• Policjanci z powiatu wadowickiego pomogli choremu mężczyźnie
  Podkom. Łukasz Madeja – p.o. z-ca Komendanta Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, asp. szt. Krzysztof Kozieł – p.o. kierownik z Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy oraz asp. szt. Paweł Golonka – p.o. kierownik Posterunku Policji w Brzeźnicy pomogli mężczyźnie choremu na cukrzycę....
 • Stopień alarmowy BRAVO-CRP
  Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terytorium całego kraju, obowiązujący od 23 maja od godz. 22:00, do 27 maja do godz. 16:00. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni...
 • Karoseria w Twoim samochodzie każdego dnia narażona jest na szereg uszkodzeń. Aby im zapobiegać, można skorzystać z usługi oklejania samochodu. Co warto o niej wiedzieć?

  Najczęściej oklejanie aut kojarzymy z usługą wybieraną przez przedsiębiorców, którzy dzięki takiej procedurze pragną wyróżnić swój pojazd na tle innych i zaprezentować swoją ofertę potencjalnym klientom.

  Warto jednak zaznaczyć, że na oklejanie samochodów Warszawa, a także w innych miejscowościach decydują się także właściciele prywatnych pojazdów. Naklejenie folii na samochodzie to nie tylko okazja do nadania pojazdowi atrakcyjnego wyglądu, ale także zabezpieczenia go przed uszkodzeniem lakieru!

  Usługa tego rodzaju jest obecnie bardzo powszechna – można skorzystać z niej także w wielu warsztatach w Warszawie, w tym między innymi w firmie Okleimy Ci Brykę, która ma wieloletnie doświadczenie w tym zakresie i zapewnia swoim klientom profesjonalną obsługę.

  Oklejanie samochodów Warszawa – zapomnij o odpryskach i rysach!

  Wystarczy tylko jedna przejażdżka, aby na karoserii samochodu pojawiły się nieestetyczne uszkodzenia mechaniczne, na przykład odpryski czy rysy, które powstają po uderzeniach drobnych kamyczków czy piasku.

  Jeśli zastosujemy folie na samochód, możemy wówczas zabezpieczyć pojazd przed takimi uszkodzeniami powłoki lakierniczej, które mogą prowadzić również do pojawiania się niebezpiecznych ognisk korozji.

  Na oklejanie samochodów często decydują się właściciele pojazdów nowych, którzy chcą zabezpieczyć je przed uszkodzeniem, a także pojazdów zabytkowych, ale, oczywiście, każdy kierowca może wybrać taką właśnie usługę.

  Oklejanie samochodów Warszawa – szybki sposób na pozbycie się nieestetycznych uszkodzeń lakieru

  Warto także wskazać, że oklejanie aut Warszawa oraz w innych miastach to także dobra propozycja dla tych osób, których samochód nie wygląda już zbyt estetycznie, na przykład został porysowany przez wandali.

  Wtedy oklejanie samochodów folią to najlepszy wybór – porysowanych elementów nie trzeba lakierować na nowo, co dodatkowo zmniejsza koszty prac. Typ folii może być dopasowany idealnie pod kolor lakieru, ale można także zdecydować się na kontrastowe barwy dla jeszcze ciekawszego efektu.

  Oklejanie samochodów Warszawa – łatwy demontaż folii

  Jeśli chcemy zdecydować się na oklejanie auta Warszawa czy też w innym mieście, warto także wskazać, że folia na karoserii może być bardzo łatwo usunięta. W tym celu możemy udać się do warsztatu, aby ją zdjąć, ale możemy także zrobić to samodzielnie.

  Po folii nie pozostaną żadne ślady na karoserii, dlatego też jest to najlepszy wybór dla osób, którym zależy na skutecznym zabezpieczeniu swojego pojazdu.

  Oklejanie samochodów Warszawa – ile zapłacimy za usługę?

  Jeśli chodzi o oklejanie samochodów cena usługi jest w tym przypadku zależna od kilku czynników, w tym od powierzchni do oklejenia, wybranej folii oraz od polityki cenowej warsztatu wykonującego usługę.

  Dla klientów wybierających oklejanie samochodów Warszawa cena najczęściej będzie wynosiła od około 300 do nawet ponad 6000 złotych, jeśli chodzi o całościowe pokrycie karoserii folią.

  Gdy zamierzamy wybrać oklejanie samochodów folią Warszawa cennik często można znaleźć na stronach warsztatów lub też możemy poprosić o wykonanie indywidualnej wyceny.

  Oklejanie samochodów Warszawa – zabezpiecz karoserię przed uszkodzeniami!

  Jak powszechnie wiadomo, generalna sytuacja, w jakiej znajduje się polski rynek nieruchomości jest uznawana przez specjalistów za co najmniej dobrą. Popyt na nieruchomości z każdym kolejnym rokiem rośnie, i nie zmieniają tego nawet coraz wyższe ceny.

  Dodatkowo, pojawiają się czynniki pozwalające na rozwój mniej dotąd obecnych kategorii rynku nieruchomości, jak chociażby sektor nieruchomości premium, czyli domów oraz mieszkań przeznaczonych z definicji dla grupy najbardziej zamożnych mieszkań.

  Warto jednak mieć świadomość, że nie pod każdym względem rodzimy rynek nieruchomości prezentuje się tak samo. Zarówno obecna sytuacja jak i perspektywy na przyszłość w ogromnej mierze zależą od danego miejsca. Co więcej, ważna jest także na przykład dzielnica danego miasta.

  Jak więc przedstawia się bardziej szczegółowy obraz obecnego rynku nieruchomości w Polsce? Od czego przede wszystkim zależy umacnianie się tendencji wzrostowej na przykład w zakresie popytu na mieszkania?

  Rynek nieruchomości w dużych miastach

  Banałem jest stwierdzenie, że rodzimy rynek nieruchomości zdecydowanie najlepiej ma się w największych miastach naszego kraju. Takie miasta, jak stołeczna Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Poznań nie tylko odznaczają się najszybszym tempem rozwoju lokalnych rynku nieruchomości mieszkalnych, ale też posiadają zdecydowanie najlepsze perspektywy na przyszłość.

  Nieco bardziej skomplikowana sytuacja panuje w innych dużych miastach. Zasadniczo przyjmuje się, że duże miasto w polskich warunkach to miejscowość licząca więcej, niż 200 tysięcy mieszkańców. W ten sposób, do kategorii dużych miast będziemy więc zaliczać również na przykład Bydgoszcz, Szczecin i tak dalej. Jednak pomimo rozmiaru tych miast, ich sytuacja na lokalnym rynku nieruchomości jest znacząco odmienna, niż ma to miejsce w przypadku na przykład Warszawy i Krakowa.

  Niektóre z dużych polskich miast nie notują coraz większej liczby mieszkańców, lecz raczej się wyludniają. Na przykład mówi się o znaczącym odpływie młodych wykształconych osób ze Szczecina do Poznania lub też z Łodzi do Warszawy. To sprawia, że perspektywy dla rozwoju rynku nieruchomości w niektórych dużych miastach naszego kraju wcale nie są zbyt korzystne.

  Rynek nieruchomości w mniejszych miastach

  Jak natomiast przedstawia się sytuacja jeżeli chodzi o rynek nieruchomości w mniejszych miastach oraz na wsiach? Z oczywistych względów, w tym wypadku sytuacja jest znacząco gorsza, niż w przypadku dużych miastach. Główny powód? Wspominany już proces urbanizacji, czyli stopniowego odpływu mieszkańców ze wsi i mniejszych miast do największych aglomeracji miejskich.

  To sprawia, że sektor nieruchomości mieszkalnych w mniejszych miejscowościach bardzo często nie tylko nie podlega tendencji rozwojowej, ale wręcz znajduje się w stagnacji. Na przykład w przypadku polskich wsi bardzo często okazuje się, że mieszkanie o rynkowej wartości 300 tysięcy złotych tak naprawę można sprzedać co najwyżej za 200 tysięcy, i to nierzadko po wielu miesiącach oczekiwania na to, aż znajdzie się kupiec.

  Więcej informacji

  Czy pożyczka pod zastaw działki może być rozwiązaniem dla Ciebie? Sprawdź sam, czy charakteryzuje się ten produkt

  Sektor nieruchomości w dużych i małych miastach

  Zapewne myślisz, że używasz najlepszego szamponu do włosów. Nie jest produktem tanim, ładnie się prezentuje, dobrze pachnie, jest reklamowany w telewizji. Ale czy jesteś przekonany i pewny, że jest to dobry szampon do włosów? No właśnie… czym charakteryzuje się dobry szampon?

  Każdy chce używać dobrych produktów do pielęgnacji ciała – to zupełnie normalne. Chcemy, aby nasza skóra jak najdłużej zachowała swoją młodość, a włosy prezentowały się świeżo i pięknie się układały. Bardzo często jednak wierzymy reklamom, a nie faktom. Nie sprawdzamy etykiet na opakowaniu, nie interesujemy się składem kosmetyków. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, albo nie chce zdać sobie sprawy z tego, że chemiczne substancje zawarte w kosmetykach są szkodliwe dla naszego zdrowia, a poprzez skórę – czy to skórę głowy, czy reszty ciała, mogą bez problemu wnikać w głąb organizmu. Dobry szampon do włosów to zatem nie taki szampon, którego producent wydał miliony na jego reklamę, ale taki, w którego składzie znajdują się składniki naturalne.

  Szkodliwe substancje w szamponach

  Większość szamponów ma w swoim składzie substancje szkodliwe. Niektóre (przy częstym stosowaniu) mają wpływ na zaburzenie gospodarki hormonalnej, inne powodują podrażnienia skóry i alergie, a nawet prowadzą do raka. Poniżej kilka najgroźniejszych substancji chemicznych, które znajdują się w konwencjonalnych szamponach do włosów.

  • Glikol propylenowy – otrzymywany z ropy naftowej, podrażnia skórę, negatywnie wpływa na system odpornościowy.
  • Sodium Lauryl Sulfate (SLS) – środek drażniący, uczula, podrażnia, przyczynia się do powstawania łupieżu, powoduje łamliwość włosów.
  • DEA, MEA, TEA – środki pianotwórcze, działają toksycznie na układ immunologiczny, mogą przyczyniać się do powstawania lub zaostrzania alergii.
  • `PEG IPPG – uszkadzają strukturę komórek.

  To tylko nieliczne substancje groźne. Szkodliwe są także parabeny oraz silikony, których w szamponach do włosów jest bardzo dużo!

  Charakterystyka dobrych szamponów do włosów

  Najlepszy szampon do włosów – czy jaki?

  Najlepszy szampon do włosów to zdrowy szampon, a zdrowy szampon to produkt naturalny. W naturalnych szamponach do włosów nie występują żadne szkodliwe dla organizmu substancje. W dobrych szamponach do włosów, ponad 90%, a czasem 99% to substancje całkowicie naturalne oraz o niskim stopniu przetworzenia. W dobrych produktach nie ma silikonów, SLES, SLS, parabenów, za to maja cały szereg przyjaznych dla ciała organicznych składników aktywnych. Jakie są to składniki? Przykładem może być naturalny szampon do włosów marki Yope, w którym znajdują się witaminy, flawonoidy, sole mineralne, wyciągi z limonki, awokado, kozieradki, mleka owsianego, aminokwasy z parzenicy. Dobry producent naturalnych kosmetyków, potrafi zastąpić również chemiczne substancje konserwujące, składnikami naturalnymi. Używając takich produktów można być pewnym, że dba się nie tylko o swój wygląd, ale również o zdrowie.

  Kto powinien stosować naturalne kosmetyki, w tym naturalne kosmetyki do włosów?

