Muzeum Miejskie oraz Scherlock Wadowice zapraszają na grę miejską „Nie samą służbą wojsko żyje”, w której można wziąć udział w najbliższą niedzielę, 15 września.

Zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach z garncarstwa pod czujnym okiem Mistrza Rzemiosła Jerzego Miki!

 • oznakowany radiowóz policyjny
  Wczoraj (12 września 2019 roku) policjanci z wadowickiej drogówki przeprowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas akcji mundurowi ujawnili na drodze w sumie 63 wykroczenia.
  Do działań zostało skierowanych szesnastu policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy w...
 • Mamy coś dla miłośników dobrej kuchni i nowych, orientalnych smaków. Przed nami jesienna edycja Zlotu Foodtrucków!

 • Spełnione marzenia – gala finałowa konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych
  - Nie jesteśmy tacy sami, Wy jesteście lepsi i piękniejsi – zwróciła się do małopolskich laureatów konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych Bożena Borys-Szopa, minister rodziny. 9 września br....
 • Mężczyzna trzyma przy uchu telefon komórkowy
  Wczoraj (11 września 2019 roku) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach odebrał kilkanaście zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Oszuści dzwoniąc do seniorów, w większości przypadków podawali się za członka rodziny, który spowodował wypadek i potrzebuje...
 • W minioną niedzielę, 8 września, w Parku Miejskim w Wadowicach odbyła się kolejna edycja cieszącej się wśród mieszkańców akcji „Zdrowe Wadowice”, poświęconej promocji i profilaktyce zdrowia.

  Województwo Małopolskie we współpracy z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie oraz Gminą Wadowice zorganizowało w minioną sobotę (7.09.) na pl. Jana Pawła II w Wadowicach rodzinne spotkanie połączone z wieńczącym je widowiskiem historyczno-muzycznym....

 • Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie
  9 września - już po raz trzeci - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie było gospodarzem i wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną (MBP) organizatorem  andrychowskiej...
 • Na właściwie każdym kroku można zauważyć, że mimo wszystko to od nas samych w dużej mierze będzie wiele zależało. Wiadomo, że w sprzedaży posiadamy produkty w przeróżnej cenie, w różnorodnej jakości, które mimo wszystko są kupowane przez ludzi. W jaki sposób dokonać właściwego zakupu?

  Odpowiednia jakość produktów

  Na długi czas

  Ludzie w ostatnim czasie zwracają coraz większą uwagę na to, w jaki sposób dany produkt został wykonany. Od pewnego czasu dla właściwie każdego, ogromne znaczenie ma jakość produktu. Oznacza to, że nawet jeśli do tej pory, ktoś zupełnie nie zdawał sobie sprawy z tego jak zróżnicowane bywają blachy aluminiowe anodowane, to jednak wiele może się tutaj zmienić. Nie od dziś wiadomo, że dla właściwie każdego może to wiele znaczyć. Warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób podchodzi się do możliwości związanych właśnie z zakupem blachy. Nie każda ma dobra jakość, a mimo to ludzie decydują się na ich zakup. Prawdą jest natomiast to, że bez względu na wszystko blachy z aluminium mają szanse sprawdzić się w przeróżnych sytuacjach. Dlatego, że są one odporne na zniszczenia, na warunki atmosferyczne i tym podobne. Kupując cena blachy aluminiowej to nie tylko kwota jaką należy za nią zapłacić, ale przede wszystkim odpowiednia jakość.

