Nowy ambulans dla wadowickiego szpitala

Nowy Volksvagen Crafter z 2018 roku – to nowa karetka,  jaką w ostatnich dniach otrzymał wadowicki szpital od Starostwa Powiatowego. W środę (31.10) Bartosz Kaliński, starosta wadowicki, przekazał kluczyki do nowego pojazdu. To już trzecia karetka, jaką w tej kadencji kupił szpitalowi zarząd powiatu w Wadowicach.

Dzięki dofinansowaniu ze strony Starostwa Powiatowego udało się zakupić ambulans systemowy typu „C”. Całkowity koszt karetki wyniósł  blisko 600 tys. zł, z czego 95 procent (564 tys. zł) pochodzi z budżetu Powiatu Wadowickiego, a pozostałe 5 procent (35 tys. zł) – z budżetu ZZOZ w Wadowicach.

- To już trzecia karetka, jaką w tej kadencji kupiliśmy dla szpitala. Łączny koszt wszystkich trzech karetek wyniósł blisko 1,5 miliona złotych, z czego prawie połowa pochodzi z dotacji rządowej. Miejmy nadzieję jednak, że będą one wyjeżdżać jak najrzadziej – mówi Bartosz Kaliński, starosta wadowicki.

W tej kadencji Starostwo Powiatowe dla ZZOZ-u pierwszą karetkę kupiło pod koniec 2015 r. Wtedy to, prosto z salonu do wadowickiego szpitala przyjechał Volkswagen Crafter (spełniający wymogi ambulansu typu „C”), a w lutym 2017 r. do taboru dołączył nowy Mercedes. Dzisiaj szpital otrzymał kolejny, nowoczesny ambulans.

Nowy Volksvagen Crafter zastąpi wyeksploatowanego Mercedesa z 2009 r. i będzie stacjonował w Wadowicach.  Wyposażony jest w nowoczesne elektryczne nosze spełniające normę noszy bariatrycznych, co ułatwi pracę ratownikom medycznym, nowoczesny Lifepack 15 wraz z ciśnieniomierzem i pulsoksymetrem, najnowsze urządzenie do kompresji klatki piersiowej typu LUCAS 3, nowoczesne krzesełko płozowe, dzięki któremu będzie ułatwiony transport pacjenta do ambulansu – klatki schodowe.

- Wyżej wymienione wyposażenie, te sprzęty są konieczne do zapewnienia pełnej opieki, komfortu oraz zachowania wysokiego poziomu usług świadczonych pacjentom korzystającym z nowego ambulansu – mówi Beata Szafraniec, dyrektor ZZOZ w Wadowicach.
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.