Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Piątek, 25 maja 2018 r. godz. 19:00, sala kameralna, bilety 10 zł


„Zakrzyczana hasłami, poglądami, które mam wyznawać.

Wszyscy mówiący swoje prawdy absolutne. Przepisy na szczęście. Usłysz mnie – szept.

Jedna osoba w pokoju - JA - w swoim chyba pokoju,

chyba.

Kwadrat własnych myśli

Próbuję się w tym wszystkim odnaleźć.

Poważny temat problemu społecznego, a rozwoju cywilizacji. Problem jednostki wobec wszystkiego.

Ściany psychiatryka, miękka poduszka o ostrych końcach.

Dramat i poczucie humoru.

Absurdy życia w delikatnym moim świecie gdzie wszystko się przenika i jest poplątane. Poezja z rzeczywistością, muzyka z hałasem. Terapia w kole może/morze jest ratunkiem.

Piraci, bandyci czasu, halucynacje – podróżują. Porywając nastolatkę w depresji (depresja to gleba poniżej poziomu morza, ale to wciąż gleba czyli ziemia. Ziemia nie odkryta - jeszcze ;-) )

Koniec niewinności. Czas odkrywców. Moja opowieść o odnajdywaniu siebie”

Pozdrawiam __G. wraz z Załogą :-)

Bartosz Nowakowski


Teatr PRÓG:

Teatr PRÓG istnieje od 2005 roku w Wadowicach. Dzięki Wadowickiemu Centrum Kultury ma tam swoje miejsce.

Swoje spektakle prezentował w niezliczonej ilości miejsc w Polsce i Europie będąc gościem innych teatrów i festiwali. Zespół zdobył wiele prestiżowych nagród zarówno za spektakle jak i indywidualne za kreacje aktorskie, muzykę, choreografię czy reżyserię. Jego twórcy to ludzie w każdym wieku. Teatr stał się rezydentem sceny kameralnej w teatrze Witkacego w Zakopanem, prowadzi edukację teatralną i artystyczną w wielu miejscach dla różnych grup docelowych. Poszczególni twórcy zostali zaproszeni przez uczelnie wyższe w roli wykładowców i współpracę kontynuują, a aktorzy przez inne teatry gdzie współtworzą spektakle. PRÓG na stałe wpisał się w tworzenie krajobrazu wadowickiej kultury (jako pierwszy teatr występowali na rynku wadowickim, współtworzą festiwal teatrów amatorskich "Zgraja", współtworzyli międzynarodowy festiwal Teatrów Ulicznych "Art-akcja", tworzyli piknik rodzinny "Ale Cyrk!", a jego członkowie są instruktorami teatralnymi, muzycznymi i tanecznymi.

Współpracują między innymi z Wadowickim Centrum Kultury, Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, Europejskim Ośrodkiem Praktyk Teatralnych "Gardzienice", Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie i wieloma innymi instytucjami w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, Danii, Hiszpanii i Albanii. Adepci teatru, są studentami Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Wrocławiu i Europejskiej Akademii Praktyk Teatralnych "Gardzienice" lub ukończyli te szkoły kontynuując swoje ścieżki zawodowe w innych teatrach.

Twórcy to również niezależni artyści z bardzo różnych środowisk od muzyków, choreografów, aktorów, animatorów, plastyków, i wiele innych związanych z działalnością teatru. To również inicjatorzy powstania festiwali, pikników, nowych grup teatralnych oraz autorzy dwóch albumów muzycznych. To również bohaterowie prac magisterskich, publikacji, artykułów i filmu dokumentalnego o ich twórczości.

Niezmiennie od początku powstania, oprócz pracy scenicznej skupiają się na pracy społecznej w wymiarze kulturowym i edukacji różnych form artystycznych.

Pamięta, że to ma być przede wszystkim radość. Reszta to formalne teksty :-)