  Z pewnością dla bardzo wielu osób blacha aluminiowa powlekana będzie prawdziwym zaskoczeniem jeśli chodzi o to, jak długo jest w stanie służyć. Można więc już dziś zastanowić się nad tym, jak podchodzi się do tego typu możliwości, jak i również w jaki sposób odbywało się to kilka lat temu. Ludzie muszą zwrócić uwagę na to, jak wiele kwestii jest jeszcze przed nimi. Nie zawsze to, co jest widoczne na pierwszy rzut oka będzie mogło okazać się właściwe. Dla bardzo wielu osób przydatna jest mimo wszystko chwila dla siebie, dzięki której można będzie zupełnie inaczej na pewne sprawy się zapatrywać. Nie od dziś wiadomo, że mimo wszystko blacha anodowana. Czasami wystarczy jedynie chwila, by można było zupełnie inaczej podejść do pewnych kwestii. Dlatego warto jest już dziś zastanowić się nad tym, jakiego typu możliwości przed sobą widzimy, ale również jak blachy aluminiowe anodowane wpłyną na wszystko. Jakość zakupionych blach to nie tylko ich trwałość, ale również odporność na zniszczenia. W praktyce będzie to oznaczało, że należałoby na samym początku dać sobie czas na zapoznanie się z tematem, by wiedzieć, na co należy się zdecydować. Z pewnością dla właściwie każdego znalezienie rozwiązania, które będzie odpowiednie zajmie sporo czasu. Z drugiej jednak strony odpowiednia blacha jest odporna na wszelkiego rodzaju zniszczenia. Dlatego już dziś można o tym pomyśleć, by wiedzieć, że inwestując w jakość można będzie naprawdę wiele zyskać. Posiadanie dachu, który naprawdę będzie odporny to klucz do sukcesu. Już dziś można się więc rozglądać za właściwą blacha, która będzie w stanie spełnić oczekiwania pod właściwie każdym względem. Dla każdego może to oznacza, że wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem.

  Szukasz właściwego rozwiązania? Jeśli tak to doskonale się składa. Jakiś czas temu chcieliśmy decydować się na odpowiednie rozwiązania. Naszym zaskoczeniem była jakość, którą nam zaproponowano. Wybraliśmy mini dealer warszawa i efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Poszukujesz ciekawego rozwiązania które sprawdzi się dla ciebie cię znam chodził czasu nie możesz no i dzisiaj właściwego samochodu jednak jak się okazuje tyle osób bo wiecie o tym że istnieje możliwość znalezienia odpowiedniego rozwiązania tylko wystarczy dla ciebie odpowiednie zaangażowanie i powiem twojej satysfakcji wzrośnie znacząco.

  Jeśli tak to doskonale się składa jesteśmy osobami które zamierzają ci to potwierdzi serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszą lekturą której już się wszystkich niezbędnych kwestii związanych właśnie z samochodami jakiś czas temu sami zastanawialiśmy się nad tym no i samochód tam jest nasze urządzenie nie mogliśmy się zdecydować już dłuższego czasu poszukiwaliśmy rozwiązanie które naprawdę będzie na satysfakcjonowała i po prostu będzie nam się podobało nie wiedzieliśmy do końca co wybrać a nie jakie rozwiązanie sensie dla nas najlepszymi jednak jak się okazało nie jest takie trudne jakby mogło się wydawać od dłuższego czasu poszukiwaliśmy ciekawe prasowania i ta sztuka udała się nam jeśli udało się nam uda się również i tobie jeśli chcesz dowiedzieć się więcej pozostanie w kontakcie z nami.

  Salon mini w Warszawie - kiedy warto się zdecydować?

  Jakiś czas temu sami poszukiwaliśmy ciekawego rozmywanie nimi jednak nie wiedzieliśmy na co się zdecydować postanowiliśmy zaczerpnąć porady ekspertów jak się okazało było to odpowiednie rozwiązanie serdecznie zapraszamy do zapoznania się zdarzyło którą domach których dowiesz niezbędnych kwestii związanych właśnie z stworzeniem ciekawego rozwiązania dla siebie i optymalizacja wydatków związanych z samochodem nasz syn zdał prawo jazdy i chcieliśmy sprawić mu wykona i ciekawe rozwiązania pierwszy samochód to bardzo ważny wybór dlatego nie mogliśmy stawiać na coś co nie będzie dla niego przydatna Sycynwaliśmy się na sam Warszawie dziś dzień stwo żebyś miał powiedzieć że są sprawdzone przez nas rozwiązanie które okazało się strzałem w dziesiątkę jesteśmy przekonani Z tego że spodoba się również i tobie serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszą Martę kładę obok przykrywasz niezbędnych informacji jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat sprawdź naszą stronę i tnę i zapytaj ekspertów którzy pomogą ci w.

