W feriowy poniedziałek 21 stycznia od 15:00 – 21:00 w Wadowickim Centrum Kultury prawdziwa gratka dla miłośników kryminałów, detektywistycznych zagadek i gier fabularnych!.„Zagadka w teatrze!”

 • Policjanci z powiatu wadowickiego wzięli udział w kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”
  12 stycznia 2019 roku na stoku narciarskim „Czarny Groń” w Rzykach odbyły się działania profilaktyczne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej...
 • Koleżanka z pracy okazała się złodziejką
  12 stycznia 2019 roku andrychowski komisariat został powiadomiony przez kobietę pracującą w jednym ze sklepów spożywczych w Andrychowie o kradzieży jej karty bankomatowej, przy życiu której znikały pieniądze z konta. Pracujący nad sprawą policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili, że związek ze...
 • Policjantka z Wadowic przeprowadziła prelekcję w ramach kampanii „Mama, tata, tablet”
  4 stycznia 2019 roku asp. sztab. Małgorzata Hombesch z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wadowickiej komendy, w ramach kampanii „Mama, tata, tablet”, której celem jest przestrzeganie przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, spotkała się z rodzicami...
 • Kolejni złodzieje w rękach wadowickich kryminalnych
  Kilka dni temu wadowicka komenda została poinformowana o kradzieży kaloryferów z niezamieszkałego domu w Wadowicach. Jak ustalili policjanci sprawcy po wyłamaniu drzwi przedostali się do wnętrza budynku skąd ukradli 9 kaloryferów powodując przy tym inne uszkodzenia. Następnego dnia złodzieje...
 • Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież rozbójniczą i odzyskali skradziony łup
  W jednym z wadowickich marketów doszło do kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna nie chcąc zapłacić za alkohol usiłował uderzyć pracownicę ochrony i groził jej. Dzięki szybkiej reakcji policjantów sprawca został zatrzymany chwilę po zdarzeniu.
  W miniony wtorek (8 grudnia 2018 roku) tuż przed południem...
 • Bezpieczne Ferie 2019
  W okresie od 11 stycznia do 24 lutego 2019 roku małopolska Policja będzie prowadziła policyjne działania „Bezpieczne ferie 2019”.
  Podczas ferii zimowych najistotniejszym zadaniem Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa turystom wypoczywającym na terenie Małopolski, w szczególności zaś dzieciom i...
 • Policyjne kontrole autokarów przed wyjazdem w trasę podczas ferii zimowych 2019 roku
  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, małopolska Policja przypomina jak należy dokonać zgłoszenia dotyczącego prośby o policyjną kontrolę autokaru przed wyjazdem.


  W największych miastach Małopolski tj. w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu wyznaczone są stałe punkty sprawdzania autobusów...
 • Sprawcy kradzieży ustaleni przez wadowickich kryminalnych
  Kilka dni temu Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach została poinformowana, że w miejscowości Klecza doszło do kradzieży. Jak wynikało z zawiadomienia z wnętrza niezamkniętego, nowo budowanego domu zostały skradzione przewody instalacji elektrycznej, co spowodowało straty na kwotę 1600 złotych....
 • Policjanci w całym kraju zadbają o bezpieczeństwo podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  Policjanci w całym kraju czuwać będą nad bezpieczeństwem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach wszystkich województw zadba o to większa liczba patroli. Przed oficjalnym rozpoczęciem funkcjonariusze szkolili wolontariuszy, przypominając im m.in. podstawowe zasady...
 • Zimowe sporty, choć stanowią wspaniałą rozrywkę dla osób w niemal każdym wieku, wiążą się z pewnym ryzykiem wypadku. Aby zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami, należy wykupić odpowiednie ubezpieczenie narciarskie, które zapewni pełną opiekę medyczną w razie niebezpiecznej sytuacji na stoku. Czy warto wykupić polisę, wybierając się na ferie w góry?

  Ubezpieczenie na narty – dlaczego jest potrzebne?

  Jazda na nartach to wspaniała rozrywka, w której wziąć udział może niemal każdy. Wielu ludzi bardzo chętnie wybiera tę formę spędzenia czasu ze swoimi przyjaciółmi, drugą połówką czy rodziną, jest to bowiem zajęcie dla osób w niemal każdym wieku. Stoki są dostosowane do różnych poziomów umiejętności, dlatego sprawdzą się zarówno jako cel dla profesjonalistów, jak i dopiero początkujących miłośników szusowania. Niestety, jest to również sport, który dość często wiąże się z kontuzjami – zjeżdżając ze stoku, osiąga się dużą prędkość, dlatego przewrócenie się lub wpadnięcie na przeszkodę może wiązać się ze stłuczeniami, skręceniami i złamaniami, a także poważniejszymi uszkodzeniami. Ubezpieczenie narciarskie, np. https://colonnade.pl/aktualnosci/ubezpieczenie-na-narty-ubezpiecz-sie-i-baw, jest więc niezbędnym zabezpieczeniem, które zapewni opiekę medyczną w razie nieszczęśliwego wypadku.