  Naturalne kosmetyki, np. zdrowy szampon bez parabenów, powinni stosować wszyscy, którzy dbają o swoje zdrowie. Ale przede wszystkim ważne jest to dla osób cierpiących na alergie, dla osób, których skóra jest wrażliwa i szybko ulega podrażnianiom. Oczywiście bezwzględnie należy stosować zdrowe kosmetyki u małych i starszych dzieci, u których skóra jest bardzo wrażliwa. Kobiety w ciąży powinny w szczególny sposób zadbać o to, aby w ich łazience nie było kosmetyków ze szkodliwymi substancjami.

  Szklana balustrada przyciąga uwagę swoim niebanalnym wyglądem – właśnie dlatego coraz więcej inwestorów decyduje się na wykonanie takiej balustrady schodowej czy balkonowej. Jeśli także o tym myślisz, nie zapomnij o dobraniu wysokiej klasy uchwytów do szyb!

  Dzisiaj balustrady można wykonać z wielu różnych materiałów, na przykład z drewna naturalnego czy też ze stali nierdzewnej. Ciekawa propozycja to także balustrada szklana, czyli ze szkła hartowanego o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

  Balustrady ze szkłem hartowanym wymagają odpowiednich elementów, aby uzyskać pożądany efekt – oprócz tafli szkła to także uchwyty do szyb, które pozwalają na ich odpowiednie zamocowanie.

  Obecnie uchwyty do szkła oferuje wiele firm, które specjalizują się w sprzedaży gotowych elementów do balustrad. W swoim asortymencie posiada je również firma MG Stal, która jest dystrybutorem takich elementów w Polsce.

  Jak zatem dobrać najlepsze uchwyty do szyb balustrad? Zapraszamy do sprawdzenia naszych porad!

  Uchwyty do szyb – najlepsze ze stali nierdzewnej

  Dobre mocowanie szkła to takie, które będzie mogło posłużyć na lata i nie będzie stanowiło zagrożenia dla użytkowników, na przykład nie spowoduje obluzowania się tafli szyby hartowanej.

  Właśnie dlatego najczęściej stosuje się uchwyty do szkła ze stali nierdzewnej. Stal nierdzewna to materiał wyróżniający się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne, a tym samym odpornością na korodowanie. Zawartość chromu w stopie zapewnia także estetyczne wykończenie elementów ze stali inox, ponieważ również tak jest ona nazywana.

  Obecnie elementy ze stali nierdzewnej używane są najczęściej w celu wykonania balustrad systemowych, czyli z gotowych prefabrykatów – także z użyciem szkła hartowanego.

  Uchwyty do szyb – dokładnie dopasowane

  Szyby, z których wykonana jest balustrada ze szkła, mogą mieć różne grubości. Właśnie dlatego wtedy, gdy chcemy zdecydować się na ich kupno, powinniśmy także dopasować je w zależności od wybranego szkła hartowanego.

  Zastosowanie nieodpowiedniego uchwytu spowoduje poluzowanie się szyby albo uniemożliwi jej montaż.

  Uchwyty do szyb – dobrane do miejsca montażu

  Warto także wskazać, że uchwyty do szkła hartowanego są obecnie dostępne w różnych wariantach do wyboru. Można dopasować je indywidualnie w zależności od planowanego miejsca montażu balustrady.

  W sprzedaży możemy znaleźć:

  • mocowania szkło – naciąg
  • mocowania szkło – ściana
  • mocowania naciąg – ściana
  • kompletne daszki szklane

  Warto także zaznaczyć, że uchwyty mogą być używane nie tylko do wykonania balustrady ze szkła, ale również innych konstrukcji. Przykładowo, mogą być użyte jako uchwyt szyby kabiny prysznicowej ze szkła, drzwi szklanych czy parawanu szklanego.

  Uchwyty do szyb – gdzie można je kupić?

  Dzisiaj uchwyty do szyby ze szkła hartowanego można zakupić w wielu różnych punktach sprzedaży, w tym między innymi w popularnych marketach budowlanych, a także w sklepach internetowych.

