Burmistrz Wadowic zaprasza osoby o wykształceniu i przygotowaniu fachowym związanym bezpośrednio z teorią i praktyką planowania przestrzennego, urbanistyką lub architekturą do zgłaszania swoich kandydatur.

Niesamowita impreza, na której m.in. pokazy baniek mydlanych, zabawy z animatorami, wyjątkowa Strefa Relaksu i wiele wiele więcej! Zapraszamy 2 czerwca (niedziela).

Serdecznie zapraszamy na Wielkie Otwarcie Parku Miejskiego! Czeka mnóstwo atrakcji! Już 1 czerwca (sobota) o godz. 14:00.

 • Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych
  Informujemy, iż w dniu 27.05.2019 r. Zarząd Powiatu w Wadowicach rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu rehabilitacji społecznej osób...
 • Ćwiczenie Renegade
  Informujemy, że w dniach 28 - 30 maja 2019 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE/SAREX-19 z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. W ramach ćwiczenia w dniu 28 maja 2019 r. planowane jest...
 • Odwołane pogotowie przeciwpowodziowe
  W związku ze spadkiem poziomu wody w rzekach oraz stabilną sytuacją hydrologiczną Starosta Wadowicki Zarządzeniem nr 33.2019 z dnia 27.05.2019 r. o godz. 9.00 w dniu 27.05.2019 r. odwołał na terenie...
 • Ostrzeżenie o burzach!
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że w dniu 27.05.2019r. na terenie powiatu wadowickiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu  od 15 mm do 25 mm, wiatr...
 • Dzień samorządowca - życzenia
  Dzisiaj, 27 maja obchodzimy w Polsce Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji wszystkim bez wyjątku osobom pracującym na rzecz naszego powiatu oraz przyczyniającym się do propagowania idei...
 • Nietrzeźwy kierowca jechał z prędkością 123 km/h
  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę, który w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 123 km/h. Dodatkowo okazało się, że kierowca był nietrzeźwy.
  Wczoraj (26 maja br.) funkcjonariusze wadowickiej komendy pełniący służbę na drodze krajowej nr 52 w...
 • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  43-letni mężczyzna, który usiłował pozbawić życia swojego brata usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
  W piątek (24 maja 2019 roku) w jednym z mieszkań w Andrychowie doszło do sprzeczki między...
 • Uwaga - burze!
  OSTRZEŻENIE  O BURZACH!

  Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach informuje, że od godz. 12.00 dnia 26 maja 2019 r. do godz. 20.00 dnia 26...
 • Skoro tutaj trafiłeś to prawdopodobnie zastanawiasz się nad otworzeniem hurtowni lub sklepu z artykułami metalowymi. Nie są Ci obce złącza nierdzewne, stal kwasoodporna, czy otuliny na rury i pomyślałeś, że warto to przekuć w biznes? Być może do tej pory pracowałeś w takim punkcie i zobaczyłeś jakie przychody generuje i to ostatecznie Cię przekonało.

  W tym miejscu muszę niestety ostudzić Twoje zapędy. Owszem, taki sklep może generować bardzo duże obroty. Pamiętaj jednak, że za obrót nie kupisz chleba na stół, Ciebie interesuje zysk, który powstaje dopiero po opłaceniu wszystkich kosztów. Pozwól, że przeprowadzę Cię przez wszystkie mielizny prowadzenia biznesu, byś podjął decyzję znając wszystkie za i przeciw.

  Sklep z artykułami metalowymi

  Nie tylko kształtki nierdzewne

  Prowadzenie biznesu, nawet tak nieskomplikowanego jak sklep z artykułami metalowymi tylko na pozór jest banalnie łatwe. Jeśli otwierasz taki punkt od podstaw, musisz być świadomy ilości rzeczy do ogarnięcia. I to wszystko nim otworzysz drzwi przed pierwszymi klientami.

  Najpierw, co oczywiste, musisz otworzyć działalność gospodarczą. Wymyślić jej nazwę oraz zastanowić się pod jakimi numerami PKD będziesz działał. Jest szansa, że na miejscu, w urzędzie, uzyskasz pomoc w tej sprawie. Będąc jednak zupełnie nieprzygotowanym , narażasz się na duże ryzyko. Co prawda niemal wszystko da się potem odkręcić, ale nie sądze, żebyś miał na to czas i ochotę.

