Policja Wadowice: Bezpieczna droga do szkoły na terenie powiatu wadowickiego
7 września 2018 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Stroniu, przeprowadzili działania pod nazwą Bezpieczna droga do szkoły”, które zostały objęte honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego. Celem tego przedsięwzięcia była eliminacja zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonach szkół oraz zwiększenie świadomości kierujących na skutki niebezpiecznych zachowań na drodze. Tego dnia kierowcy, którzy popełniali wykroczenia otrzymywali od uczniów własnoręcznie wykonane przez nich rysunki ze smutna minką, a także musieli wysłuchać krótkiej prelekcji na temat przestrzegania przepisów w ruchu drogowym. Z kolei kierowcy jadący prawidłowo, a tych na szczęście było zdecydowanie więcej mogli liczyć na ordery z uśmiechniętą minką.
W tym samym dniu policjanci i uczniowie w/w szkoły w ramach akcji Bezpieczna droga do szkoły” zainicjowali kolejną akcję Odblaskowa szkoła”, której celem jest zwrócenie uwagi dzieciom na bezpieczne korzystanie z dróg, jak również używanie elementów odblaskowych. Podczas spotkania Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Paweł Migdałek przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego korzystania z dróg, a aktualni wicemistrzowie Polski w Turnieju BRD zorganizowali pokaz bezpiecznej jazdy. Ostatnim akcentem było wyjście pierwszoklasistów na przejście dla pieszych, gdzie policjanci instruowali najmłodszych jak bezpiecznie przekraczać jezdnię.
Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach, wadowice.policja.gov.pl/, wadowice.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/bezpieczna-droga-do-szkoly-na-terenie-powiatu-wadowickiego
Ostatnie Artykuły

Nowojorski jazz w Andrychowie. Trio Mike’a Parkera zagra w Klubie 69

Na orliku rusza lato z piłką. Startują darmowe turnieje dla młodych

Rajd Małopolski zmieni ruch w Wadowicach. Część ulic będzie całkiem zamknięta

Wadowicki profesor łączył Grecję z Polską. W muzeum wraca jego historia

Gaz pieprzowy, zegarek i klucz - 18 i 19-latek z zarzutami rozboju

Nowy żłobek w Wadowicach już prawie gotowy. Rekrutacja ruszyła

Młodzi biorą kulturę w swoje ręce - i robią to po swojemu

Odkurzacz zniknął ze sklepu, 25-latek szybko usłyszał zarzut

Granat w lesie pod Wadowicami - saperzy nie ryzykowali ani chwili

Jak dobrać internet do pracy hybrydowej?

Dzieci usiadły za kierownicą radiowozu - policja zaskoczyła na pikniku

Jedno drzewo, trzy losy i seans, który zatrzyma uwagę w Kinie Centrum

109 i 111 km/h w terenie zabudowanym - policjanci zatrzymali prawa jazdy

Jazz wyjdzie na ulice Suchej Beskidzkiej. Pierwsza parada ruszy przez centrum
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Gminy Spytkowice - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Gminna Biblioteka Publiczna w Wieprzu - filie, godziny, karta biblioteczna i katalog online
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzeźnicy - kontakt, godziny, zasiłki i pomoc dla rodzin
- Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie - kontakt, godziny, filie i katalog online
- Środowiskowy Dom Samopomocy im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Wadowicach - kontakt, przyjęcie, wsparcie
- Gminny Zakład Komunalny w Tomicach - kontakt, godziny, taryfy i zgłaszanie awarii