  Odpowiednia polisa to rozwiązanie zarówno dla osób, które spędzą ferie w kraju, jak i tych wyjeżdżających za granicę. To coś więcej, niż tylko opłacenie kosztów leczenia – pozwala na szybsze zorganizowanie odpowiedniej pomocy medycznej, a nawet akcji ratowniczej, jeśli do wypadku doszło w trudno dostępnym miejscu lub ciężkich warunkach. Dla posiadaczy ubezpieczenia, narty są bezpieczną rozrywką – wiedzą oni bowiem, że w trudnej sytuacji zawsze otrzymają profesjonalną pomoc.

  pomoc w razie wypadku na stoku

  Ubezpieczenie na narty – czy działa w przypadku sportów ekstremalnych?

  Zwykła polisa turystyczna obejmuje zazwyczaj sporty amatorskie, w których skład wchodzą również dyscypliny zimowe, w tym narty oraz snowboard. Są tak traktowane pod warunkiem, że użytkownicy trzymają się wyznaczonych tras zjazdowych – w innym wypadku uznaje się je za sporty ekstremalne. Jeśli turysta planuje zjeżdżać niewytyczonymi szlakami, musi poszerzyć swoje ubezpieczenie narciarskie o wariant sportów ekstremalnych – jedynie w takim przypadku będzie mógł liczyć na pokrycie kosztów leczenia, jeśli przydarzy się wypadek.

  Jaką pomoc można otrzymać w razie wypadku dzięki ubezpieczeniu na narty?

  Jeśli podczas zjazdu zdarzy się wypadek – na skutek nieuwagi, winy osób trzecich lub z innego powodu – osoba posiadająca ubezpieczenie narciarskie powinna możliwie jak najszybciej zgłosić się na infolinię swojego ubezpieczyciela. Konsultant doradzi co do dalszego postępowania oraz zgłosi szkodę. Firma ubezpieczeniowa przystąpi niezwłocznie do organizacji odpowiedniej w danej sytuacji pomocy medycznej oraz akcji ratowniczej, jeśli jest to potrzebne. W efekcie poszkodowany w krótkim czasie otrzyma opiekę specjalistów oraz zostanie przewieziony do odpowiedniej placówki, jeśli jest to potrzebne. Na miejscu otrzyma pełne leczenie, które zostanie opłacone z polisy. Co więcej, ubezpieczenie pokrywa także koszty transportu do Polski, jeśli uczestnik znajdował się poza granicami kraju.

  Ubezpieczenie na narty za granicą – poczuj się bezpiecznie w podróży

  Niebezpieczne sytuacje są podwójnie stresujące w obcym kraju, można bowiem natknąć się na większe trudności z organizacją pomocy, niż we własnym państwie. Przeszkodą może być np. bariera językowa, nieznajomość numerów ratunkowych i problem z rozróżnieniem służb ratunkowych. Posiadając ubezpieczenie na narty, nie trzeba martwić się tymi kwestiami – wystarczy zadzwonić pod numer infolinii ubezpieczyciela, który po zgłoszeniu szkody zajmie się organizacją profesjonalnej pomocy medycznej dla klienta. Infolinia jest całodobowa i obsługiwana w języku polskim, dlatego użytkownik nie będzie miał żadnego problemu z wezwaniem pomocy, niezależnie od kraju, w jakim się znajduje.

  Aplikacje mobilne to obecnie najszerzej wykorzystywany rodzaj oprogramowania, stosowany zarówno profesjonalnie, jak i w codziennym życiu. Każda osoba posiadająca smartfona korzysta przynajmniej z kilku aplikacji, służących do nauki, rozrywki czy organizacji czasu. Możliwości co do zastosowania są niemal nieograniczone, dlatego korzystają z nich firmy specjalizujące się w różnych branżach. Jak zamówić tego typu oprogramowanie w Poznaniu?

  Aplikacje mobilne na Androida i inne platformy

  Oprogramowanie na urządzenia przenośne jest wykorzystywane na co dzień – od prostych aplikacji związanych z rozrywką czy codziennymi obowiązkami, po skomplikowane programy, umożliwiające użytkownikowi korzystanie z usług różnego typu firm z poziomu swojego smartfona. Aplikacje mobilne można zamówić u specjalistów, tworząc dla swojej firmy wyjątkowe narzędzie, które pomoże budować wizerunek marki, ułatwi klientom korzystanie z jej usług, a także przyciągnie wielu nowych odbiorców, wyróżniając przedsiębiorstwo wśród konkurencji.