  Najszerszy wybór elementów tego rodzaju można znaleźć obecnie w sklepach on-line, które specjalizują się w dostawie elementów do balustrad systemowych. Wówczas możemy dopasować je indywidualnie w zależności od swoich oczekiwań.

  Zamówienie w sklepie on-line jest szybkie i łatwe – można wykonać je w dowolnym momencie. Gdy wybrane komponenty będą na magazynie, wtedy można otrzymać je nawet w ciągu kolejnych kilku dni roboczych.

  Balustrada szklana – wybierz dobrej jakości uchwyty do szyb!

  Przy Szkole Podstawowej w Babicy 19 maja (niedziela) odbył się coroczny Festyn Rodzinny. Na zakończenie wśród uczniów szkoły rozlosowano główną nagrodę - rower ufundowany przez Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego....

 • Ważna informacja
  W związku z wysokim stanem Wisły od dnia 23 maja 2019 r. prom „Drogowiec” zawiesza kursowanie do odwołania. O wznowieniu pracy promu poinformujemy.  
 • VII Sesja Rady Powiatu w Wadowicach (transmisja na żywo)
  VII Sesja Rady Powiatu w Wadowicach odbędzie się 23 maja 2019 r. o godz. 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wadowicach przy ul. Mickiewicza 24. Porządek obrad w załączeniu. Transmisję...
 • Z pasją walczyli o medale
  W środę, 22 maja w Wadowicach rywalizowali uczestnicy Regionalnego Mityngu Lekkoatletycznego. Mimo ostrzeżeń meteorologicznych, w czasie zmagań nad stolicą naszego powiatu świeciło słońce, które...
 • Informacja nt. sytuacji powodziowej
  Na terenie gmin Spytkowice oraz Stryszów w godzinach rannych dniu 23.05.2019 r. ogłoszono pogotowia przeciwpowodziowe.W związku z zaistniałą sytuacją o godz. 10.45 Starosta Wadowicki Zarządzeniem...
 • Wysoki stan wód w rejonach powiatu wadowickiego. Zalane drogi lokalne w Kleczy Dolnej i nie tylko…
  Lokalne podtopienia, zalane drogi, tak wygląda dzisiejszy dzień w kilku rejonach powiatu wadowickiego. W całym powiecie ogłoszono alarm przeciwpowodziowy.
  Najtrudniejsza sytuacja jest w Kleczy Dolnej, Barwałdzie Górnym i Dolnym, gdzie wysoki stan wód spowodował lokalne wystąpienia rzeki Kleczanka...
 • Zarówno początkujący inwestorzy jak również posiadacze kilkunastu firm pragną zmniejszać wysokie koszty stałe, żeby móc inwestować oraz jeszcze lepiej rozwijać spółkę. W Polsce założenie działalności gospodarczej jest bezpłatne. Kłopoty pojawiają się przy podaniu adresu. Najem biura za tysiąc złotych to zbyt duży koszt, natomiast ewidencja spółki na adres domowy nie jest do końca pewna. Okazuje się, iż można powiązać znany adres z niewielkimi kosztami stałymi, natomiast to za sprawą jeszcze powszechniejszych wirtualnych biur.

  Usługi typu wirtualne biuro są teraz proponowane poprzez mnóstwo przedsiębiorstw – funkcjonują one przede wszystkim w ogromnych miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań lub Gdańsk, żeby nadmienić o poszczególnych. Założeniem wirtualnych biur jest udzielenie konsumentom dużej palety usług biurowych wraz z adresem do ewidencji działalności. Pod tymże jednym adresem może być zapisanych niezwykle wiele spółek – jest to zupełnie legalne. Względem owego nie musimy wówczas podawać adresu domowego, kiedy nie chcemy wynajmować lub kupić powierzchni biurowej.

  Na długi, czy krótki czas?