  O ile jesteś sobie w stanie poradzić z pierwszym punktem, prawdopodobnie nie będziesz umiał prowadzić sobie ksiąg. Do tego potrzebna Ci dobra księgowa lub księgowy. Koszt wynajęcia nie jest bardzo duży, a jest to znaczne odciążenie.

  Księgowa prowadzi księgi, a niekoniecznie dobrze doradza. Możesz potrzebować pomocy doradcy podatkowego. Musisz wiedzieć jaki sposób rozliczania jest dla Ciebie najkorzystniejszy. Prawdopodobnie będzie to koszt jednorazowy, lub zwyczajnie rzadki. Nie należy pomijać tego punktu, bo może on ważyć na całym biznesie na długo.

  Formalności masz już w zasadzie za sobą. Teraz lokal. O ile nie masz już jakiegoś miejsca upatrzonego, musisz pobawić się w detektywa. Odpalić wyszukiwarkę i samodzielnie poszukać lokalu, który spełnia Twoje wymagania. Możesz także zlecić to do wyspecjalizowanego biura nieruchomości, pamiętaj jednak, że taka usługa będzie Cię finalnie kosztować. Jeśli czujesz się na siłach by zrobić to samodzielnie i znasz wymagania jakie są stawiane przed takimi sklepami, to czasem warto to zrobić solo.

  Zatowarowanie sklepu. Musisz na początku się zastanowić czy chcesz i czy stać Cię na szeroki asortyment towaru. Być może warto rozważyć na początek tylko najpopularniejsze artykuły i rozbudowę magazynu o kolejne. Podstawowy śrubunek, najczęściej stosowane rozmiary rur, blacha nierdzewne, otulina na rury, złączki nierdzewne, etc.

  Masz już niemal wszystko, potrzebujesz jeszcze kadry. O ile nie chcesz być przywiązany fizycznie do swojego sklepu, potrzebujesz wykwalifikowanej kadry, która będzie miała pojęcie o sprzedawanym towarze. Muszą potrafić doradzić, wskazać wady i zalety.

  Zalety swojego sklepu metalowego

  Mam nadzieję, że do tej pory Cię nie wystraszyłem. Owszem, sklep to dużo formalności i duża odpowiedzialność. Ale to też wolność, od szefa, od etatu. Jeśli dobrze sobie poukładasz biznes, odpowiednio go rozkręcisz i zatrudnisz kompetentną kadrę, z czasem będziesz w stanie robić sobie wolne zawsze wtedy gdy będziesz miał na to ochotę. A więc deleguj swoje obowiązki w jak największym stopniu, wszak nie podejmujesz tego ryzyka by pracować jeszcze więcej i ciężej niż na etacie.

  Biznes ekologiczny

  Wykorzystywanie ekologicznych metod upraw w dzisiejszym świecie to sposób na poprawę smaku, zapachu oraz zwiększenie właściwości odżywczych w hodowanych roślinach oraz ich wytworach.

  Dzięki temu biznes ekologiczny staje się niejako wyznacznikiem zdrowia oraz poprawy naszego samopoczucia. Więcej szczegółów można odnaleźć na http://zabkig1.pl/ .

  Jedna biznes ekologiczny nie jest działalnością prostą. Opierając się tylko i wyłącznie na wykorzystywaniu naturalnych metod upraw, trzeba mieć świadomość, że spora część z nich ulegnie różnego rodzaju chorobom, bądź po prostu stanie się zbyt słaba, by plon dał oczekiwane zyski.

  Biznes ekologiczny jest więc czymś na kształt loterii, czy owoce i warzywa zdołają pokonać choroby, jakie zagrażają ich wzrostowi w sposób samoistny, bez wspomagania żadnymi sztucznymi nawozami czy suplementami. Taka loteria sprawia, że rolnik nigdy nie ma pewności, czy jego zysk z takiej działalności będzie w stanie choćby poryć koszty produkcji oraz eksploatacji maszyn, które były użyte podczas procesu uprawy.

  Dlatego więc biznes ekologiczny nie jest aż tak popularny, choć trzeba przyznać, wielu z dostawców owoców i warzyw zaczyna dostrzegać potrzebę przejścia na tego typu system.