  Aplikacje mobilne na różne platformy

  Możliwości są ogromne, a rozwiązania stosowane w aplikacjach mobilnych są coraz bardziej zaawansowane. Programy wykorzystują cały przekrój funkcji telefonów, tabletów i innych urządzeń przenośnych, aby zapewnić użytkownikom kompleksowe usługi, w pełni dostosowane do ich trybu życia, zainteresowań i potrzeb. Czerpią z informacji pozyskiwanych na podstawie lokalizacji czy wyszukiwań w sieci, by lepiej dopasować działanie pod konkretnego użytkownika, co daje o wiele większe możliwości przy celowaniu w swoją grupę odbiorczą – a to przekłada się na większą ilość zainteresowanych klientów.

  Dostępne są różne typy aplikacji mobilnych – klasyczne, wykorzystujące wirtualną lub rozszerzoną rzeczywistość (VR, AR) oraz wspierające handel, np. ułatwiające płatności. Mogą realizować najbardziej kreatywne pomysły, stając się ogromnym wsparciem działań marketingowych (i nie tylko!) marki. Zamówienie aplikacji mobilnych w Poznaniu u doświadczonej firmy, specjalizującej się zarówno w oprogramowaniu na urządzenia przenośne, jak i grafice 3D oraz nowatorskich rozwiązaniach technologicznych, pozwala zyskać produkt, który spełni wszystkie oczekiwania, będzie wysoce użyteczny dla odbiorcy, a przy tym także wizualnie atrakcyjny.

  Tworzenie aplikacji mobilnych wymaga dużej znajomości nowoczesnych rozwiązań, aby nadążyć za stale zmieniającymi się oczekiwaniami użytkowników urządzeń przenośnych. Oprogramowanie powinno być maksymalnie funkcjonalne, łatwe w obsłudze, szybko działające i przejrzyste dla odbiorcy. Z tego względu warto zdecydować się na usługi doświadczonego zespołu, który stworzy aplikację spełniającą wszystkie te wymagania.

  Zalety zastosowania aplikacji mobilnych w biznesie

  Programy na urządzenia przenośne posiadają wiele zalet, przekładających się na ich bardzo dużą popularność. Dobrze napisane aplikacje mobilne na Adroida, iOS lub inną platformę są w stanie zrealizować najbardziej kreatywne pomysły, dotyczące marketingu, edukacji, rozrywki czy innych dziedzin. Do najważniejszych korzyści należą:

  - bardzo duże zainteresowanie osób z różnych grup wiekowych – aplikacje mobilne stanowią bardzo skuteczny sposób na pozyskanie nowych klientów, potrafią bowiem być bardzo użytecznym, a przy tym przyciągającym uwagę środkiem przekazu. W marketingu sprawdzają się przede wszystkim aplikacje AR oraz VR, czyli korzystające z rozszerzonej lub wirtualnej rzeczywistości. Ich zastosowanie na targach powoduje bardzo duże zainteresowanie klientów i kontrahentów i pozwala wyróżnić się na tle konkurencji.

  - możliwość łatwiejszej komunikacji z klientem – aplikacje mobilne pozwalają także zdobywać więcej informacji o klientach, ułatwiają wykonywanie zakupów czy bezpośredni kontakt. Dzięki temu klient łatwiej i szybciej może skorzystać z usługi.

  - budowa wizerunku marki – aplikacje na Androida i inne platformy umożliwiają szybkie i skuteczne zbudowanie wizerunku swojej firmy.

 • Prom kursuje na nowo
  Dobra wiadomość. Po usunięciu awarii, od dzisiaj, tj. 10.01.2019 r. prom „Drogowiec” wznowił kursowanie. Za wczorajsze utrudniania przepraszamy.
 • Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków Komisji Konkursowej w otwartych konkursach ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Wadowickiego w dziedzinach kultuyr, kultury fizycznej i turystyki w 2019 r.
  Zarząd Powiatu w Wadowicach ogłasza nabór kandydatów na członków Komisji Konkursowej w otwartym konkursie ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Wadowickiego w dziedzinach kultury,...
 • Wszystkich studentów Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszamy na Noworoczny Koncert Smyczkowy w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego Portamento.

 • Ważna informacja
  W dniu dzisiejszym, tj. 9.01.2019 r. prom „Drogowiec” nie kursuje z powodu awarii. Wznowienie kursowania nastąpi niezwłocznie po usunięciu usterki.  
 • O bezpieczeństwie podczas ferii
  14 stycznia br. uczniowie z powiatu wadowickiego rozpoczynają ferie zimowe. W związku z tym we wtorek, 8 stycznia na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego spotkały się służby odpowiedzialne za...
 • Zobacz również

  logo RSS