  Mini dealer - dlaczego warto?

  Znalezienie odpowiedniego rozwiązania jest bardzo trudny wybór niemniej jednak nie oznacza to że nie dla ciebie to możliwe jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat znalezienia to się nie ma samochodu to doskonale się składa jesteś nic nie mówili drodze aby tego dokonać serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszymi tylko na ławce gdybyś niezbędnych kwestii związanych właśnie z wyborem odpowiedniego samochodu Toporów przedniego samochodu to przecież często bardzo trudne wybór im jednak nie oznacza to że jest to niemożliwe z realizacji jakiś czas temu sami staliśmy przy tym trudno torami nie wiedzieliśmy do końca na co się zdecydować Niemniej jednak jak się okazało nie taki diabeł straszny jak go malują z przemoc ekspertów udało nam się zdobyć od niezbędne informacje które pozwoliły nam na wybór odpowiedniego samochodu bardzo krótkim czasie iść na budowę 100 szt. również może uda ci tobie jakiś czas temu sami będziemy się z tego powodu problem nasza Firma zajmuje się ciekawym rozwiązaniem i gwarantuje naprawdę wiele różnorodnych .

  Dealer mini cooper - co przemawia za skorzystaniem z niego?

  Budowanie domów modułowych to trend, który dopiero kilka lat temu pojawił się w Polsce. Ciągle panuje u nas przeświadczenie, że murowane budynki są dużo trwalsze, dlatego to właśnie ten sposób wybieramy najchętniej. Najnowsze technologie stawiania budynków z segmentów udowadniają, że nawet obiekty z kontenerów, czy też szkieletów mogą być wytrzymałe. Czy jednak tego typu rozwiązanie może stanowić realną alternatywę dla domów murowanych?

  Domy modułowe - czym są?

  Segmentowe domy modułowe to budynki, których większość elementów powstaje w specjalnych fabrykach - dowiadujemy się ze strony modulowydom.pl. Eksperci zajmujący się nie tylko wznoszeniem tego rodzaju budynków, ale będący również producentem pawilonów oraz kontenerów mieszkalnych przybliżają nam ten temat.

  Domy modułowe powstają w oparciu o najlepsze technologie wykorzystujące drewno, keratyzobeton oraz wiele innych materiałów. Podstawową różnicą wyróżniającą tą technologię jest fakt, że większość elementów powstaje w fabryce. Na placu budowy następuje tylko montaż i przytwierdzenie ich do podłoża.

  Taki model budowy powoduje, że dom powstaje szybko - samo połączenie elementów zajmuje maksymalnie kilka dni. Czas oczekiwania na wszystkie składowe wynosi maksymalnie 3 miesiące, a często otrzymuje się je już po 30 dniach. O takim tempie budowy możemy tylko pomarzyć w przypadku budowy metodą klasyczną.

  Wnętrze takiego domu niewiele różni się od klasycznego budynku mieszkalnego - zapewniają nas specjaliści z modulowydom.pl. Wyposażony jest w pełną instalację, wykończony i przystosowany do zamieszkania. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest cena. Dom modułowy jest blisko 30% tańszy w postawieniu niż murowany dom - to bardzo dużo.

  Oszczędność energii w domu modułowym

  Domy modułowe pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy na ich postawienie, ta metoda to również dużo oszczędzonego czasu, ponieważ montaż trwa ledwie kilka dni. Prawdziwą oszczędność zauważymy dopiero w procesie użytkowania obiektu - rachunki za ogrzewanie spadną o ponad 50%.

  Koszty ogrzania budynku to największy wydatek w domowym budżecie rodziny. Według różnych danych, stanowią one od 50% do nawet 70% wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem domu. W przypadku tradycyjnych budynków jest to efekt mostków termicznych oraz słabej izolacji ścian zewnętrznych.

  Dom modułowy cechuje się wysokim wskaźnikiem ciepła, dzięki czemu nie traci on go tak szybko jak murowane budynki. Pozwala to generować spore oszczędności na rachunkach, których nikt nie lubi płacić.

