jest zapewniona na miejscu, jeśli jednak jest taka konieczność, to czas oczekiwania na przesłane części jest optymalny i zawsze zawiera najbardziej dogodną formę. Właściciele zarówno pojazdów czterokołowych, jak i jednośladów mogą więc zaufać dealerowi Auto Fus, gdyż usługi świadczone w tym punkcie zawsze są na najwyższym poziomie.

  Kiedy konieczna jest wizyta w serwisie?

  Pogoda jest zamówiona i liczymy na to, że pokaże się nam bezchmurne, gwieździste niebo!

  Międzynarodowy Dzień Szachów świętowaliśmy w parku miejskim. Był turniej szachowy i symultana ze znakomitym gościem - arcymistrzem Arturem Jakubcem.

 • napis Policja
  Kolejny miłośnik szybkiej jazdy wpadł w ręce policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Motocyklista przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec powiatu wadowickiego kierował motocyklem pomimo decyzji o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami.
  Do zdarzenia...
 • To już 17 edycja konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny. Liczba tych, którym przyznany został Certyfikat POT cały czas rośnie.

  sekretarz

  Były prezenty, kwiaty, gromkie brawa i łzy wzruszenia. To była ostatnia taka sesja Rady Miejskiej w Wadowicach. Ostatnia z udziałem sekretarza Marka Brzeźniaka, który po 29 latach pracy w Urzędzie Miejskim w Wadowicach wkrótce odejdzie...

  Fitness Graviton Wadowice - siłownia i fitness w Wadowicach

  Artykuły promocyjne

  logo RSS