Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Kierował ruchem w stanie nietrzeźwości

14 maja 2018 roku, andrychowski komisariat otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na jednej z ulic Andrychowa. Policjanci, którzy pojechali pod wskazany adres ustalili, że operator koparki nie zachowując należytych środków ostrożności, w trakcie cofania zmusił kierującą VW Passat do wykonania tzw. manewru obronnego, polegającego na cofaniu skutkującym uderzeniem tylnej części samochodu w przód opla vectry. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi, a jego sprawca (operator koparki) za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

W związku z trwającymi na miejscu pracami drogowymi, policjanci w efekcie dalszych czynności stwierdzili nieścisłości w postaci braku aktualnego planu organizacji ruchu, za co kierownik został ukarany mandatem.

Ponadto stwierdzono nieprawidłowości w kierowaniu ruchem drogowym. Wykonywali to dwaj mężczyźni nie posiadający do tego uprawnień, ponadto jeden z nich znajdował się w stanie nietrzeźwości, mając w organizmie prawie 0,9 promila alkoholu. Pierwszy z mężczyzn został ukarany mandatem w związku z art. 70 KW, natomiast wobec drugiego pracownika, który będąc w stanie nietrzeźwości pełnił czynności związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych, Komisariat Policji w Andrychowie prowadzi czynności w związku z art. 180 KK. Mieszkańcowi powiatu wadowickiego grozi kara pozbawiania wolności do lat 5.