  Dom modułowy - czy może stanowić alternatywę dla budowlanego?

  Alternatywa dla domu murowanego

  Na etapie podejmowania decyzji o charakterze naszej inwestycji rozpatrujemy wiele możliwości. Najczęstszym wyborem są oczywiście tradycyjne, murowane budynki, które możemy spotkać w każdym mieście, miasteczku i wsi. Na tym rynku coraz głośniej zaczynają się odzywać jednak domy modułowe, które zdobyły w ostatnim czasie znaczną rzeszę fanów i już teraz stanowią realną alternatywę dla murowanych odpowiedników - przekonują eksperci modulowydom.pl

  Co za tym przemawia? Przede wszystkim liczba korzyści, które uzyskujemy podczas wyboru takiego rozwiązania. Na co możemy liczyć?

  • niższy koszt budowy domu,
  • krótszy czas budowy,
  • większa energooszczędność,
  • łatwość przewożenia,
  • niższe koszty ekipy budowlanej,
  • szeroki wybór projektów.

  Więcej na temat tego rozwiązania można dowiedzieć się wchodząc na stronę modulowydom.pl, gdzie znajdziemy informację o cenie domu modułowego, a także wiele informacji od producenta kontenerów mieszkalnych oraz producenta pawilonów.

  Hotel hotelowi nierówny, ale to właśnie w hotelu warto zatrzymać się podczas urlopu nad morzem. Jest idealnym miejscem na wypoczynek i rozrywkę. Warto w związku z tym rozejrzeć się za obiektem, który spełni wszystkie oczekiwania i obsłuży na wysokim poziomie.

  Blisko morza, czy na obrzeżach?

  Teraz hotel butikowy można znaleźć zarówno blisko morza, jak i na obrzeżach nadmorskiej miejscowości. Pytanie – który wybrać? To zależy od indywidualnych oczekiwań. Jeżeli ktoś chce mieć blisko do plaży i nie przeszkadzają mu tłumy turystów przechadzających się w tę i z powrotem, może wybrać hotel nad morzem w bliskiej okolicy plaży. Jeżeli natomiast ktoś woli ciszę i spokój, a także kontakt z naturą, powinien rozejrzeć się za hotelem na obrzeżach. Stamtąd bez problemu dojedzie czy dojdzie do plaży, a jednocześnie uniknie chaosu. Decyzja jest jednak sprawą mocno indywidualną, więc każdy musi ją podjąć samodzielnie.

  O wysokim standardzie, czy w tanim?

  Dla niektórych turystów dobry hotel na Kaszubach to ten o wysokim standardzie, dla innych, tani. Wybór, tak jak powyżej, zależeć powinien od indywidualnych upodobań, potrzeb, czy może bardziej, od ewentualnych ograniczeń finansowych. Obiekt, który zapewnia gościom wysoki standard, najczęściej jest droższy, ale oferuje w zamian komfortowe pokoje, bogate wyposażenie, mini bar, ekspres do kawy, suszarkę do włosów, telewizor, telefon i internet bezprzewodowy Wi-Fi. Do tego przy hotelu na każdego zmotoryzowanego gościa czeka miejsce parkingowe.

  Tanie hotele nad morzem zazwyczaj mają uboższą ofertę. Proponują gościom komfortowe pokoje, ale bez szczególnego wyposażenia. Znajduje się w nich restauracja, jest pokój zabaw dla dzieci i parking, ale nie ma np. strefy wellness. Co prawda ceny pokoi są znacznie niższe, ale to nie zawsze dla turystów ma znaczenie. W każdym razie wybór pomiędzy droższym a tanim hotelem należy do każdego z osobna. Trzeba tylko pamiętać o tym, że ceny są zależne od standardu, jaki obiekty te zapewniają gościom.

  Z dodatkowymi atrakcjami i udogodnieniami, czy bez oferty specjalnej?