  Biura takie są wynajmowane także na zróżnicowany czas. W wielu przypadkach mowa tylko o paru dniach, lecz są także spółki, jakie usługi owego rodzaju traktują jako własne podstawowe biura. Czy to możliwe? Niewątpliwie w obecnych czasach oraz przy tworzonych teraz niejednokrotnie biznesach jest to zupełnie praktyczne wyjście. Wirtualne biuro proponuje przede wszystkim adres dla swej siedziby oraz zazwyczaj także szansę spędzenia w nim określonego czasu. W wielu wypadkach to wystarczająco mnóstwo, aby skutecznie oraz dobrze prowadzić biznes. Częściej zawierane są umowy długoterminowe, lecz również tychże krótkoterminowych nie brakuje na polskim rynku.

  Na czym polega wirtualne biuro?

  Zalety wirtualnego biura

  Przy zakładaniu spółki należy podać adres, pod jakim będzie ona zapisana. Nie wszyscy, z rozmaitych powodów, pragną rejestrować działalność pod adresem domowym. Biuro wirtualne to wyjście także dla kogoś, kto nie dysponuje swym lokalem, natomiast posiadacz wynajętego mieszkania nie wyraża zgody na rejestrację w nim działalności. Ogromną korzyścią biura wirtualnego są relatywnie małe ceny oraz możliwość ewidencji spółki pod znanym adresem (np. w biznesowej części miasta). Należałoby zwrócić uwagę, iż koszty wyposażenia, czynszu lub ceny za media są niewspółmiernie większe w wypadku standardowego biura.

  Dla kogo wirtualne biuro?

  Wirtualne biuro to znakomite wyjście dla freelancerów bądź inwestorów, jacy proponują usługi mobilne (np. połączone z naprawą sprzętu u konsumenta). Wirtualne biuro to przede wszystkie ogromna ekonomizacja – bez potrzeby ponoszenia miesięcznych opłat za najem siedziby. Inwestor oszczędza także na wynagrodzeniach zatrudnionych (w końcu część pracy robią za niego osoby z sekretariatu). Równocześnie uzyskuje ekskluzywny adres, jaki zwiększa renomę spółki, natomiast jego sprawy leżą w dłoniach specjalistów, jacy zajmują się outsourcingiem biurowym od lat.

  Więcej informacji

  Więcej informacji o wirtualnym biurze znajdziesz na stronie https://www.wirtualne-biuro-mickiewicza.pl/ - dowiedz się więcej

  Uczestnicy XIX Ogólnopolskiego Spotkania Dzieci i Młodzieży świętowali 18 maja br. 99 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II i jednocześnie przygotowywali się do przyszłorocznego, stuletniego jubileuszu.

  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach zdobyła I miejsce w projekcie „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” uzyskując tym samym tytuł laureata Nagrody Głównej. Gratulujemy!

 • Wspólnie świętowaliśmy rocznicę urodzin Jana Pawła II
  99 lat temu, 18 maja 1920 roku w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła. Tegoroczne obchody urodzin papieża Polaka miały wyjątkowy charakter. Zainaugurowały bowiem  przygotowania do...
 • Urodzinowe spotkanie młodzieży z całej Polski
  18 maja br. XIX Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci i Młodzieży rozpoczęło świętowanie 99. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.Tego dnia, po rejestracji grup, spod Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wadowicach...
 • Czytelnicy wybrali. Oto najlepsi nauczyciele z naszego powiatu
  Wczoraj (21.05.2019 r.) w Starostwie Powiatowym po raz drugi w historii “Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej” wręczone zostały statuetki dla najlepszych – zdaniem Czytelników tygodnika...
 • Nasza młodzież najlepsza
  W dniach 16 - 17 maja 2019 roku miejscowość Stronie położona w powiecie wadowickim (w  gminie Stryszów) była areną zmagań najlepszych drużyn Małopolski w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa...
 • Artystyczne prezentacje najmłodszych już początkiem czerwca w Wadowickim Centrum Kultury! Zbliża się najprzyjemniejsze wydarzenia w roku, czyli... Festiwal Przedszkolaków! Jak co roku swoje talenty ujawnią przed liczną publicznością przedszkolaki z Gminy Wadowice....