  Po pierwsze, taki biznes ma coraz większe wzięcie, a odbiorcy warzyw i owoców wyhodowanych bez nawozów sztucznych gotowi są płacić za nie dobrą cenę. Po drugie, biznes ekologiczny jest mniej inwazyjny dla samej gleby, nie skażonej różnymi środkami chemicznymi na bazie pierwiastków, które mogą ją szybciej wyjaławiać. Dzięki temu ziemia uprawna może rodzić dłużej, a jej plony mieć odpowiednią wartość. Po trzecie, samoświadomość wykorzystania naturalnych metod upraw oraz niejako powrót do sposobów upraw naszych dziadków i pradziadków daje wielką satysfakcję oraz stanowi dumę dla rolnika i jego rodziny z powodu zastosowania takiego właśnie rozwiązania w swojej codziennej pracy zawodowej.

  Zawód rolnika jest zawodem bardzo trudnym, więc jego jak największe uproszczenie z pewnością da pozytywny skutek. Ekologiczne podejście do kwestii upraw może sprawić, że cały biznes będzie rozwijał się lepiej, a klienci, widząc, że naprawdę jest on prowadzony w zdrowy sposób, będą chętniej korzystali z usług, oraz przyprowadzali ze sobą następnych chętnych, spragnionych świeżych, niepryskanych warzyw i owoców. Biznes ekologiczny to również doskonała szansa, żeby rozszerzyć działalność firmy również o chów zwierząt. Taka możliwość to nie tylko dodatkowa atrakcja turystyczna dla osób odwiedzających działalność, pragnących się przekonać o prawdziwości, że jest to biznes ekologiczny, ale również może on przynieść znaczące korzyści innego rodzaju.

  Chów zwierząt pozwala na rozszerzenie oferty firmy o zdrowe, karmione naturalną paszą tuczniki, które można sprzedać do rzeźni i ubojni po doskonałej cenie, bądź też spożyć samemu. Tuczniki mogą z powodzeniem być karmione warzywami i owocami, których nadwyżka zawsze jest możliwa podczas prowadzenia biznesu ekologicznego, a nawóz może być wykorzystywany do odpowiedniego nawożenia gleby.

  Prowadzenie biznesu opartego o ekologiczne działanie może okazać się dobrą, a co najważniejsze, opłacalną inwestycją, dzięki czemu można zdobyć nowych klientów, bądź samemu zadbać o bardziej zdrowsze podejście do tego, co trafia na nasz talerz podczas każdego posiłku. Jakość tego, co jemy, ma tak znaczący wpływ na ogólny stan naszego zdrowia, że naprawdę warto robić wszystko, by codzienne pożywienie było najwyższej jakości i dostarczało nam samych pozytywnych wartości, a nie powodowało choroby oraz kłopoty ze zdrowiem.

 • Premier wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP
  Premier Mateusz Morawiecki wprowadził na terenie całego kraju stopień alarmowy, dotyczący bezpieczeństwa teleinformatycznego, BRAVO-CRP - drugi stopień w czterostopniowej skali. Obowiązuje on od...
 • Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Rozpoczyna Kampanię Prewencyjną Skierowaną Do Dzieci
  W związku z nadchodzącym Międzynarodowym Dniem Dziecka Zaginionego, Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji publikuje film edukacyjny skierowany do dzieci, którego celem jest m.in. wskazanie jak chronić się przed uprowadzeniem. Kampania edukacyjna opracowana została wspólnie z...
 • Aktualny komunikat powodziowy w powiecie wadowickim
  Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje, że na chwilę obecną wszystkie drogi w powiecie są przejezdne, jednakże w dalszym ciągu utrzymuje się bardzo wysoki stan wód. Występują lokalne podtopienia i częściowe zalania pól uprawnych, rowów melioracyjnych i gospodarstw. Policjanci na bieżąco...
 • Policjanci z powiatu wadowickiego pomogli choremu mężczyźnie
  Podkom. Łukasz Madeja – p.o. z-ca Komendanta Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, asp. szt. Krzysztof Kozieł – p.o. kierownik z Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy oraz asp. szt. Paweł Golonka – p.o. kierownik Posterunku Policji w Brzeźnicy pomogli mężczyźnie choremu na cukrzycę....
 • logo RSS