  Na terenie hoteli o wyższym standardzie znajdować się może basen, bilard, bar, kręgielnia, restauracja, pokój zabaw dla dzieci, a nawet spa. Niekiedy więc oferta przygotowywana jest w taki sposób, aby goście mogli zaznać różnych przyjemności. Dlatego oprócz noclegu mogą przykładowo skorzystać z wybranych zabiegów za darmo albo całkowicie bez opłat korzystać z siłowni czy basenu. Nierzadko liczne atrakcje łączone są w ciekawe pakiety typu – spa weekend, aktywny wypoczynek nad morzem itp. W związku z tym cena pobytu staje się automatycznie całkiem przystępna. Można wobec tego stwierdzić, że hotel nad polskim morzem prowadzony na wysokim poziomie to obiekt, w którym nie sposób się nudzić. Jest w związku z tym świetną alternatywą dla plaży w pochmurne lub deszczowe dni.

  Oczywiście można też znaleźć hotele nad morzem z uboższą ofertą. Jednak czy warto korzystać z ich usług? To zależy, kto co planuje robić w czasie pobytu. Jeżeli ma w planach zupełnie inne atrakcje niż te, które może zapewnić hotel i zarazem nie ma zamiaru korzystać z tych w miejscu noclegu, to sam pokój w zupełności wystarczy. Ostateczna decyzja należy do każdego z osobna.

  Hotel to nie tylko sam nocleg

  Przeważnie hotele nad morzem bałtyckim wybierane są pod kątem samego noclegu. Wielu turystów podchodzi do tematu w ten sposób, że skoro w hotelu będą tylko nocować, to nie potrzebują żadnych atrakcji, wysokiego standardu czy specjalnych ofert. Należy jednak pamiętać, że pogoda może być różna. Tak więc chcąc uniknąć ewentualnej nudy warto zdecydować się na luksusowy hotel nad morzem, który w razie potrzeby dostarczy, choć odrobinę rozrywki dla całej rodziny. Jeżeli oczywiście jest to pobyt w rodzinnym gronie. Urlop to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Każdy wobec tego zasługuje na wszystko, co najlepsze. Nie należy więc żałować pieniędzy na komfortowy nocleg, jaki może zapewnić luksusowy hotel butikowy zlokalizowany w bliższej lub dalszej okolicy morza.

  W którym hotelu zamieszkać w czasie urlopu

  Ekspozycje łazienek – sprawdź przed zakupem!

  Przed zakupieniem wyposażenia do łazienki warto zdecydować się na sprawdzenie wybranych materiałów na żywo. Najlepiej poszukać wtedy salonów z ekspozycjami!

  Wybranie odpowiednich materiałów do łazienek oraz wyposażenia łazienkowego może być nie lada wyzwaniem, gdy nie mamy żadnego pomysłu na wnętrze. Wówczas, aby cała łazienka prezentowała się atrakcyjnie, warto dobrać takie produkty, które będą tworzyły atrakcyjną dla oka całość.

  Doskonałą pomocą w wyborze będą wtedy ekspozycje łazienek, które możemy zobaczyć Akutanie w wielu salonach położonych na terenie całego kraju. Gdy interesują nas ekspozycje łazienkowe w Warszawie, warto odwiedzić między innymi salon Dekorus.

  Co dokładnie możemy zobaczyć na ekspozycjach? Jak je oglądać, aby wyposażenie łazienek było jeszcze łatwiejsze w wyborze? Zapraszamy do sprawdzenia!

  Ekspozycje łazienek – łazienka jak żywa

  Wybór materiałów takich jak płytki ceramiczne, ceramika czy armatura łazienkowa może być bardzo trudny, gdy nie widzimy ich na żywo. Właśnie dlatego wszystkie dobre salony łazienkowe mogą pochwalić się także wielkopowierzchniowymi ekspozycjami, które pozwalają na sprawdzenie wyglądu różnych materiałów na własne oczy.

  Ekspozycje mają wówczas postać boksów, które wykończone są tak, jak prawdziwe łazienki. Możemy zatem zobaczyć tam płytki, ceramikę – wanny, prysznice, kabiny, toalety, umywalki, a także meble łazienkowe. Po wejściu do takiego boksu możemy poczuć się jak w prawdziwej łazience i zobaczyć, jak poszczególne elementy prezentują się razem.

  Zatem ekspozycja łazienki może być bardzo pomocna w doborze najlepszego wyposażenia łazienkowego!

  Ekspozycje łazienek – jak dobrać najlepsze materiały?

  Jeśli chcemy kupić odpowiednią ceramikę czy armaturę lub płytki łazienkowe Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie czeka na nas wiele ekspozycji różnych producentów, na przykład znanych polskich firm Paradyż Warszawa czy też Tubądzin Warszawa.

  Pamiętajmy o tym, że ekspozycje przygotowywane są z użyciem materiałów różnych marek, dlatego też musimy zdawać sobie sprawę, że ich ceny będą zróżnicowane. Sklepy z łazienkami często stosują wówczas dość drogie wyposażenie, dlatego wtedy, gdy zależy nam na niższych cenach, powinniśmy skupić się na tych materiałach, które nierzadko nie znajdują się na ekspozycji.

  Musimy też zdawać sobie sprawę z tego, że czasami łazienki ekspozycje zwierają produkty, które nie są już dostępne w sprzedaży.

  Ekspozycje łazienek – także z usługą projektowania wnętrz

  Wiele salonów łazienkowych oferuje swoim klientom dodatkową usługę projektowania wnętrz, która pozwala na uzyskanie wizualizacji. Na jej podstawie klient może zobaczyć, jak jego łazienka będzie wyglądać po zakończeniu prac wykończeniowych, na przykład z użyciem materiałów takich jak płytki Paradyż Warszawa.

  Na podstawie wybranych materiałów salon będzie mógł przygotować także dla klienta kosztorys wszystkich produktów.

  Zatem jeśli chcemy zdecydować się na zakupienie wyposażenia do łazienki, powinniśmy sprawdzić, czy salon oferuje nam usługę projektowania – na jej podstawie wybór odpowiednich materiałów stanie się jeszcze prostszy!

  Szukasz ekspozycji łazienek w Warszawie? Sprawdź już teraz ofertę w salonie Dekorus – ekspozycje łazienek Warszawa – to właśnie tu czekają na Ciebie najlepszej jakości materiały polskich i zagranicznych marek!

  Odwieczne pytanie, jeśli chodzi o wyposażenie łazienki to: wanna czy kabina prysznicowa? Zanim dokonamy zakupu, należy dokładnie przemyśleć naszą decyzję i rozważyć wszelkie za i przeciw. Koszt wanny czy prysznica jest dosyć zbliżony, oczywiście jeżeli bierzemy pod uwagę standardowe modele. Mniejsze łazienki wymagają nieco innych rozwiązań niż łazienki przestronne. Kabina prysznicowa to strzał w dziesiątkę, przede wszystkim ze względu na małą powierzchnię jaką zajmuje.

  Oczywiście jeśli jesteśmy posiadaczami ogromnej łazienki, możemy sobie pozwolić na kabinę z prawdziwego zdarzenia, a dodatkowo dokupić wannę. Jeśli chodzi o bardziej skomplikowane i niestandardowe przestrzenie, kabiny prysznicowe na wymiar to dobre rozwiązanie, które pozwoli nam w najwyższym stopniu wykorzystać geometrię łazienki.

  Dlaczego wybrać prysznic?

  Kabina prysznicowa, oprócz tego, że zajmuje mało miejsca, to dodatkowo bardzo ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. W trakcie upalnego dnia możemy uraczyć się szybkim, zimnym prysznicem, podczas gdy w zimne, zimowe wieczory możemy dłużej zrelaksować się przy akompaniamencie ulubionej muzyki.

  Z bardziej przyziemnych i praktycznych zalet, kabina prysznicowa świetnie sprawdza się w przypadku osób w podeszłym wieku lub osób niepełnosprawnych. Wanna jest często barierą nie do sforsowania, dlatego należy pomyśleć o rozwiązaniu, które umożliwi swobodny wjazd na wózku inwalidzkim bądź też ustawienie specjalnego krzesła.

