Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

W lesie ujawniono niewybuch. Policjanci  zabezpieczają teren

Wczoraj (19 sierpnia br.) Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu na terenie gminy Brzeźnica. Znalezisko, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej ujawnił na jednej z leśnych dróg, spacerujący mężczyzna. Na miejsce pojechali policjanci z wadowickiej komendy, którzy zabezpieczają miejsce. Powiadomiono saperów z VI Brygady Desantowo – Szturmowej z Krakowa, którzy zabezpieczą pocisk i przewiozą na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

Apelujemy o rozsądek w postępowaniu z tego typu znaleziskami. W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić Policję, gdyż jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją. Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, który w bezpiecznym miejscu zdetonuje pocisk, a do momentu jego przybycia zabezpieczą znalezisko.


Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz również