Policjanci uczestniczyli w Targach Seniora w Andrychowie

6 października 2018 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach i Komisariatu Policji w Andrychowie zajmujący się na co dzień profilaktyką, uczestniczyli w Andrychowskich Targach Seniora. Impreza została zorganizowana przez Fundację na Rzecz Wsparcia, Integracji i Rozwoju Osób oraz Rodzin Potrzebujących pn. „WIIR” w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.

Podczas targów policjanci przeprowadzili dla zebranych osób prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa seniorów, przedstawili sytuacje, w jakich najczęściej padają ofiarą oszustów. Informowali jak nie dać się oszukać przestępcom działającym metodą „na wnuczka” oraz „na policjanta” i co o zrobić, żeby nie dać się okraść uczestnicząc w różnego rodzaju prezentacjach, spotkaniach przygotowanych przez nieuczciwych sprzedawców. Mundurowi udzielali porad jak bezpiecznie zachować się zarówno w rzeczywistym jak i wirtualnym świecie. Ponadto na specjalnie przygotowanym stoisku prezentowali ulotki profilaktyczne dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa seniorów oraz odpowiadali na indywidualne pytania.

W trakcie targów seniorzy mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą usług przygotowanych zarówno przez osoby prawne, fizyczne, podmioty gospodarcze, instytucje publiczne czy organizacje pozarządowe. Dla zainteresowanych odbywały się również wykłady z zakresy dietetyki czy manipulacji sprzedażowej. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.