  Branie prysznica zamiast kąpieli w wypełnionej po brzegi wannie wpływa pozytywnie na nasz domowy budżet. Jednak kąpiel w wannie o średniej objętości to około czterech średniej długości pryszniców. W skali roku są to dość spore oszczędności, szczególnie gdy mamy więcej domowników.

  Szklana kabina prysznicowa to również niebanalny design i estetyka najwyższych lotów. Nowoczesne połączenie szkła hartowanego z aluminiowymi okuciami sprawia, że kabina prysznicowa w niczym nie przypomina starych, dobrze znanych kabin z tworzyw sztucznych czy aluminium, które przy każdym mocniejszym uderzeniu pękały, a ich ścianki ciężko było domyć z osadu. Nowoczesna kabina to szkło, które jest niezwykle łatwe w utrzymaniu, a do jego codziennego czyszczenia wystarczy lekko wilgotna szmatka. Obecność szkła hartowanego to gwarancja wytrzymałości i długiej żywotności kabiny prysznicowej. Tego typu powierzchnie są wolne od zarysowań czy poważniejszych uszkodzeń mechanicznych.

  Designerskie kabiny prysznicowe

  Rodzaje kabin prysznicowych

  W zależności od naszych potrzeb i zdolności finansowych możemy wybrać jeden, najbardziej pasujący wariant kabiny prysznicowej do naszej łazienki.

  Zdecydowanie najpowszechniej kupowane są kabiny prysznicowe narożne. To świetne rozwiązanie jeśli chodzi o łazienki posiadające mały metraż lub nietypowy układ. Narożna kabina nie zajmuje wiele miejsca, a ponadto pozwala na wykorzystanie każdego wolnego kąta, który nadaje się do zabudowy. Kabiny narożne z powodzeniem stosowane są również w większych łazienkach, gdzie zależy nam na uzyskaniu maksymalnie przestronnego pomieszczenia.

  Niemniej popularne są kabiny prysznicowe wnękowe, które wykorzystują wnęki łazienki jak większej części kabiny. Dopełnieniem są jedynie szklane drzwi kabinowe, dzięki którym uzyskujemy pełną konstrukcję kabiny.

  Kabiny prysznicowe – ceny

  Jeśli chodzi o najprostsze modele kabin prysznicowych, jest to koszt rzędu od tysiąca do dwóch tysięcy złotych. Za najdroższe kabiny możemy zapłacić nawet pięć tysięcy złotych. Jeśli chodzi o kabiny prysznicowe, w Warszawie jak i w innych dużych miastach możemy znaleźć naprawdę duży wybór.

  W pierwszą sobotą września Wadowicka Biblioteka Publiczna jako instytucja aktywnie popularyzująca literaturę po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania.

  Ponad 400 wadowiczan i mieszkańców okolicznych miejscowości stanęło na starcie rajdu Małopolska Tour. To było wielkie święto miłośników dwóch kółek, wzbogacone o wiele rowerowych atrakcji, m.in. zapierające dech w piersiach pokazy akrobatyczne i trialowe w...

 • Zbliża się Małopolska Noc Naukowców. Niezwykłe rzeczy będą dziać się m.in. w Andrychowie
  W ostatni piątek września w Małopolsce znów królować będzie nauka. Już po raz 13. mieszkańcy województwa będą mieli okazję obejrzeć z bliska fascynujący świat doświadczeń...
 • Budżet Obywatelski Małopolska - wystartowało głosowanie mieszkańców!
  Od poniedziałku, 9 września mieszkańcy naszego województwa mogą głosować w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego (BO) Województwa Małopolskiego. Do wyboru mają aż 188 zadań – najwięcej w historii...
 • „Czy wiesz, że?” - nowy projekt informacyjno-edukacyjny Policji
  W tym roku Policja obchodziła święto 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Ta istotna dla naszej formacji data stanowi nie tylko chęć upamiętnienia tego wielkiego wydarzenia, ale jest także refleksją nad tym jak możemy jeszcze bardziej Państwu pomagać i lepiej chronić. Z myślą o tej idei,...
 • Fitness Graviton Wadowice - siłownia i fitness w Wadowicach

  Artykuły promocyjne

  logo RSS